Data: , Źródło: , Oborniki

Według wstępnych wyników jakie podaje Państwowa Komisja Wyborcza zwycięzcą we wczorajszych wyborach samorządowych został Tomasz Szrama wyprzedzając o ok. 6 punktów procentowych obecną burmistrz Annę Rydzewską.


Wyniki na podstawie 90.48% protokołów:

  • Tomasz Szrama 49.51% (5431 głosów)
  • Anna Rydzewska 42.96% (4713 głosów)
  • Witold Żółć 5.15% (565 głosów)
  • Michał Zieliński 2.38% (261 głosów)

Choć nie są to jeszcze kompletne dane mało prawdopodobne jest, iż Anna Rydzewska może wyprzedzić Tomasza Szramę.

Ostateczne wyniki opublikujemy zaraz po podaniu ich przez Państwową Komisję Wyborczą.



Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +9 (+13 , -4)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

ja
Data: 22.11.2010 22:28:46

HURRRAAAAA!!!!!!!!!
GRATULACJE!! :) :) :)


sympatyk
Data: 22.11.2010 22:33:43

mam nadzieję, lecz bez drugiej rundy chyba się nie obędzie.....


Dawtambule
Data: 22.11.2010 23:17:27

Wygraj Panie Tomaszu, wygraj!


!!!!!!
Data: 22.11.2010 23:19:25

dobrze


Obserwator
Data: 23.11.2010 07:12:10

I skończyło się opluwanie Pani Burmistrz. Ale my tu jeszcze wrócimy.


Jurgen
Data: 23.11.2010 07:21:54

Mam nadzieje że po podliczeniu wszystkich głosów będzie ponad 50 % i pożegnamy układ betonowy po pierwszej turze. Ale się cieszę.


Obserwator - kup okulary!!! - Ob
Data: 23.11.2010 07:23:33

Nikt pani burmistrz nie opluwał. Zdecydowana krytyka spotkala przede wszystkim jej zastępców. Ale jak ktoś zamiast widzieć rzeczywistość żyje w krainie "jedynie słusznej prawdy" no to cóż...należy tylko współczuć!!


oborniczanin
Data: 23.11.2010 07:43:18

no nareszcie ktoś porządny wezmie sie za ten bałagan. wreszcie władza bedzie bez wstretnych osób i wyjadaczy. i tych którzy wyrzucaja pety przez okno jadac samochodem prawda panie pseudoburmistrzu B........ki?


krajan
Data: 23.11.2010 08:00:58

Ja do pani burmistrz nic nie mam, ale nie umiała sobie dobrać pewnych osób. Gdyby w drugiej kadencji dobrała sobie inne podejrzewam,że trzecia kadencję jeszcze by piastowała.


kula
Data: 23.11.2010 08:11:34

obserwator masz problem Kaczyńskiego ale to dzięki tobie Pani Burmistrz przegrała bo ja osobiście Ją cenie , tylko te cholerne Bulteriery


Darek
Data: 23.11.2010 08:26:23

Szrama 50,4 , Rydzewska 41,2 , Zółć 5,3 .... Widok miny "Obserwatora" - BEZCENNY !!! *


Kali
Data: 23.11.2010 08:29:59

Hahaha Obserwator ... nie bądź smieszny ... wrocą ... HAHAHA
Spadłem z krzesła !!! no to mnie rozbawiłes koleś ... :D THX !!! :):D

Za 4 lata to Świeta Trójca bedzie miala 70 lat ...
Do kółka rożańcowego lub klubu seniora radze sie zapisać !!!


hans
Data: 23.11.2010 08:51:01

Jest szansa na normalność -czego życzę ,a jak będzie zobaczymy .
Ważne ,że są zmiany ,bo buta i obłuda włodarzy musiała się tak skończyć .


new
Data: 23.11.2010 09:04:08

Również niczego do p. Burmistrz nie mam i nie miałem.

Abstrachując od wszystkiego: należy ciąć wszystkie układy i to bez dwóch zdań. Młoda siła myślę, że gwarantuje większą niezależność od rodzinnych powiązań i czystą grę, bez obsadzania swoich ludzi na stanowiskach. powinno się zweryfikować kilka powołań na różne stanowiska.

