Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Pierwsza sesja radnych wybranych w wyniku powszechnych wyborów samorządowych odbyła się w minioną środę w obornickim Starostwie Powiatowym. Podczas tego pierwszego oficjalnego spotkania nowej rady powiatu wybrany został najważniejszy przedstawiciel samorządu powiatowego, czyli starosta obornicki. Radni jednogłośnie wybrali do tej ważnej i odpowiedzialnej pracy Adama Olejnika.  

Jak mówił, zgłaszający jego kandydaturę Jacek Koralewski, pan Adam jest wieloletnim członkiem rady powiatu i posiada szeroką wiedzę prawniczą. Druga kandydatura na stanowisko starosty nie pojawiła się. W tej kwestii krótko wypowiedział się jednak Kazimierz Zieliński, który stwierdził, że z powodu braku akceptacji rady dla pomysłu przełożenia głosowania w sprawie członków zarządu powiatu na kolejną sesję, nie może on zgłosić Bogusława Janusa jako kandydata na starostę. Trzeba podkreślić, że radny Janus nie pojawił się na tej pierwszej sesji, a jego nieobecność Zieliński tłumaczył pilnymi obowiązkami związanymi z trwająca jeszcze kampanią wyborczą w Rogoźnie, gdzie jak wiadomo Janus pełni funkcję burmistrza i stara się o reelekcję.

Radni po przygotowaniu kart do głosowania przez komisję skrutacyjną w składzie  - Mariusz Drewicz, Maciej Gracz i Jacek Koralewski  - szybko i sprawnie przystąpili do oddawania głosów. Jak pisaliśmy wcześniej Adam Olejnik otrzymał jednogłośne poparcie rady, czyli 14 głosów na 14 możliwych w tym dniu.

- Funkcję starosty przyjmuję  w poczuciu pełnej odpowiedzialności za mienie powiatu. - mówił chwilę po ogłoszeniu wyniku A. Olejnik. Zapewnił również, że będzie  ściśle współpracował nie tylko z instytucjami powiatowymi, ale też samorządami gminnymi wchodzącymi w skład powiatu. - Powiedzieć, co będzie za cztery lata to wizjonerstwo. Na dziś mogę stwierdzić, że będzie to jedna z najtrudniejszych kadencji w historii powiatu - mówił nowy starosta. Wszystko to z powodu zmniejszenia się ilości dochodów powiatu oraz zmiany obowiązujących przepisów finansowych, które ograniczają w znaczny sposób możliwości zaciągania kredytów. Swoją wypowiedź zakończył jednak optymistycznym zapewnieniem, że wszyscy samorządowcy muszą zrobić wszystko, by ten powiat miał się dobrze dla dobra wszystkich jego mieszkańców. Jednocześnie podkreślił, że liczy na wsparcie wszystkich ugrupowań i radnych. Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -2 (+1 , -3)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Eugeniusz
Data: 25.12.2010 20:38:38

Kochani. podajcie choćby skrótowo kim jest Pan Olejnik. Napewno człowiekiem ale jakie zwiedził szkoły, co umie, co osiągnął w dotychczasowym życiu. Ma przynajmniej jakies potomstwo?


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071