Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Czytając prasę lokalną wielokrotnie zastanawiałem się o co chodzi w konflikcie po między Spółdzielnią Mieszkaniową, a Urzędem Miejskim. Warto zwrócić uwagę, że połowa naszej społeczności mieszka w mieszkaniach wybudowanych przez spółdzielnię mieszkaniową.  

Każdy z nas chce mieć dobre drogi dojazdowe więcej miejsc parkingowych pod blokiem w którym mieszka. Warto sobie zadać pytanie po której stronie leży prawda?

Chcę zwrócić uwagę na fakt, że spór a raczej niedomówienia pomiędzy spółdzielnią mieszkaniową a władzami samorządowymi istnieją  nie od dziś. Na osiedlu leśnym powstają nowe bloki, a droga dojazdowa do nich zostaje ciągle jedynie obietnicą . Czemu obie strony nie mogą dojść do porozumienia i zrobić dojazdu do budynków na Drodze Leśnej co jest od dłuższego czasu kością niezgody pomiędzy tymi dwoma instytucjami.  

Warto się zastanowić kto w tym sporze ma rację, jednak pragnę zauważyć, że droga jest fatalna i wiedzą o tym ci którzy codziennie muszą nią jeździć do swoich mieszkań.     
Współpraca buduje a niezgoda rujnuje i mam nadzieję, że również członkowie spółdzielni wybierając nowych samorządowców, zwrócą uwagę na to aby wybrać takich ludzi dla których ważne są priorytety życia codziennego, które pozwolą nam zbudować łatwą i sprawną komunikację pomiędzy władzami samorządowymi a obywatelami Obornik.

 

Przemysław Tempolin  



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +9 (+11 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

who cares
Data: 17.11.2010 13:12:43

Nagle przed wyborami zainteresował się Pan tą drogą?!

A co Pan robił przez 2 lata jak o nią walczymy?

Ja dziękuje za takich kandydatów, którzy używają przed wyborami a potem cisza!


witek
Data: 17.11.2010 13:50:36

problem z tą drogą jest i mam nadzieję że w przyszłym roku się juz to zmieni bo po opadach deszczu faktycznie droga jest nieprzejezdna....


SPÓŁDZIELCA od zawsze
Data: 17.11.2010 14:20:12

Przecież, my spóldzielcy od zawsze płacimy podatki do Gminy, a proszę mi wskazać, co Pani Burmistrz zrobiła dla spółdzielców z naszychwłasnych pieniędzy.Napewno drogi w innym promowanym tylko przez siebie miejscu np.ROŻNOWIE. Po naszych chodnikach chodzią ludzie z całego miasta. Sledząc ten spór o nasze pieniądze uważam, że ktoś taki nas spółdzielców perfidnie okrada z naszych pieniędzy karząc nam płacić podatek i w czynszu dodatkowo.
Zastanawiam się dlaczego w ostatnio wydanym informatorze Pani Burmistrz oprócz tego czym można się pochwalić nie podała co jest generalnie złe.
Informator pękający w szwach za nasze spóldzielców równiez pieniądze .
Proszę sobie policzyć
Spóldzielnia samych m2 mieszkań ma ok 150 tyś x 0,07 za metr podatku na m-c x 12 m-cy = 126.000,- zł na rok
To tylko mieszkania a gdzie podatek gruntowy ????????????????????
Ja w każdym bąż razie mam serdecznie dość traktowania przez Panią Burmistrz spóldzielców jako zło konieczne OBORNIK
Nagroda dla Pani Burmistrz to przedewszystkim osiedla spóldzielcze, bo nie np. Rynek od strony podwórka
NIC DODAĆ nic UJĄĆ.


mieszkaniec bloku
Data: 17.11.2010 15:45:50

święta prawda. to my napędzamy kasę do kiesy miasta i co mamy w zamian nic.........wielkie nic. a rożnowo odpicowane, dojazd do każdego mieszkańca, trochę nie fair. Możed wreszcie ktoś dostrzeże ten problem ...
Mój szwagier po 2 latach jazdy tą drogą musiał wymienić całe zawieszenie... czy to normalne ponosić koszty na dojazd do własnego domu, chyba nie!!!!