PANIE TOMKU - kiedy świętujemy wybór?


mieszkaniec gminy
Data: 23.11.2010 09:17:49

Co to za burmistrz jak już na początku zataił ważną wiadomość to co będzie dalej ze społecznymi sprawami ciekawe czy będzie lepiej w co wątpię bo nowi , młodzi kandydaci to dorobkowicze. Oby nie wróciły czasy pana DYKCIKA


mieszkańcu gminy
Data: 23.11.2010 09:53:35

o jakich "sprawach społecznych" piszesz?? Co wg. Ciebie "zataił już na początku"? A tak wogóle to jacy dorobkiewiczowie?? A może panowie defacto byli już zastępcy to mieli wielkie majątki jak zaczynali pełnić swoje funkcje?? A czasy Dykcika juz nie wrócą bo nic dwa razy się nie zdarza!! I proszę nie siać wrogiej propagandy jeszcze zanim nowy burmistrz przejął obowiązki!!


magdalena
Data: 23.11.2010 10:09:06

mam dziwne przeczucie, że obserwator to jeden z bulterierów (o ile umieją obsługiwać internet...), Gratulacje Panie Tomku!
Pani Anno, Pani równiez gratuluję takiego przekabacenia mieszkańców, że wynik jest aż tak zbliżony. Nie do pojęcia!


new
Data: 23.11.2010 10:20:35

zastanawia mnie ten fakt braku wszystkich głosów. Dlaczego?
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/300000/301601.html
(wyniki)
Uważam, że młodzi ludzie na stanowiskach są w obecnych czasach mniej narażeni na jakies wpływy, na "załatwianie" czegoś. Jeśli ktoś chce to potrafi coś osiągnąć to osiagnie to bez jak to piszecie bulterierów (dobre... :-) ).
Nowa władza miejmy nadzieje bardziej zdystansowana do epoki układów powinna być gwarantem lepszego jutra.
Trzeba co jakiś czas zmieniać ekipę by ukrócić ewentualne niejasne działania.

Może jakiś happening po ogłoszeniu wyników wyborów?


yorca
Data: 23.11.2010 10:32:03

Panie Burmistrzu, serdeczne gratulacje.
Boże, jak to dostojnie brzmi. Kiedyś był to po prost Pan Tomek.
Mam nadzieję, że wkraczając na swój urząd , nie stworzy Pan takiej atmosfery, jak poprzednicy, którzy w każdym pracowniku widzieli spiskowca.
Miedzy innymi dlatego na Pana glosowałam,że ufam w Pana kulturę osobistą.
Dodam, że nie jestem pracownikiem Urzędu, ale żyjąc tyle lat, znam nieco ludzi i wiem , z jakimi nerwami przeżywają każdą zmianę personalną na scycie.


new
Data: 23.11.2010 10:37:17

największe nerwy to urzędnicy mieli jak p. Witold, kandydat na Burmistrza, ponoć ogłosił, że po objęciu posady Burmistrza zwolni wszystkich od A do Ź.
:-)

Przy okazji życzenia dla urzędników, by nie musieli się już stresować przy nowej władzy.


Obiektywny
Data: 23.11.2010 11:03:58

Do Pani Burmistrz nic nie mam, ale jej zastępcy szczególnie jeden p.Buk.... darujmy sobie oceny. co pokaże Pan Tomek zobaczymy.Byle tylko na słowach się nie skończyło.


Maria
Data: 23.11.2010 12:55:58

Przestańcie się oborniczanie opluwać.
Gratuluję bardzo serdecznie nowemu Burmistrzowi, ale i dziękuję p. Rydzewskiej za pracę.
Mam nadzieję, że doswiadczenie Pani Burmistrz i nowe spojrzenie naszego Burmistrza będzie słuzyło mam - mieszkańcom .
Przecież wszyscy chcą dobrze służyć.


yorca
Data: 23.11.2010 12:59:55

Mario, ja dziękuję Tobie.Tak rzadko w internecie spotykam umiar, a Twój komentarz dowodzi, że są jeszcze ludzie zrównoważeni. Dzięki.


