Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Tomasz Szrama nowym burmistrzem Obornik. Według nieoficjalnych jeszcze wiadomości, Tomasz Szrama pokonał w pierwszej turze wyborów Annę Rydzewską. Na Tomasza Szramę głosowało 50,40% mieszkańców, na Annę Rydzewską 41,85%.

Rogoźno. W drugiej turze wyborów w Rogoźnie spotkają się Bogusław Janus 49,3% i Renata Tomaszewska 29,6%.

 

W Ryczywole ponownie został wybrany na wójta Gacek Jerzy 58.48%.

 

Rada Gminy wyniki  po podliczeniu w 15 na 21 komisjach: brakuje jeszcze wyników z Obornik(komisje: Kopernika, Czarnkowska.

 

PLATFORMA OBYWATELSKA RP     32,10%

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ         11,40%

SPORT I BEZPIECZEŃSTWO         1%

INICJATYWA SAMORZĄDOWO OBYWATELSKA ISO 2010 WYBIERZMY JESIENIĄ  11,44%

STOWARZYSZENE OBYWATELSKIE KOMITET SAMORZĄDOWY ZIEMI OBORNICKIEJ   7,38%

STOWARZYSZENI I GOSPODARNI     30,27%

STOWARZYSZENIE INICJATYW SPOŁECZNYCH     6,67%  

 

Skład Rady Powiatu:

 

Okręg wyborczy Oborniki

 

Bździak Paweł - SIG

Drewicz Mariusz - PO

Dyczkowski Zygmunt - PSL

Koralewski Jacek - PO

Kotecka Zofia - PO

Łukaszewski Henryk - SIG

Neter Piotr - ISO

Okpisz Andrzej - PiS

Olejnik Adam - PO

Szrama Tomasz - PO

Okręg wyborczy Rogoźno-Ryczywół

Gracz Maciej - Nasza Gmina-Nasz Powiat

Gruszczyński Piotr - PO

Janus Bogusław - PSL

Szrama Henryk - PiS

Wańkowicz Gustaw - PO

Zieliński Kazimierz - PO

Zimny Robert - Nasza Gmina-Nasz powiat

 

Wybory burmistrza Oborniki.

 

1. Rydzewska Anna 41,85%   

2. Szrama Tomasz    50,40%

3. Zieliński Michał    2,40%

4. Żółć Witold    5,35%

 

Burmistrzem Obornik zostaje Tomasz Szrama. Gratulujemy.

 

Wyniki głosowania na burmistrza Obornik 2010

 

Radni Miejscy okręg I:

 

Bukowski Bogdan

Drewicz Paweł

Dziarmaga Anna

Haraj Władysław

Paulus Jarosław

Roszyk Agnieszka

 

Radni Miejscy okręg II:

 

Bukowski Damian

Hetmański Krzysztof

Lemański Marek

Matelska Beata

Nosal Jarosław

Okpisz Jacek

Zółć Witold

 

Radni Miejscy okręg III:

 

Ciszak Ryszard

Dreger Paweł

Ilski Andrzej

Magdziarek Irena

Majkowski Andrzej

Małyszek Renata

Rydzewska Anna

Wąsowicz Renata  

 

Wybory burmistrza Rogoźna.

 

1    Janus Bogusław                     49.57%    

2    Kaczmarek Feliks                      5.56%    

3    Kuźniak Edmund Stanisław     4.87%    

4    Mecha Małgorzata                     10.23%    

5    Tomaszewska Renata             29.76%    

 

Do drugiej tury przechodzą: Janus Bogusław i Tomaszewska Renata

 

Skład rady miejskiej Rogoźna:

 

Chudzicki Zbigniew Tomasz,

Tomaszewska Renata,

Hinz Zdzisław Kazimierz,

Kutka Maciej Adam,

Olenderski Andrzej Stanisław,

Kinach Roman Andrzej,

Dworzański Ryszard Stanisław,

Wojciechowski Paweł,

Szuberski Roman,

Kuszak Hubert,

Połczyński Marian Tadeusz,

Wysocka Ewa Teresa,

Jóźwiak Adam Józef,

Nadolny Adam,

Janus Henryk.  

