Data: , Źródło: , Oborniki

Dzisiaj wieczorem Państwowa komisja wyborcza opublikowała oficjalne i ostateczne wyniki Wyborów Samorządowych na burmistrza Obornik. Burmistrzem Obornik z wynikiem 50.40% głosów został Tomasz Szrama.

Tomasz Szrama burmistrzem Obornik (oficjalne wyniki PKW)


Oficjalne wyniki podane przez PKW:

  • Tomasz Szrama 50.40% (6560 głosów)
  • Anna Rydzewska 41.85% (5447 głosów)
  • Witold Żółć 5.35% (696 głosów)
  • Michał Zieliński 2.40% (312 głosów)



Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +9 (+12 , -3)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Jacek
Data: 24.11.2010 07:06:26

Szrama 50.40%, Rydzewska 41.85%, Żółć 5.35%, Zieliński 2.40% - Widok miny "Obserwatora" - BEZCENNY !


Zygfryda
Data: 24.11.2010 07:30:41

Bardzo się cieszymy.


Karol
Data: 24.11.2010 08:37:55

Rydzewska może podziękować Łukaszewskiemu że jest za burtą. Gdy by nie ciągnęła go za sobą na pewno by wygrała. Ten człowiek wszystkich miał za śmieci, w końcu wyborcy powiedzieli mu dość a przy tym ucierpiała Rydzewska


:)
Data: 24.11.2010 08:55:54

co za ulga!!!:):)


Diana
Data: 24.11.2010 09:04:10

Najgorsze jest to ze to ze dwaj Bukowscy są nadal w radzie i miasta , a Łukaszewski w radzie powiatu.
To jest największą klęską tych wyborów !


new
Data: 24.11.2010 09:04:50

kiedy objęcie nowej posady? Pokażą jak wylatują?


do new
Data: 24.11.2010 09:11:37

Na taczkach wyjadą !!! jakby co to mam uprawnienia na taczkę.


Nina
Data: 24.11.2010 09:19:03

Głosowałam na Szramę , ale tylko dlatego ze nie chciałam mieć takich vice !

Zastanawiam się jaki trzeba mieć "bałagan na strychu" żeby oddać głos na Bukowskich i Łukaszewskiego ?


x
Data: 24.11.2010 09:23:42

potrzebny jakiś dobry sprzęt grający pod urząd.
proponuję - na full puścić:

http://www.youtube.com/watch?v=qtivSTZrezc


do x
Data: 24.11.2010 09:31:34

Mi bardzie pasuje do nich to:
http://www.youtube.com/watch?v=rSgKreOuxrE


Dana
Data: 24.11.2010 09:31:55

Pani Rydzewska TAK. Ale jej zastępcy Bukowski i Łukaszewski na drzewo!!
Dlatego musiała odejsc , zgadzam sie że trzeba mięc bardzo duzy ,,bałagan na strychu,, żeby oddac głos na tych panów.


Racja
Data: 24.11.2010 09:37:06

21 listopad 2010 - Święto wyzwolenia Obornik


new
Data: 24.11.2010 11:18:22

dobra - wg mnie wystarczy tego psioczenia. w pewnym sensie trzeba uszanować wolę niektórych, którzy głosowali na byłą władzę. Szacun


...
Data: 24.11.2010 11:33:10

Dzięki Bogu!! :P:P


rita
Data: 24.11.2010 12:18:54

mam niesamowitą radość w sercu że MAMY NOWEGO BURMISTRZA-MOJEGO BURMISTRZA.SŁOŃCE ZAŚWIECIŁO NAD OBORNIKAMI.


ab.
Data: 24.11.2010 12:54:01

NA RAZIE PADA DESZCZ I TO ZE ŚNIEGIEM....


deszcz
Data: 24.11.2010 13:15:22

...bo stara gwardia odchodzi.... :-/


obserwator
Data: 24.11.2010 13:42:41

Może Pani Rydzewska przeczyta te komentarze i zrozumie komu zawdzięcza swoją porażkę.


rita
Data: 24.11.2010 14:19:25

oby ją olśniło że swoją porażkę zawdzięcza pewnym dużym panom których dżwigala na swych plecach przez całych 8 lat


pimpek sadełko
Data: 24.11.2010 15:31:31

To ze Rydzewska nie jest juz burmistrzem to oczywiście zasługa dwóch wicków i tej z nimi zaprzyjażnionej gazetki, która waliła przez osiem lat niesamowitą propagande sukcesu tej ekipy. To czmy jak było tak pieknie, to wyszło tak żle w glosowaniu?