ja
Data: 23.11.2010 13:26:57

Moi drodzy nie rozpętujcie wojny polsko-polskiej w Obornikach. Bądźmy obiektywni, Pani Rydzewskiej należą się wielkie podziękowania. Natomiast Pan Szrama kierując się rozsądkiem niekoniecznie politycznym powinien pomyśleć przede wszystkim o współpracy z Panią Anną bo to tylko będzie z pożytkiem dla gminy. Faktem jednak chyba jest to, że to dwaj panowie wpłynęli na wynik obecnej burmistrz. Dużym błędem będzie też wymiana urzędników wśród których jest naprawdę wielu fachowców. Wydaje się jednak, że mądrość znowu niekoniecznie polityczna spowoduje, że niektórych ludzi Pan Burmistrz zatrzyma bo warto.Powodzenia Panie Tomku


yorca
Data: 23.11.2010 13:39:02

100% racji.


dorotka4842
Data: 23.11.2010 14:53:03

też dołaczam sie do gratulacj-tylko mam prośbe PANIE BURMISTRZU- niech Pan zawsze będzie sobą i nie zapomnij o nas prostych ludziach,wierze w Pana charyzme i intencje.


...
Data: 23.11.2010 17:16:37

A ja wierzę że nowy burmistrz nie będzie taka tandetą jaka był w województwie.


KTOŚ
Data: 23.11.2010 17:44:53

hmmmm... najbardziej się cieszą chyba Ci co trafią zaraz za p. Burmistrzem na wyższy stołek K.N między innymi... Czy mamy zacząć się bać???


MAGDA
Data: 23.11.2010 18:45:28

Dobrze, teraz niech zrobi porządek z tą szmatławą gazetą obornicką (gazetą pro byłej p. burmistrz), tylko oblewać błotem ludzi potrafią nic więcej. O panu Szramie tez nie omieszkali napisać, a dokładnie pan redaktor K....., który nie ma odwagi się podpisać pod swoimi wypocinami z błędami; mam nadzieję, że to trafi w końcu do jakiegoś sądu.


KTOŚ
Data: 23.11.2010 20:18:55

Pan redaktor K pcha się po trupach wyżej. A błędy to nie tylko gazetowe zalicza...


grzegorz
Data: 23.11.2010 21:14:08

gratulacje panie Tomku...
uwolnił nas pan od tyrani poprzedniej władzy, powodzenie i oby na wiele lat to byly pana rządy


oborniczanin
Data: 23.11.2010 22:29:51

Najlepsza to gazeta Brygidy i Szramy -BRAWO!!


...
Data: 23.11.2010 22:38:57

...i bryg i kiw są siebie warci. ilu z nas dokonując wyboru 21.11 kierowało się tym co oni pisali? Wielu, bardzo wielu. A gdzie nasze samodzielne myślenie? Czy nasz głos to na pewno nasz wybór...?


. . . . .
Data: 24.11.2010 16:00:25

Gratuluje panie Tomaszu


do obserwatora
Data: 24.11.2010 23:41:40

tak szybko nie wrocicie a na pewno nie B.B i H.Ł jako wiceburmistrzowie
właściwie nigdy nie wrócicie i to jest piękne


kandydat
Data: 24.11.2010 23:46:35

teraz mamy nowy ład a do zrobienia jest wiele- mam nadzieje że nie zmarnujecie czasu mowa o panu tomku Szramie...powodzenia


VZR
Data: 25.11.2010 11:44:40

Także przyłączam się do gratulacji dla Szramy. Jest młodą energiczną osobą, która otacza się dobrymi doradcami, boję się tylko, że teraz jak się udało to może za wiele osób mieć na niego wpływ. Także jestem zdania, że Tomek powinien zaprosić w jakiś sposób do współpracy Panią Rydzewską, ona nie przegrała, przegrał Ł. i B. to ich miała dość większa część społeczeństwa :)
Pobawię się w dobrego doradce: grupa ludzi z SiG powinna usiąść i wykreować nową osobę, która będzie się ubiegać za 4 lata o fotel burmistrza, nie ma nic lepszego w mieście niż konkurencja, tylko żeby ta nowo wybrana osoba nie była pod wypływami byłych wiceburmistrzów. Sam jestem ciekaw jak teraz będzie się czuł były burmistrz Bukowski na radzie miejskiej z funkcją co najwyżej radnego, nie będzie miał już obok siebie gromkiego byłego burmistrza Łukaszewskiego, który zawsze pomagał jak tylko mógł swoją ripostą :)