 

Wybory wójta Ryczywołu.

 

1    Gacek Jerzy Kazimierz     58.48%    

2    Nowicki Maciej Antoni     19.24%    

3    Stróżyk Witold Bernard     22.29%

 

Ponownie wójtem zostaje wybrany Gacek Jerzy. Gratulujemy.

 

Skład rady gminy w Ryczywole:

 

Bentkowski Łukasz Michał

Boczek Roman Władysław

Gronowski Piotr

Hahn Magdalena

Janiak Wojciech Jan

Krawczyk Rafał

Koralewska Maria

Kruś Witold

Lijewski Franciszek

Nowicka Anna

Nowacki Mariusz

Swoboda Magdalena

Suszek Ryszard

Tetzlaff Grzegorz

Zawal Agnieszka Dorota 



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +8 (+11 , -3)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Melkor
Data: 23.11.2010 14:39:19

Nigdy nie byłem na sesji Rady Miejskiej, to się jednak zmieni.

Podejrzewam, że takie hity jakie będą miały miejsce w nadchodzącej kadencji, mogą przejść do historii :)

Rydzewska A., Bukowski B & Bukowski D. vs Burmistrz i jego zastępca/y. Będzie się działo!


midd
Data: 23.11.2010 16:10:45

tak szczerze p. Rydzewska wiele zrobiła dla obornik nie oszukujmy sie


jm
Data: 23.11.2010 16:51:11

fontanny


pastor
Data: 23.11.2010 16:56:54

Pani Rydzewska nie zrobiła nic złego nie robiąc nic, za to jej gratuluje. Była jednak złym burmistrzem dla Obornik i jej obywateli. Serdecznie gratuluje Pani Burmistrz przegranej w 1 turze. To właściwa ocena Pani rządów i dobry oddech dla Obornik.


gość
Data: 23.11.2010 17:09:22

Pani R już dziękujemy.
ale patrząc na to z innej stronie co na stołkach zostali to zostali i kasa zawsze będzie choćby z radnych


oborniczanka
Data: 23.11.2010 17:16:35

Pragnę sprostować, że Kazimierz Zieliński jest z PSL, a nie z PO.


KTOŚ
Data: 23.11.2010 18:29:00

hmmmm... najbardziej się cieszą chyba Ci co trafią zaraz za p. Burmistrzem na wyższy stołek K.N między innymi... Czy mamy zacząć się bać???


a.b.cz.
Data: 23.11.2010 18:36:29

pisze że to jeszcze nieoficjalne wiadomości


XXX
Data: 23.11.2010 19:36:27

K.N. ??


czytelnik
Data: 23.11.2010 21:16:48

A gazeta urzędu jeszcze nie zauwazyła wyniku wyborów... :)


hieronim
Data: 23.11.2010 23:25:19

nie macie pojecia kogo stracilismy. stracilismy bardo dobrego burmistrza p.A.RYDZEWSKA bardzo dobry zarzadzca-GOSPODARZ GMINY . ZADEN Z BURMISTRZOW NAWET 30 PROCENT NIE ZROBIL TYLE CO P. RYDZEWSKA.MIASTO I OKOLICE SA BARDZO SMUTNE. CIEKAWE CO ZROBI P. SZRAMA???? mamy teraz nastepcow takich ktorzy beda dbac o swoje prywatne sprwy, jak za kadencji p. KORALEWSKIEGO


DO h
Data: 23.11.2010 23:49:45

wALNIJ SIĘ kolego w głowę, bo obrażasz tutaj 50,40% procent wyborców !!! Teraz będzie normalnie w tym mieście, PKW ogłosiło wyniki więc w ciągu 7 dni Tomasz Szrama BURMISTRZEM ;)