mieszkaniec osiedla na górce
Data: 17.11.2010 18:56:45

Piękny Panie kandydacie a co z drogami na nowym osiedlu za kościołem na górce gdzie albo jak jest susza to trzeba mieć gąsienice bo piach przesypuje się jak na plaży nad Bałtykiem lub jak popada deszcz to trzeba przesiadać się na łódkę bo woda stoi i błocko niesamowite o chodnikach już nie mówiąc a o latarni jakielkolwiek można zapomnieć a przecież mieszkają tu ludzi młodzi których dzieci chodzą do szkoły wychodzą w tej chwili o ciemku i wracją o ciemku ..... oczywiście na włodarzy obecnych nie ma co liczyć bo od początku określali się że inne rejony nie mają dróg ( bielawy) a to jest nowe osiedle i chciało by mieć wszystko ... pytanie tylko gdzie Pan był przez ostatnie 4 lata i co Pan robił w tej na przykład sprawie.. mieszkańcy spółdzielni mają w 100% rację są takimi samymi obywatelami i włascicielami miasta jak my i mamy te same problemy .....


do mieszkańca na górce
Data: 17.11.2010 23:28:53

A macie tam ustalony plan zagospodarowania przestrzennego i czy przez przypadek te drogi nie należą do dewelopera lub innego właściciela? W naszej gminie jest kupa takich sytuacji, gdzie działki sprzedają ludzie dla kasy i maja gdzieś potem drogi, a gmina pozwala na takie dzikie sprzedaże, nie wymagając odpowiednich planów - choćby Świerkówki sprzedały pole w Gołaszynie, wiara teraz po prostu sie tam topi się w błocie. Gmina rozkłada ręce, bo najlepiej nie widzieć problemu ludzi, a Świerkówki swoje skasowały i papa. To jest ogromny obszar w którym wierze, że sprawdzi sie Pan Tomek.


Aga
Data: 18.11.2010 14:41:07

Dzisiaj wpadła w moje ręce gazetka pt.Dzień dobry Oborniki , po lekturze tej gazetki odnoszę wrażenie że p.Szrama nie ma żadnego realnego pomysłu na rozwój naszej gminy. Po co on szkaluje obecną władzę ????Myślę że gdyby miał konkretny pomysł to tych stron w tej gazetce zabrakłoby i nie zawracał sobie głowy obecną Panią Burmistrz.Dlatego jestem przekonana że tu nasze dobro nie jest brane pod uwagę .


VZR
Data: 18.11.2010 16:48:55

Do Aga:

Gazety gazetami...Prawda jest taka, że Dzień Dobry Oborniki powstało tylko na potrzeby wyborów samorządowych, nie ma co ukrywać, że gazeta jest anty wobec obecnej władzy, ale czy po przeczytaniu dzisiejszej gazety należy wyciągać wnioski czy p.Szrama się nadaję czy nie? Prawda jest taka, że obecnej władzy można wiele zarzucić, powstało dużo nowych rzeczy w mieście i gminie ale można się doczepić bo są to buble...budowane na szybko, tanio bo w końcu za "nie swoje" pieniądze.
Uważam, że czas obecnej władzy powinien się skończyć, stanowcze nie dla 2 vice burmistrzów, stanowcze nie dla tak wysokich pensji całej trójki władz obornickich, stanowcze nie dla bubli typu sala w Objezierzu czy moście na ulicę poznańską. Dla mnie najważniejszą rzeczą w tej chwili jest to, że chciałbym dowiedzieć się czy to z ust obecnej władzy, czy z ust kandydatów Szramy czy Żółcia jak oni zamierzają pozyskać dla naszej gminy inwestorów, którzy utworzą nowe miejsca pracy. Z całym szacunkiem, ile można się chwalić drogami których kanaliza odbyła się w znaczącej cześci za pieniądze UE, czy też orlikami, które powstały dzięki pieniądzom z Ministerstwa Sportu i PZU. Niech jedni i drudzy wypowiedzą się i nie powiedzą jakie tereny, jakie podatki jesteśmy w stanie zaproponować inwestorowi by ten otworzył u nas duże przedsiębiorstwo zatrudniające z 200-300 osób, gdzie ludzie z całej gminy by mogli dojeżdżać do pracy. Pani burmistrz Rydzewska miała na to 8 lat... niestety nie widzę dookoła Obornik żadnych wielkich firm. Dlaczego Tarnowo Podgórne, Wągrowiec, czy też Murowana Goślina bądź Suchy Las mogą się tym pochwalić a my nie? Teraz szanse powinien dostać ktoś nowy...nie wniesie nic to mu podziękujemy. Odnośnie drogi do nowo wybudowanych bloków...bardzo mi przykro ale przy obecnej władzy nie ma najmneijszej szansy na załatwienie tej sprawy...sprawa typowo polityczna...pani prezes spółdzielni kontra pan burmistrz... czas ucieka a rozwiązania brak


