Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Kampania wyborcza rozkręca się na całego. Oprócz bezpośredniego opluwania się, kandydaci zabiegają o głosy poparcia od wyborców chodząc po domach i roznosząc ulotki Smsy, profile na Naszej Klasie, plakaty, wizytówki i ulotki to główne narzędzia jakimi posługują się kandydaci na radnych do gminy i powiatu. 

Na ile okażą się one skuteczne, przekonamy się 21 listopada. Niestety w wielu odwiedzinach kandydaci na radnych zwyczajnie kłamią oczerniając swoich konkurentów, więc warto ich czasem zapytać o źródła wiedzy jaką przekazują.

Niestety tylko kilku kandydatów wysiliło się i utworzyło swoje strony internetowe. Adresy tych które udało nam się odnaleźć prezentujemy po niżej:

 

www.szrama.pl

www.okpisz.pl

www.zolc.eu

www.marcin.pelcner.pl

www.gronostaj.com.pl

www.tempolin.pl

  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+2 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Internauta
Data: 16.11.2010 19:06:10

Gdyby głosowanie opierało się o strony www to na burmistrza wybieram Pana Szramę a na radnego Pana Pelcnera. A jako najciekawszą uznaje stronę tego drugiego.


abc
Data: 16.11.2010 22:26:52

No i wyszła sprawa karna p. Tomasza Szramy


jarek
Data: 16.11.2010 22:39:01

SZrama nigdy nie powinien być dyrektorem LO,on po prostu nie nadaje się do rządzenia,to jest typowy aparadczyk PO a już skandalem jest kandydowanie na burmistrza,a a teraz okazuje się ,że ma sprawe karną w Sądzie w Poznaniu-SKANDAL!!!!!!


obserwator
Data: 16.11.2010 22:41:25

Proponuję odwiedzić stronę Tempolina. Społecznik że chuu, chuu hehe. Proponuję wejść na tą stronę wszystkich którzy go znają. Ubaw po pachy, a pozostałym radzę czytać z przymrużeniem oka:)))) szczególnie link "dokonania" i "o mnie". Społecznik jakich mało.
Poza tym drogi autorze, tworzenie stron na potrzeby kampanii jest mało wiarygodna, bez forum, bez pytań i odpowiedzi. PUSTE OBIETNICE, ludzi bez poczucia rzeczywistości. Nie tak przyciąga się wyborców.
Szczytem głupoty i tupetu jest program PO, gdzie jednym z punktów jest obietnica MAŁEJ OBWODNICY..... tej samej której lider PO Szrama nie potrafił przez 4 lata sfinalizować.
P.S. GRATULUJĘ PANIE SZRAMO SPRAWY KARNEJ, JESZCZE BARDZIEJ SZCZURZEGO ZACHOWANIA. MNIE PAN NIE OSZUKAŁ, OSZUKAŁ PAN WŁASNYCH ZWOLENNIKÓW.


do obserwator
Data: 16.11.2010 22:56:15

od dluzszego czasu spogladam na tutejsze artykuly i mam na oku forum... zastanawiam sie skad w Tobie tyle nienawisci do ludzi??? mam nadzieje ze pod tym imieniem nie kryje sie jakis kandydat do wyborow bo wspolczuje sobie i wszystkim mieszkancom Obornik!!! forum pod arykulem sluzy do rozmowy o nim a nie sraniu o dupie maryni jak Ty to robisz!!!! czlowieku zastanow sie co robisz bo jestes zalosny!!!!


obserwator to burak
Data: 16.11.2010 22:57:48

Głosujcie na Szrame !!
Przynajmniej jakos wygląda , bo obecna władza to jak 'ICH TROJE' 50 lat poźniej.
Hahah emeryci ...