BIBI
Data: 23.11.2010 23:59:51

Chwalić się chodnikami i kanalizacją już przestało być w modzie, to jest standard i wszystkie miasta to realizują, nagrody za pieniądze? po co? ile miejsc pracy pozyskała Pani Burmistrz? Jakie firmy zainwestowały w Obornikach za jej kadencji? ile powstało firm, hal przemysłowych itp., czas rozliczyć v-ce za bezsensowne inwestycje, np. lampki na przejściach dla pieszych (tak jak krytykowałem ich powstanie wcześniej - efekt jest taki,że nie działają, a wręcz wprowadzają swoją bezczynnością w błąd, mały most, ul. Ogrodowa i rynek, gdzie można się potykać i zęby wybijać, brak odpowiedzialnego nadzoru nad robotami na terenie miasta - skrzyżowanie Szamotulskiej i A.Poznań, "dziwne" przekazywanie robót różnym wykonawcom, brak kompetencji w wielu sprawach dotyczących miasta, no i ostatnie wydatki na informator miejski jako prywatną gazetkę! szkolnictwo: lekceważenie nauczycieli i uczniów przez osoby reprezentujące miasto, brak rozwoju szkolnictwa w Obornikach i planu rozwoju, uwstecznienie zawodowe uczniów. Brak perspektyw pracy i rozwoju dla Oborniczan!


id...
Data: 24.11.2010 10:43:27

ha ha ha może zastępcy Pani Burmistrz to była para cwaniaczków, ale Pani Burmistrz zrobiła wiele dla naszego miasta; a Pan Szrama będąć w Sejmiku w przeciągu paru lat załatwił dla Obornik karetkę szt. 1, która szybciej odjechała niż przyjechała, więc w przeciągu 4 latach pewnie nie zrobi kompletnie nic ...


Julian
Data: 24.11.2010 10:56:56

Za 4 lata będziecie bardziej najeżdzać na nowego Burmistrza, jego zastępcę i ich rządy, niż teraz jeżdzicie po Rydzewskiej. Będziecie załowac swoich głosów oddanych w tegorocznych wyborach. Wspomnicie moje słowa.


KTOŚ
Data: 24.11.2010 15:33:58

popieram Panie Julianie.


mieszkaniec
Data: 24.11.2010 16:32:02

Ja także... Ma Pan rację.


Ala
Data: 24.11.2010 16:35:31

Czyżby Julian to Pan Fontanna , być może będziemy zawiedzeni , ale tego co robiła poprzednia ekipa wielu już nie mogło znieść , tej buty , chamstwa i rozpasania urzędników którzy wykonywali tylko swoje obowiązki , za duże pieniądze , a robili z tego szopkę . "Postawmy jeszcze jedną fontannę , a gawiedź będzie bić nam brawo " Nic z tego ludzie w Obornikach są mądrzejsi niż wydawał o się Panu Fontanna .


młody
Data: 24.11.2010 16:39:28

hieronimie
Mam nadzieję że ponownie będzie na PKP i będziemy mogli podziękować za usprawnienie komunikacji do pracy w Poznaniu na stojąco


Julian
Data: 24.11.2010 17:43:46

Nie jestem żadnym Panem Fontanną, nie wiem nawet o kogo chodzi, gdyż jestem nowym forumowiczem na tej stronie. Poprzednia ekipa nie unikneła błędów i długo można by było je wymieniać, ale uważam że nowa ekipa będzie popełniać jeszcze więcej. Sądze tak na podstawie list wyborczych PO i ludzi którymi obstawia się Tomek, oczywiście nie mam zastrzeżeń do wszystkich kandydatów z list PO ani do wszystkich ludzi z jego otoczenia lecz do części. Ja mam swoje zdanie na temat byłej władzy i nowej władzy, kto ma więcej racji przekonamy się po czasie.

Pozdrawiam


Max
Data: 24.11.2010 18:04:42

21 listopada Oborniki skrzywdziły Annę Rydzewską.