kemar
Data: 18.11.2010 18:17:00

A z drogą do nowych bloków na osiedlu jest tak jak z ulicą Sportową - może cała trójka władz obornickiego magistratu po prostu nie chce ich budować?
Z ulicą Sportową wystarczy przecież zgłosić zamiar utwardzenia drogi - na podstawie art. 29 ust. 2 pkt 12 Prawa budowlanego w związku z art. 3 pkt 7a i art. 29 ust. 3 tej ustawy i do zgłoszenia przedłożyć decyzję burmistrza Obornik o braku potrzeby przeprowadzenia postępowania środowiskowego (czyli decyzję, którą burmistrz wydaje sam dla siebie). A w oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością wpisać, że Gmina jest posiadaczem i toczy się postępowanie u Wojewody potwierdzające, że Gmina jest właścicielem od 1999 r.
A cała władza z obornickiego magistratu co? Może tylko uparła się na jakąś spec ustawę drogową i sztucznie chce wykazać, że jest jakiś konflikt, zamiast po prostu zgłosić utwardzenie drogi, czyli zadbać o mieszkańców by w końcu mieli jakieś ludzkie warunki, a potwierdzenie faktu bycia właścicielem drogi gminnej zostawić Wojewodzie.


Dawid
Data: 19.11.2010 11:39:26

Słuchajcie komuna w pełni na stronie www.oborniki.com.pl wywalają wszystkie nieprzychylne komentarze o włądzy, skandal, ktoś siedzi i je usówa mimo iż nie są wulgarne


marek
Data: 19.11.2010 12:55:18

Nie dziwi mnie to , przecież komuna jest u władzy !!!


Obserwator
Data: 19.11.2010 13:49:34

Do przedmówców - komentarze pod filmem na stronie www.oborniki.com.pl wycinane są jak rzeź niewiniątek. Cenzorek działa na bieżąco. Zamieszczony przeze mnie komentarz wycieli po niecałych 2 minutach, a było napisane tyko:
"Gratulacje dla operatora - montaż filmu i ścieżka dżwiękowa iście jak "Łowca jeleni" i "Czas apokalipsy", tylko dlaczego tyle wyciętych fragmentów? Iście oskarowo! Szkoda, że to wyłącznie jak "podłożenie świni" głównemu kandydatowi na burmistrza, nie mówiąc już o braku etyki dziennikarskiej i wątpliwym dbaniu o prawdziwość przekazu."


marek
Data: 19.11.2010 18:30:25

W sumie to bym sie nie zdziwił jakby były jakies manipulacje przy liczeniu głosów !!!


Jestem w Szoku
Data: 19.11.2010 18:46:08

Zachęcony powyższym wpisem, zaznaczam - nie wierzac za bardzo w jego intencje, wszedłem na to forum - widziałem ostatni wpis niejakiego Dallasa, który akurat był zatytułowany "ohydna nanipulacja", chiałem go pokazać innej osobie ale ta wchodzac na strone stwierdziła, że go nie ma, SZOK, może trwało to 2-3 minuty!!!!!!
Dopisałem więc swoja uwage, ze zauwazyłem brak tego wpisy, mój wpis znalazł sie na forum ..... i ..... zniknał po chcili. SZOK x 2 , zaczołem więc pisanie drugiebo postu i co? - po napisaniu całości zamiast wpisu zobacyzłem: "Przepraszamy, ale nie możesz wpisać tego komentarza."
Zastanawiałem sie na kogo oddac głos, juz sie nie zastanawiam, ci goście sięgneli dna.


Do Jestem w szoku
Data: 19.11.2010 20:26:49

Fragmenty konstytucji kubańskiej

Kubańska konstytucja stwierdza, że: Kuba jest niezależnym i suwerennym państwem socjalistycznym [Artykuł 1]... nazwa państwa kubańskiego brzmi Republika Kuby [Artykuł 238].

Konstytucja Kuby określa zasady systemu jednopartyjnego (mimo iż dozwolone jest istnienie innych partii politycznych, które jednak mają marginalny wpływ na politykę, a częściej ich role spełniają związki zawodowe) stwierdzając również: Komunistyczna Partia Kuby (...) jest najwyższą siłą przewodnią społeczeństwa i państwa.

Konstytucja gwarantuje wolność słowa i zgromadzeń, jednak artykuł 62 konstytucji kubańskiej stwierdza: żadna z powyższych wolności przyznanych obywatelom nie może być wykorzystywana przeciw (...) istnieniu i celom państwa socjalistycznego lub przeciw decyzji Ludu Kuby o budowie socjalizmu i komunizmu. Naruszanie tej zasady może być karane prawnie.


no ja
Data: 30.11.2010 11:34:34

Droga ta jest sensem życia w sprzeczce pomiędzy dwiema podstarzałymi paniami .Jedną wyborcy już odstawili na boczny tor ,wypadało by to samo zrobić z drugą .