Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Wybory samorządowe już za nami. 21 listopada wybraliśmy tych, którzy będą nas reprezentować przez najbliższe cztery lata. Znany jest już skład Rady Powiatu i Rady Miejskiej, znamy również nazwisko nowego burmistrza. 

Czas na podsumowanie kampanii

Jednak za nim wszystko stało się jasne, byliśmy świadkiem niezwykle zaciętej kampanii wyborczej. Odbywała się ona nie tylko na słupach przydrożnych, przystankach autobusowych i znakach drogowych, ale także na salach sądowych.

Podczas ostatniej kampanii wyborczej szczególnie atakowany był nowo wybrany burmistrz - Tomasz Szrama. Nieprawdziwe i kłamliwe informacje o niskim poziomie nauczania, słabej zdawalności matury w obornickim "ogólniaku" i rzekomych sprawach karnych, przyniosły odmienny od zamierzonego rezultat. Przeprowadzane sondaże wskazywały na powolny, ale stały wzrost poparcia  kandydata Platformy Obywatelskiej. Niedługo przed dniem wyborów wskaźniki przekroczyły 50%, a w raz z nim pojawiła się szansa na uniknięcie drugiej tury. I też tak się stało.

Kolejne dni kampanii wyborczej spowodowały, że Anna Rydzewska zaczęła tracić swoich zwolenników. Na forach internetowych wyrażali swoje niezadowolenie wobec strategii wyborczej obranej przez komitet wyborczy Stowarzyszeni i Gospodarni.

Sztab wyborczy Tomasza Szramy zaskakiwał pomysłami, bowiem w kampanii użyto nie tylko plakaty, bilbordy, ulotki i kalendarzyki, ale także wiele gadżetów reklamowych, reklamę audio - wizualną, a przede wszystkim promowano merytorycznie program wyborczy.  

Kandydaci na radnych raczyli mieszkańców naszej małej ojczyzny kartkami ze swoją podobizną i programem wyborczym. Były również inne bardziej spektakularne metody zdobywania wyborców. Pojawiły się drobne słodkie upominki, balony i kwiaty.

Każdy z kandydatów na radnych miał starannie przygotowany program wyborczy. Oborniczanom obiecano zwiększenie nakładów na sport, budowę kolejnych obiektów sportowych i propagowanie wśród młodzieży zdrowego trybu życia. Miejmy nadzieję, że nasi radni zauważą również inne potrzeby mieszkańców gminy i Powiatu Obornickiego. Nie ulega wątpliwości, że sport jest ważny, ale czy najważniejszy? Należy zauważyć również inne postulaty, które były wygłaszane przez naszych kandydatów. Pojawiła się chęć wykorzystania położenia Obornik dla celów turystycznych, stworzenie e-urzędu, czy też zwiększenie nakładów na przeciwdziałanie narkomanii i alkoholizmowi wśród najmłodszych.

To właśnie te hasła przekonały wyborców. Za cztery lata sprawdzimy ile z tych obietnic udało się zrealizować.  



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+3 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Malwina
Data: 07.12.2010 16:02:42

Sprawa karna burmistrza Szramy jest w toku.Nie jest "rzekomą",ale faktyczną.Proszę sprawdzić i nie kłamać na łamach gazety.


Darek
Data: 07.12.2010 17:16:03

Prędzej albo później będzie musiał stanąć przed sądem. Ogólniak obornicki przegrał nawet z Rogozińskim. Jeżeli piszecie o brudnej kampanii to skomentujcie kłamstwa i brud "Dzieńdobry Oborniki" redagowanego w gabinecie Szramy pod jego dyktando. Z tym także będzie musiał się zmierzyć.
j


Kuba
Data: 07.12.2010 21:40:55

Do Malwiny i Darka za te komentarze mam nadzieję że w sądzie za kłamsta i oczernianie się spotkacie. Pozdrawiam


Do Kuby
Data: 08.12.2010 00:56:46

Kuba jakie kłamstwa??? Niewątpliwym jest że Szrama ma sprawe karną, niewatpliwym również jest fakt, że nowemu Burmistrzowi kompletnie nie przeszkadzała kampania pomówień i oszczerstw za pośrednictwem ulotki-gazetki. I NIEWĄTPLIWYM JEST FAKT, ŻE NASZ NOWY BURMISTRZ NIE POTRAFIŁ POWIEDZIEĆ SŁOWA PRZEPRASZAM POSZKODOWANEMU W WYPADKU. Swoją drogą niby za co przedmówcy mieliby trafić do sądu???? Się kolega rozpędził.