Olaf
Data: 24.11.2010 19:03:37

Anna Rydzewska skrzywdziła samą siebie - gdyby wybrała sobie innych zastępców może dziś nadal by rządziła, tymczasem współpracowała z panami, których chamstwo nie znało czasami granic. Zapominało im się często, że zostali wybrani po to, by służyć mieszkańcom...
Wszyscy dookoła widzą, że wszystkie publiczne stołki obstawiane są rodziną i znajomymi, że dyrektorzy publicznych placówek mieli związane ręce i musieli zatrudniać protegowanych władzy...długo by wymieniać.
A zasługi Pani burmistrz? przecież po to została wybrana, żeby coś robić, mamy ją na rękach nosić za to, że postawiła pomnik papieża i szereg obrzydliwych fontann? wybaczcie, ale kiedy ja pracuję w pracy i wykonuję swoje obowiązki nikt nie określa mnie mianem boga...
Mam nadzieję, że nowa władza sprawi, że w naszym mieście zapanuje normalność - normalne zasady, uczciwe zasady choćby przy zatrudnianiu osób na stanowiska publiczne - bo chodzi o to, by liczyły się referencje a nie układy i znajomości...Nasuwa mi się teraz na myśl pewnien konkurs na dyrektora OSiRU i OOKU - kiedy nie sposób nie pomyśleć, że jeden z konkursów rozpisany był pod konkretną osobę...śmiech na sali...mam nadzieję, że teraz tego nie będzie.


Magda
Data: 24.11.2010 21:43:36

Jesteśmy bardzo zadowoleni że Pan Tomasz Szrama został nowym burmistrzem Oborniki.I że w końcu skończą się rządzenia Pani Burmistrz, i jej pomocników.


Julian
Data: 24.11.2010 23:40:59

Pisz za siebie.


wieśka
Data: 25.11.2010 10:05:50

Trochę szkoda , ale widzę ,ze te wybory poróżniły nawet rodziny i przyjaciół a władza i tak będzie zagarniać najpierw dla siebie a potem pomyśli o nas.


Monika
Data: 25.11.2010 12:37:17

Śmieszni są niektórzy ludzie piszący, że nic wielkiego nie zrobiła i to normalka bo za unijne pieniądze każdy potrafi otóż nie.. unijne pieniądze nie są z gumy i trzeba się nieźle postarać aby je dostać.. wystarczy spojrzeć na inne miasteczka jak wyglądają w porównaniu do Obornik.. przepaść więc nie uważam, że wszędzie władza tak stara sie o rozwój... Dodatkowo jeśli myslicie, że Szrama będzie służył mieszkańcom a nie dbał o swoje prywatne interesy i obasadzał stanowiska "swoimi" to chyba się dzisiaj urodziliście...Każda władza tak robi i szczerze wolę taką która dba o własne interesy ale i o rozwój miasta od takiej, która mysli tylko o własnej dupie a miasto stoi w miejscu i co do Szramy mam powazne obawy że własnie tak będzie.


DD
Data: 25.11.2010 15:12:54

To ty jesteś śmieszna Monika , burmistrz dostaje wynagrodzenie , jedne z najwyższych w kraju nasi włodarze zresztą mieli . Co zrobili , Rożnowo odpicowali na maxa , a poza tym postawili fontanny i posadzili kilka kwiatków . To są inwestycje dla naiwnych . Ja mieszkam w Kowanówku i wstyd mi , że ta Pani dostała tu tule głosów, od ponad dwudziestu lat niszczymy nasze samochody na potwornych dziurach , po opadach nie możemy dojechać do domu bo samochody grzęzną . I co dostaliśmy ??? Raz w roku przyjeżdża równiarka , trochę wyrówna i po tygodniu jest to samo . Cieszę się że przegrała a razem z nią te dwa bufony !!!!!


żal
Data: 25.11.2010 22:27:55

Będzie wielu żałować,że to Szrama wygrał,cieszycie się jakbyście Pana Boga za nogi chwycili.Zadba najpierw o siebie,swoją rodzinkę,kolegów,a najbiedniejszych,no może w drugiej kadencji uraczy!!! Obudźcie się!!! Trzeba było wywalić bufonów i iść dalej,a nie już przed startem szczerzycie zęby,bo nareszcie odeszła P.Rydzewska.... krytyka najlepsza,a może by chcieć zobaczyć więcej DOBRA w tych minionych 8 latach ?,zobaczymy co powiecie za 4 lata.....