?
Data: 24.11.2010 15:44:33

która gazetka?


alf
Data: 24.11.2010 15:58:50

gazeta obornicka-przeciez to logiczne


młody
Data: 24.11.2010 16:23:12

I zmian warty nastała.
Mam nadzieję że akcji Wisła tym razem juz...
I oby tylko jeden zastępca!


me
Data: 24.11.2010 16:59:59

Alleluja!:)


niunia
Data: 24.11.2010 19:35:18

dwoch kolegow idzie ulica i spotykaja rudego i lysego ten jede mowi jak ja nienawide rudego a to dlaczego bo jest falszwiy ale dlaczego nie lubisz lysego no bo chyba byl tez kiedys rudy


STRAŻAK
Data: 24.11.2010 20:06:50

Jeden i ten sam T.S Naczelny.-bankrut pod tyloma nicami,ale weszli mu za skórę,aha cała jego rodzina przegrała z kretesem-nie może dojść do siebie,ale on całe swe życie ludzi obrażał! a jego przełożony W.B. do dnia dzisiejszego nia może dojść do siebie! ale z niego kanalia!


Karol
Data: 24.11.2010 20:50:36

Nareszcie zmiana, dość Ameryki wokół własnego domu kosztem pozostałych potrzeb gminy!
Może skończy się traktowanie interesantów jak analfabetów.


irokez
Data: 24.11.2010 21:14:16

dobrze ze syn Pani Burmistrz sie nie dostał do rady powiatu, za duzo tych rodzin w miescie


ochna
Data: 24.11.2010 23:06:30

Mam nadzieję, że nie będziecie musieli długo czekać by zobaczyc na co stać "Waszego wybrańca" .Jestem przekonana ,że nie raz będziecie żalowali swojej decyzji hehe .Pozdrawiam


Irek
Data: 24.11.2010 23:10:15

Witam wszystkich.Oborniki odetchnely z ulgą...wreszcie mamy normalnego burmistrza. nie rozumiem jednego mimo tych wszystkich krzywd jakie wyrzadzili Bogdan B, oraz Henryk Ł ludzie wybrali ich do rady.. wstyd


R
Data: 24.11.2010 23:34:24

W otoczeniu nowego burmistrza są niestety osoby, które osiem lat temu zepchnęły gminę w ruinę finansową...Chciałbym, aby pan Tomasz słuchał tylko tych rozsądnych i wartościowych głosów, bez względu na ich pochodzenie i stawiał na wartościowych, prawdziwie cennych specjalistów Jestem pełen nadziei, ale niestety również obaw... Rozumiem niektóre obiekcje pozostałych osób co do niedostatków i braków poprzedniej władzy... A tym bardziej o jej sukcesach (bo takich było wiele). Byłoby wspaniale, aby kadencja pana Tomasza była rzeczywistą kontynuacją tych sukcesów, wzbogaconą o nową lepszą jakość. Będę czekał na rezultaty... W końcu "po owocach ich poznacie"...


obserwator
Data: 25.11.2010 08:24:34

A może na nich głosowali zastraszeni pracownicy UMiG


jancio
Data: 25.11.2010 10:48:55

zastraszeni pracownicy UMiG....raczej przerażeni, dzis załatwiałem sprawe w UM na Piłsudskiego, po prostu panika w oczach pracowników tej instytucji...


Jooo
Data: 25.11.2010 11:44:33

Super że wygrał Tomasz Szrama !Też chciałabym widzieć miny tych co niby tak wspaniale wszystko robili. Ale ulga że ich już nie ma! Poprostu nieee maaa! Hurrrrrra!


Jooo
Data: 25.11.2010 11:50:52

Gratulacje ! Alleluja zaświeciło wreszcie normalnością.


uczeń
Data: 25.11.2010 12:18:29

składam gratulacje panu SZRAMIE i będę trzymał kciuki za Jego kadencję aby była władz z którą będzie miał do czynienia za dużo nie brużdziła-najlepiej gdyby się wycofali z rady gminy i powiatu ale ich prawdopodobnie na to nie stać


Oborniczanka
Data: 25.11.2010 12:22:45

Czytam, czytam i sama nie wierze. Może ustępująca władza nie była idealna(bo takiej nie ma) ale nie można zaprzeczyć , że Oborniki dokonały dużego rozwoju, wiele się działo i mam wielkie obawy, że teraz niestety ten rozwój zostanie zatrzymany. Odnosząc się do powyższych komentarzy nie wiem jaki trzeba mieć rzeczywiście "bałagan na strychu" licząc, że Szrama będzie lepszy i niewiadomo jakich cudów dokona. Tak samo jak poprzedni rządzący najpierw zapewni ciepłe posadki swojej rodzinie, potem zadba o swój byt a na końcu ewentualnie pomyśli o Obornikach. Ludzie obudźcie się wszyscy są tacy sami i obyście za 4 lata nie żałowali na kogo oddaliście głos...