???
Data: 16.11.2010 23:03:12

Powód do głosowania to wygląd? żal.pl


Obserwator
Data: 16.11.2010 23:16:31

Obserwator stosuje taktykę popleczników Szramy. Artykułu przesiąknięte subiektywizmem. Komentuję absurdy wyborcze PO, począwszy od bzdur Tempolina i jego przekłamań, a skończywszy na sprzecznościach w działaniu i programie Szramy. Czy naprawde uważasz za wiarygodnego Pana Tempolina, który pisze że codziennie do pracy jedzie przez most, a wcale tak nie jest bo zupełnie mu nie po drodze. Pisze że jest aktywnym społecznikiem, a jedynym jego wyczynem to, jak sam napisał, WIELOLETNIE ZASIADANIE W KOMISJI WYBORCZEJ. Czy naprawdę nie widzisz absurdów i przerysowań? Można władzy nie lubić, ale bezczynności i grzania ciepłych stołków nie można im zarzucić. I w tym steku absurdów wygłaszanych przez zwolenników PO, nie przeszkadza fakt zajęcia I miejsca w Wielkopolsce a VIII w Polsce wśród najbardziej rozwijajacych się gmin, nie przeszkadza również fakt wyciągnięcia z zapaści finansowej gminy (z progu 60% w 2003 do ok. 7% w 2010). Źle odczytałeś mój stan emocjonalny, to nie nienawiść, to walka tą samą bronią.... rozumiesz?
I jeszcze do ostatniego forumowicza. Co to znaczy jakoś wygląda? Jakie to ma znaczenie? Jakoś wyglądanie dróg, kanalizacji i wodociągów nie zbuduje, środków zewnętrznych nie pozyska. Nawołujesz do głosowania na Szramę.... przypomnij mi proszę, co Szrama jako radny wojewódzki zrobił dla Obornik? Zdecydowanie lepszy argument nież jakoś wyglądanie.


Obserwator
Data: 16.11.2010 23:24:36

Odpowiem, OTÓŻ NIE ZROBIŁ NIC!!!! zmarnował szansę na "małą obwodnicę", przespał "rondo szamotulskie". Dziś deklaruje że "mogę wymagać więcej???", więcej od czego??? Od jego bezradności jako radnego, czy wiecej od I i VIII miejsca gminy. W pierwszej kwestii problemów mieć nie powinien, w drugiej - deklaracja nie do pokrycia. W czteroletniej jego kadencji jedynym osiągnięciem jest fotka z Tuskiem i Komorowskim. Ręce opadają.
Poza tym trwanie w związku z sześciesięcioparoletnią kobietą, daje dużo do myślenia....... dla mnie nie do ogarnięcia.....


do obserwatora
Data: 16.11.2010 23:25:36

nie jestem zwolennikiem polityki a w Obornikach mieszkam od 2 lat dlatego tutejsza spolecznosc jest mi malo znana np. Tempolin czy Szrama. Wybory to zawsze obietnice z pokryciem albo bez, ale widze po Twojej postawie ze jestes zwoleniniem oczarniania innych tylko przez to ze naleza do PO !!! to chore !!!! twoje komentarze powinny byc blokowane bo nie maja nic do artykulow!!! opanuj sie !!!!
Do wszystkich ktorych draznia wypowiedzi obserwatora!!!!!!
glosujcie na tych ktorych on obraza!!!!


???
Data: 16.11.2010 23:36:18

"Do wszystkich ktorych draznia wypowiedzi obserwatora!!!!!!
glosujcie na tych ktorych on obraza!!!! "
Ta wypowiedź podważa twój intelekt. Lepiej sam się opanuj...
Głosujcie na podstawie sensownych argumentów i rzetelnej oceny kandydatów.


jarek
Data: 16.11.2010 23:37:43

siedze i czytam komentarze ale ten obserwator to widze ze jest człowiekien swietej trójcy -- ormowca , pzpr-owca i pani burmistrz.
taktyka oczerniania godna pożałowania
zastanow sie nad sobą


do jarek
Data: 16.11.2010 23:57:56

ormowiec to kto ?
pzpr-owiec to kto ?

Moze nie jestem w temacie.


Obserwator
Data: 17.11.2010 00:39:05

Mniemam, że odezwał sie i sam Pan Tempolin. Panie Przemku nareszcie. Wiem i rozumiem, że drazni Pana moja postawa. Otóż, powinien być pan odporny na wszelka krytykę. Może wreszcie sprostuje Pan moje rzekome niesłuszne zarzuty i obrażanie? Człowiek śiętej Trójcy... Kolego zgaduj zgadula na forach już była przerabiana... daruj sobie. I wiem z doswiadczenia, że ostatnim krokiem w wyprowadzaniu z rownowagi jest szukanie właścicieli ników....
poza tym szanowni niezadowoleni z moich wpisów, czy w końcu ktoś rzeczowo mnie wyprostuje??? WYSTARCZY UDOWODNIĆ MI ŻE SZRAMA COS DLA OBORNIK ZROBIŁ JAKO RADNY, A TEMPOLIN POZA KOMISJAMI WYBORCZYMI MA JAKIEŚ DOŚWIADCZENIE SPOŁECZNE.....??? Zatkacie mie usta a ja przeproszę tych których prześmiewam,


obserwator 13
Data: 17.11.2010 17:09:44

ludzie przestańcie chodzic po domach.
lemański przegina.