nie żal
Data: 29.11.2010 08:25:38

Bardzo dobrze że przegrała. Należało się za Tych dwóch zastępców Łukaszewskiego i Bukowskiego.Ten pierwszy to wybitny ignorant i dyletant.Należy się strzec przed takimi Ludzmi.Ubolewam że wogóle zostali wybrani jako radni.oraz za pogotowie które chorych wozi do Rogożna żeby potem przywieść do szpitala w obornikach.To jest skandal.Takich nie należy wybierać.A za cztery lata nie będzie nic gorzej jiedynie moze być inaczej.......


janek
Data: 29.11.2010 17:04:38

a co jesli nie dało sie ich usunąć, jeśli cała trójka była umoczona w jakiś przetargach... oto jest pytanie!


pogotowie
Data: 29.11.2010 22:27:53

Za to pogotowie to podziękuj swojemu lekarzowi rodzinnemu i innym lekarzom rodzinnymz Obornik bo to oni "sprzedali" pacjentów Obstowi. I tak się też dziwnie składa, że jeden z lekarzy rodzinnym Pan doktor K. jest bliska rodzina Pana Obsta. Tak więc opieraj się na faktach a nie na opowieściach dziwnej treści.


zatroskana
Data: 30.11.2010 16:07:17


Przeczytałam z uwagą komentarze. Uważam, że powinniście przestać ( co niektórzy) zachwycać się osiągnięciami pani Burmistrz. Jedynie "Świetlista droga" w kierunku północnym przystrojona fontannami będzie stanowiła na parę lat pomnik.Spójrzmy lepiej na ulice naszego miasta. Parkingi w fatalnym stanie lub dzikie parkingi , płytki chodnikowe pamiętające jeszcze czasy gomułkowskie - krzywe - po deszczu stojące na nich bajora, wystające krawężniki i studzienki, zamiast rynsztoków porobiono rowy odwadniające, smród wydobywający się z zanieczyszczonych studzienek. Jeśli to kogoś zainteresuję niech się przejdzie ul. Kopernika od POLO do Starostwa oraz reprezentacyjną ulicą 11 Listopada. Wstyd!


stażacy
Data: 06.12.2010 10:07:22

fajowo największe inwestycje w roku wyborczym[szkoła w Chrustowie sala wiejska w Urbaniu, Uścikowie, Popówku szkoła Mniewo,place zabaw gdzie mieszkańcy w czynie społecznym sami je ogradzają dla bezpieczeńswa własnych dzieci i.t.d i.t.d.wybory w Obornikach co roku to RYDZEWSKA dostała by 1 miejsce w Polsce. Gdzie te obietnice z przed ośmiu lat jesteśmy w UE. Idzie kupić porządne wozy do 1000 l. wody a nie 200 l. konewki , gdzie używane 10 letnie wozy z Niemiec Holandii ale to tylko obietnice które w końcu się skończyły Do Pana T.Szramy prosimy nie obiecywać prosimy działać jest Pan przecież facetem a nie b.... konewki nie ugaszą dużych pożarów PROSIMY pomyśleć o średnich samochodach a najbardziej jednostkach z KSRG. [Ocieszyn, Kiszewo,Leśna Dąbrówka]one wjeżdżają daleko po za nasz powiat i przynoszą tyko wstyd NAM i na pewno naszej gminie gdzie teraz Pan panie Tomku jest gospodarzem POZDRAWIAMY POWODZENIA ZA 4 LATA


Józek
Data: 06.12.2010 11:34:58

gratulacje do T Szramy


egon
Data: 06.12.2010 11:49:28

do strażaków święte słowa Bukowski jest chyba chory dwa małe wozy na trasie Oborniki Szamotuły to nie całe 500 l. wody a kosztowały 350 000 00 W Chrustowie nowy garaż brama że bizon wjedzie a oni wstawili małego tranzita pieniądze poszły w błoto Boże chroń nas przed klęskami i pożarami a ty P Szrama posłuchaj doświadczonych strażaków bo nie zawsze PSP jest na miejscu i wszędzie dojadą i pamiętaj [ NIGDY NIE OBIECUJ TEGO CO RAZEM Z RADNYMI NIE WYKONASZ ] tak jak robiła to Rydzewska z swoimi dwoma pieskami a będziesz burmistrzem przez wiele lat.