ja
Data: 25.11.2010 13:03:08

i Ty też masz rację


julcia
Data: 25.11.2010 13:12:05

no zaraz...to znaczy ze społeczeństwo jest głupie, że tak wybrało? To co zmienić naród? To politycy są wybierani (bo trudno tu mówić o samorzadowcach), takie jest nasze prawo. Widocznie niektórzy lokalni politycy, zapomnieli ze MY mamy takie prawo...i z niego skorzystalismy.


Ochna
Data: 25.11.2010 13:14:30

Brawo Oborniczanka, podzielam Twoją opinie, mam takie samo zdanie o tym wielkim entuzjaźmie co do Szramy !Zresztą wszyscy na stołkach chcą tylko jednego - napchać swoje kieszenie kasą maksymalnie bez żadnych skrupułów i myśli o innych .Nie ma co marzyć ,że będzie lepiej , tym razem będzie tak samo.Żmieni się tylko nazwisko przy głównym wejsciu do UM .Mam nadzieje ,ze pootwierają sie oczy wszystkim bardzo szybko


obserwator
Data: 25.11.2010 14:15:39

Pana Szramę osobiście nie znam / mam nadzieje że poznam/ ale dziwią mnie niektóre opinie jakby były od zwolenników poprzedniej władzy. Dajcie Panu Tomaszowi jak każdej władzy przykładowo 100 dni a potem sie wypowiadajcie na jego temat. Nie wszystkich trzeba mierzyć tą samą miarką. Poprzednia władza nam pokazała na czym jej zależało głównie swoja rodzina i kasa. Podzielam również poprzednie opinie: do Pani Rydzewskiej nic nie mam tylko vicki z ludzi sobie nic nie robili i należy tylko pani Rydzewskiej współczuć że jej pracę roztrwonili vicki. Trzeba sobie to powiedzieć otwarcie gdyby mieli za grosz ambicji i honoru to wycofaliby się oboje z władz rządzących.Jestem przekonany że jeden z byłych burmistrzow będzie teraz walczył ze Spółdzielnia Mieszkaniową a konkretnie z Pania Pilarską bo to on ma już we krwi.


marcopolo
Data: 25.11.2010 14:17:08

No właśnie czego sie czepiacie ...Ostatnio wieczorem wracam z pracy i widze jak w UM do póżnych godzin pracują (przynajmniej w ostatnich dniach).


Jachu
Data: 25.11.2010 17:59:22

Gościu na zdjęciu wygląda mega sztucznie.


maniek z osiedla
Data: 25.11.2010 18:52:43

no bo Rydzewska przegrała bo jeden z vivków toczył wojne ze spółdzielnią, popatrzcie na wyniki na osiedlach tylko zdobyła 1/3 głosów, no i po co ta wojna była?


ab.
Data: 25.11.2010 21:48:42

za 4 lata będziemy wybierać nowe władze,a ta którą wybraliśmy teraz też będzie poddana krytyce....


żal
Data: 25.11.2010 22:07:01

czytam i nie mogę się nadziwić....Krytyka pogania krytykę.P.Rydzewska,mogłaby fakt wiele dokonać dobrego,ale w takim towarzystwie,niestety porażka.Nie wiemy czego wielkiego dokona P.szrama,ale nie żyjmy jedynie krytyką.P.Rydzewska mimo wszystko zasługuje na szacunek,a P.Szramie dajmy szansę,skoro wygrał!!!
Wywożenie na taczkach,jak to ktoś powiedział,ech... bez przesady,czy mimo wszystko nie widać,jak się Oborniki zmieniają,a przecież to zasługa P.Rydzewskiej,byłoby pewnie więcej,gdyby nie dwaj panowie.....,ale zobaczymy jakich zmian P.Szrama dokona..... Nie sztuka polega na krytyce....