Józef
Data: 25.11.2010 15:11:53

Gratuluję Panie BURTMISTRZU.Po czterdziestu latach wróciłem do Obornik i nie znam Pana,ale mój szkolny kolega Adam Olejnik mówił do mnie,najlepszy burmistrz to Tomek Szrama.Dziękuję Adamie za podpowiedż.


kasia
Data: 25.11.2010 22:51:22

Popieram T OMKA SZRAME.Potrzebne jest odświerzenie i przewietrzenie WŁADZY.!!!!!


oborniki2010
Data: 26.11.2010 11:03:55

Gratulacje, Panie Tomku ponoć są duże naciski by wybrać zastępce burmistrza z PO, pan Pawlicki odmówił i zaczynają się pierwsze schody :( niech się Pan nie daje omamić!!


Marek
Data: 26.11.2010 11:24:00

Dobrze, że odmówił, nie podoba mi się ten gościu, poza tym trzepie większą kasę na swojej robocie i politykierowanie nie jest mu potrzebne, i ma chłop racje.


oborniki 2010-czas zmian
Data: 26.11.2010 13:05:56

Czy to prawda że Cyranek ma objąć funkcje dyrektora OCS?
Dyrektorką LO ma być Pani Balcerowiak Agnieszka?
A przewodniczącym rady pan Hetmański?


Ciekawski
Data: 26.11.2010 15:43:23

Hetmański nich się najpierw rozliczy za Fabrykę Mebli.


ANDREAS
Data: 26.11.2010 23:44:22

POPRZEDNI MÓJ WPIS KTOŚ WYRZUCIŁ MOŻE DLATEGO ŻE NAPISAŁEM O TYCH DWÓCH NIEUDACZNIKACH I KARIEROWICZACH KTÓRZY DZIĘKI NIE WIEM KOMU DOSTALI SIĘ DO KORYTA I NADAL NIC NIE ROBIĄC BĘDĄ BRALI NASZE PIENIĄDZE.ALE NAJWAŻNIEJSZE , ŻE BUFONIADA SIĘ SKOŃCZYŁA.MOŻE KTOŚ WIE JAKIE POSADKI CI PANOWIE OBEJMĄ POZA URZĘDEM.


oborniki2010-czas zmian
Data: 27.11.2010 13:17:35

p.Łukaszewskiemu marzyło się bycie startostą... na marzeniach się skończyło :) pozostaje emerytura i dalsza zabawa z gazetą: "ziemia obornicka" w końcu będzie mógł się spełnić jako redaktor :) Pan Bukowski natomiast ma zostać prezesem ogródków działkowych Metalplast :)


ADAM
Data: 28.11.2010 20:35:31

TERAZ BĘDZIE MOŻNA ŁATWIEJ STEROWAĆ LALUSIEM HAHA


oborniki2010-czas zmian
Data: 28.11.2010 22:18:15

do Adam: chyba nie chodzi ci o Szrame jako lalusia?że sterowalny nie jest widać to po ostatnich ruchach jakie próbują na nim wywrzeć starzy wyjadacze z PO a on im się przeciwstawia :) w tym tygodniu dojdzie do kilku ciekawych wydarzeń POlitycznych w Oborniakch jeżeli chodzi o stołki :)


maniek
Data: 01.12.2010 20:49:45

a dlaczego przegrani postanowili nie iśc na pierwszą sesję Rady Miasta? dziwne maniery doprawdy...


młody
Data: 01.12.2010 23:23:00

Czas na spokój i pracę.
OOK przenieś do centrum miasta.
Remont klasztorku z promenadą.
A na stanowiska i funkcje etatowe tych co mają pomysły.
Pozdrawiam