Marek
Data: 08.12.2010 01:10:34

Taki wypadek może się zdarzyć każdemu. Czy to przesądza, że będzie gorszym burmistrzem? Absolutnie nie. Nie rozumiem o co tyle hałasu. Wyborcy już zdecydowali, że nie wpływa to na ich decyzję. Szkoda oczywiście najbardziej poszkodowanej osoby, ale oczywiście w walce wyborczej to najmniej istotna sprawa.


Aga
Data: 08.12.2010 08:22:28

Spójrzmy najpierw do swojego wnętrza i oceniajmy w pierwszej kolejności nas samych.


Do AGA
Data: 09.12.2010 09:31:29

Nie mam zamiaru patrzeć na siebie ponieważ Burmistrz startował pod hasłem:
"MOŻECIE WYMAGAĆ WIĘCEJ".
Więc Oborniczanie wymagają więcej. Jak się narobiło bałaganu nawet w sposób niezamierzony to należy PONIEŚĆ KONSEKWENCJE i powiedzieć PRZEPRASZAM. Chowanie się za opiniami biegłych w świetle składanych deklaracji (wymagajcie więcej) jest po prostu nie fair.
Ale koledzy radni zadbali. Orientuje się ktoś ile Burmistrz dostał extra dodatku do pensji. Bo ptaszki ćwierkają, że 40% ale UWAGA TO JEST NIESPRAWDZONA INFORMACJA i mam nadzieję, że błędna.


yorca
Data: 09.12.2010 13:52:20

A czy te 40% to jest tyle samo, więcej, czy mniej, niż było.?
Czy ktoś to wie?
I czy pensja zasadnicza jest, jak była?
Jak to się ma w liczbach bezwzględnych, bo same procenty, bez odniesienia do konkretnych wielkości zamydlają obraz.
Co do wypadku - poświęcono mu tyle miejsca bezpośrednio przed wyborami, myślę, że wystarczająco. Zdarzyć się może każdemu, jakkolwiek słowa" przepraszam" chyba zabrakło.
Jako wyborca - życzę p. Burmistrzowi dobrego sprawowania urzędu.


ktoś
Data: 10.12.2010 23:09:33

1. Z tego co wiem to p. Tomasz był w szpitalu u rannego rowerzysty.
2. Sąd stwierdzi kto był winny wypadku. Być może to rowerzysta będzie musiał powiedzieć "przepraszam".
3. Naprawdę było takie hasło "możecie wymagać więcej"? Bo szczerze mówiąc nie zapamiętałem nic takiego.


wyborca
Data: 31.12.2010 12:40:53

Być może rowerzysta będzie musiał powiedzieć "PRZEPRASZAM"??? Przepraszam za co??? Za porysowany samochód??? Czy przepraszam za własne kalectwo. Panie ktoś, coś jeszcze równie niedorzecznego ma pan w rękawie???? Zgadzam się, że każdemu może się to zdarzyć, ale problem w tym że większość nas szarych obywateli stać by było na jedno słowo "PRZEPRASZAM". Panu w osobie burmistrza najwyraźniej zabrakło kultury i moralnej odpowiedzialności, bez względu na to kto był winien.
Co do pensji Burmistrza to faktem jest że przyznał sobie dodatek specjalny w wysokości 40% pensji zasadniczej - trzy tysiące z hakiem (prawo przewiduje wysokość od 20 % - 40 %). Przypomnę tylko, że Rydzewska na początku władzy otrzymywała najniższy pułap, by w końcu po wielu latach dojść do pułapu od którego Szrama startuje.
Kolejna bulwersująca sprawa to rzekome oszczędności poprzez likwidację stanowiska 1 wiecburmistrza. Dziś już wiadomo, że nadal jest dwóch, tyle że dla zamydlenia oczu ludziskom ten drugi (Nowacki) to doradca. Dziś już również wiem, że Nowacki zarabia więcej niż osoby na kierowniczych stanowiskach w Urzędzie, jeśli tak, to kolejny pułap to wiceburmistrzowski. Zatem co mamy? DWÓCH WICEBURMISTRZÓW ale o różnych "pseudonimach". Osobiście nigdy nic nie miałem przeciwko 2 vickom i nadal nie mam, ale jak się to ma do haseł Szramy???? Zagrał nam wszystkim na nosie.... Ja na niego nie głosowałem, więc i kac moralny mniejszy. A Państwu zwolennikom Szramy serdecznie gratuluję.
I jeszcze jedno - miała być praca bez polityki. Hasła połowy dziś urzędujących radnych, szczególnie nowych (bo trudno wymagać nieupolitycznienia od Lemańskiego, Żółcia czy Dziarmagi), i co??? Na ostatniej sesji uniemożliwili owi radni wejścia Rydzewskiej do komisji budżetu. Brawo nowi rani - Paulus, Roszyk, Dreger, Hetmański, Wąsowicz. Tak zaczynacie pracę bez polityki???? Wasi wyborcy z pewnością są z was dumni.