101 dzień
Data: 25.11.2010 22:14:06

Dokładnie za 100 dni wielu będzie żałować swoich krzyżyków przy nazwiskach,z których teraz fruwają z radości,jeszcze nie wiecie co was wszystkich czeka,a promieniejecie w euforii,ech wielkie będzie rozczarowanie..... Wiecie,co mieliście,a teraz tylko macie obietnice i puste słowa..... Wystarczyło vicków przecz,a Szrama skoro tak chciał koryta,mógł zostać może vickiem,miałby szansę najpierw na naukę...


janek
Data: 25.11.2010 22:39:30

Wszyscy chwalicie p. Szramę,ale na razie nic dla nas nie zrobił ,choć był radnym w województwie,dyr. szkoły,natomiast trójca zrobiła przez 8 lat naprawdę bardzo dużo i przynajmniej po dwóch latach można coś powiedzieć o Szramie chociaż ma sytuacje znakomitą,najniższe zadłużenie gminy w kraju,najlepsza gmina w Wielkopolsce-ciekaw jestem co będzie za 4 lata!


hicek
Data: 25.11.2010 22:50:56

wiecie bardzo dobrze czego dokonal Szrama w sejmiku przez 4 lata- nic. a cztery lata temu jego haslo ,, pomoge;. tak pomogl ze zabrali nam karetke pogotowia. ..... totalna prazka. CO ON ZROBIL PRZEZ CZTWRY LATA W NASZEJ GMINIE KAZDY SIE ZASTANAWIA, TAK CHCIAL DO SEJMIKU - CZYM SIE WYKAZAL.......??????????


eustachy
Data: 25.11.2010 22:58:37

Moi drodzy - wstrzymajcie sie...na początku robi się bilans otwarcia, czyli po prostu sprawdza się kasę....coś obawiam sie że te deklarowane niskie zadłużenie gminy, okaże sie w rzeczywistości ...


obserwator
Data: 26.11.2010 08:26:13

Nie łućmysię gminy w całej polsce będą tak długo dobrze prosperować dopóki pieniadze z Unii będą spływać. Druga sprawa to umiejętność wykorzystania unijnych funduszy. Popatrzcie na naszą gminę, dopiero po wejściu do Unii zaczęlo sie coś dziać.


jurek
Data: 26.11.2010 09:37:05

Moi drodzy Pani Anna to niewątpliwie fachowiec, których naprawdę w samorządach brakuje. Pani Burmistrz bardzo dziękujemy i z tego co czytam to podziękowania również od elektoratu Pana Tomasza. Mądrość polityczna Panie Burmistrzu polega na tym aby dobierać sobie ludzi - fachowców. W tej kwestii Pani Anna popełniła błąd. Pan też świętoszków wokół siebie nie ma...


obserwato
Data: 26.11.2010 09:42:28

Zgadzm się z p. jurkiem, ja również nie neguję fachowości p. Rydzewskiej.


emil
Data: 26.11.2010 09:46:00

Życzę Szramie, żeby dobrał sobie kompetentnych współpracowników a nie kolesiów. Myślę, że dobrze by było gdyby wyciągnął rękę do Rydzewskiej i skorzystał z jej doświadczenia. żeby zrobił coś faktycznie ponad podziałami a nie znowu to bagno, które wypływa potem w lokalnych gazetach.


a
Data: 26.11.2010 14:58:21

a


IR
Data: 26.11.2010 15:36:39

Gratulacje dla Pana Szramy
Podziekowania dla Pani Rydzewskiej (tylko dla niej)
A może mariaż Szrama Burmistrzem a Rydzewska jego zastępcą - Oborniki chyba by skorzystały!


b.
Data: 26.11.2010 18:34:45

dobry pomysł,nie chyba ale na pewno...liczy się doświadczenie...


Tomi
Data: 27.11.2010 11:00:01

Ojjj NIE ... a z jakiej racji Rydzewska na Vice ?
Mam nadzieje ze bedzie tylko jeden Vice i NIE Rydzewska!

Jedno jest pewne ze gorszego vice nie bedzie od byłych !!!
To była porazka dla obornik , mowa o Bukowskim i Łukaszewskim!


znany
Data: 27.11.2010 13:44:34

Ogromne podziękowania dla Brygidy Małeckiej.Twoja determinacja godna podziwu.Dzięki Tobie ludzie mogli poznać prawdę o chorych ludziach władzy.Oby tak dajej.


pedzel
Data: 27.11.2010 14:27:58

nie po to się wygrywa wybory, zeby ze starą władzą się dogadywac...


CHERYL
Data: 28.11.2010 19:26:08

GRATULACJE... SZRAMA JEST BARDZO FAJNYM, INTELIGENTNYM CZŁOWIEKIEM, OBDARZONYM ODPOWIEDNIA ERUDYCJĄ . MAM NADZIEJĘ, ŻE MU NIE ODBIJE I NIE BĘDZIE SIĘ BRATAĆ Z G.OBORNICKĄ JAK POPRZEDNIA P. BURMISTRZ. A PROPOS TEJ GAZETY TO KTOŚ W KOŃCU MUSI Z TYM DZIADOSTWEM ZROBIĆ PORZĄDEK, A SZCZEGÓLNIE Z PANEM K....... JEDNYM Z PISMAKÓW, KTÓRY WYPISUJE BZDURY O LUDZIACH PRZEKRĘCAJĄC FAKTY, ŻE JUŻ NIE WSPOMNĘ O KŁAMSTWACH I KOMPLETNYM BRAKU ZNAJOMOŚCI POPRAWNEJ POLSZCZYZNY! ZRESZTĄ O PANU TOMKU TEŻ CO NIECO NAPISAŁ NA ŁAMACH TEGO SZMATŁAWCA.


WOJCIECH
Data: 28.11.2010 20:45:58

PO 8 LATACH TŁUSTYCH , IDĄ LATA CHUDE BARDZO CHUDE .


Aguu
Data: 28.11.2010 22:50:33

znam Pana Szramę osobiście i wiem, że będzie świetnym burmistrzem, przede wszystkim zmieni Oborniki pod kątem młodzieży(np. połączenia z Poznaniem), bo uczył młodzież i wie czego nam trzeba!!! A Pani Rydzewska poustawiała nam niczemu nie potrzebne fontanny. Cieszę się, że Pan Szrama został Burmistrzem, aż chce się zostać w Obornikach :) trzymam kciuki :)


obserwator
Data: 29.11.2010 07:55:28

Jak te lata tłuste wyglądały to dowiemy się jak nowa władza sprawdzi ksiegi rachunkowe. Zobaczymy ile gmina ma kredytu.


Zatroskana
Data: 30.11.2010 14:10:10

Przeczytałam z uwagą komentarze. Uważam, że powinniście przestać ( co niektórzy) zachwycać się osiągnięciami pani Burmistrz. Jedynie "Świetlista droga" w kierunku północnym przystrojona fontannami będzie stanowiła na parę lat pomnik.Spójrzmy lepiej na ulice naszego miasta. Parkingi w fatalnym stanie lub dzikie parkingi , płytki chodnikowe pamiętające jeszcze czasy gomułkowskie - krzywe - po deszczu stojące na nich bajora, wystające krawężniki i studzienki, zamiast rynsztoków porobiono rowy odwadniające, smród wydobywający się z zanieczyszczonych studzienek. Jeśli to kogoś zainteresuję niech się przejdzie ul. Kopernika od POLO do Starostwa oraz reprezentacyjną ulicą 11 Listopada. Wstyd!


oborniczanin
Data: 05.12.2010 11:13:22

szkoda, że nie pamiętamy ile zrobiła pani burmistrz przez 8 lat a byliśmy w długach. Gazeta ogólnokrajowa napisała o nas , że jesteśmy w czołówce kraju a pierwsi w Wielkopolsce pod względem ekonomicznym.Nikt nie pamięta remontu pływalni i długów? Mam nadzieję, że obwodnice Obornik będą za cztery może osiem lat budowane.Stanie w korkach da nam dużo do myślenia.


pełna nadziei...
Data: 05.12.2010 20:03:00

Witam, cieszę się, że Pan Szrama wygrał wybory, mam też nadzieję, że zajmie się klikami rodzinnymi pracującymi w UM. Startowałam w konkursach wiele razy i mimo wykształcenia kierunkowego nie miałam szans z takimi osobami jak ci z rodziny p. Henryka


egon
Data: 08.12.2010 20:19:17

LUDZIE Którzy chwalą Rydzewską zacznijcie chodzić na sesje.Ja byłem na zaprzysiężeniu T Szramy gdzie było odczytane zadłużenie gminy boże płyniemy w długach a wy ją wychwalacie .Szrama będzie je spłacał nie będzie żadnych dużych inwestycji w 1 roku jego rządów a wy napiszecie że nic nie robi. A on już zrobił , obniżył sobie pensje,zlikwidował jednego zastępce,nie będzie żadnych hucznych imprez władz i polityków.Policzcie 4 lata to zobaczcie ile to da kasy.Aha a teraz jeszcze musi zapłacić wiele tysięcy zł.za ozdoby świąteczne lampeczki które zamówiła Rydzewska,na pewno dowiecie się w gazecie ile to kosztowało.I na prawdę dajcie mu szanse wykazać się.