Przemysław Tempolin
Data: 17.11.2010 20:59:19

Drogi obserwatorze i wszystkie obecne osoby na forum: nie muszę ukrywać się pod innym imieniem bo mam odwagę wystąpić tu osobiście. Nie mam zamiaru udzielać się na forum, bo nie chcę uczestniczyć w tej brudnej polemice. Wielu z nas ma za sobą błędy młodości ale nie one są ważne tylko przyszłość,która nas czeka. Z obecnego miejsca w którym jestem (czyli zwykły mieszkaniec) nic nie mogę zrobić , ale widzę rzeczy, które należy zmienić. Mam nadzieję, że poprzez dostanie się do Rady Miejskiej bedę mógł więcej zdziałać na rzecz naszego miasta.
Jest to moja pierwsza i ostatnia wypowiedź na forum, jeżeli ktoś chce mnie nadal obrażać publicznie to niech ma odwagę powiedzieć mi to osobiście, a nie ukrywać się pod różnymi nickami.
Życzę miłego wieczoru i pozdrawiam wszystkich obecnych na forum.


Pokrzywdzony
Data: 18.11.2010 17:43:52

Szanowny Panie Tempolin, wiele krzywdy zrobił Pan w życiu innym ludziom. Teraz jeśli chce Pan zrobić coś pożytecznego, to dobrze, ale żeby odkupić swoje winy (jeśli twierdzi Pan, że się zmienił) to proponuję pracę społeczną i niech mi Pan uwierzy jako zwykły mieszkaniec może Pan zrobić bardzo dużo społecznie, ale oczywiście my wszyscy wiemy po co idzie się do Rady Miejskiej, bo raczej nie po to, żeby coś zrobić dla mieszkańców. Ja uważam, że byłoby błędem, gdyby został Pan wybrany, ale nadzieja dla Pana jest taka, że wyborcy też popełniają błędy.


do Pokrzywdzony aka obserwator
Data: 18.11.2010 22:16:34

Wy SIGowcy zachowujecie sie jak PISowcy.
Nie startuje w wyborach, nie jestem związany w zaden sposób z polityką , zwykli obywatele tez mają prawo do własnego zdania.
Obserwując wpisy ogarnia mnie niechęć do obecnej władzy.
Nie trudno sie domyslić że Pokrzywdzony = Obserwator
Obecna władza to szczyt nepotyzmu, arogancji, nienawiści do ludzi, kłamstw, oszczerstw, zwykłych bzdur i manipulacji.

A ta manipulacja z panem Szramą to cios poniżej pasa.
Naszczescie wyborcy to nie ciemny lud jak twierdzi poseł na sejm J.Kurski z PIS, a wasza obrzydliwa manipulacja z NIEUMYSLNYM wypadkiem w którym uczestniczyl Pan Szrama porównałbym do chwytu jaki zastosowal PIS z tzw. "Sprawą Sawickiej" w 2007r.
W efekcie PIS przegrał wybory i wierze że wy tez przegracie !!!
Prawda jest taka że głeboko w dupie macie to czy cos sie stało temu rowerzyscie, powiem wiecej cieszycie się nawet bo przynajmniej macie powod do nieuczciwej walki politycznej.

Liczy sie tylko aby dostać sie do koryta za wszelką cenę i taka prawda.

to tyle mam do powiedzenia, pozdrawiam …


koko
Data: 18.11.2010 22:34:32

Piszecie o panu Tomaszu Szramie,że zataił sprawę kolizji.Przecież on tego nie ukrywa.Proszę zapytać kandydującą na radną SIG p.Annę Ł.kierowniczkę jednego z wydziałów UM.W sprawie tej pani toczy się dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami w schronisku Azorek w Obornikach.


Łukasz
Data: 18.11.2010 22:35:11

Do koryta za wszelką cenę stara się dostać zarówno jedna jak i druga strona i stosuje wszystkie możliwe chwyty. Gdyby obecna burmistrz miała podobny wypadek to myślisz, że nie zostałby on wykorzystany? Użyli by go bez wahania. Negatywną kampanię stosuje zarówno jedna jak i druga strona. Po ewentualnej wygranej zobaczymy co różni Szramę i jego ekipę od obecnej ekipy. Różnica będzie taka, że zamiast ekipy Rydzewskiej wstawi swoją ekipę, po czasie będzie można zobaczyć jak porozmieszcza na różnych posadach i posadkach swoją rodzinę i znajomych. Ja akurat nie widzę w tym nic aż tak nagannego, tylko wkurza mnie mówienie o tym, że teraz nepotyzm a jak Szrama będzie to nie będzie nepotyzmu, ktokolwiek by nie był u władzy to tak gdzie będzie mógł obstawi swoich ludzi.


Mati
Data: 18.11.2010 22:55:54

Jak ty nie widzisz w bazowaniu na krzywdzie ludzkiej nic złego to żal mi Cie , naprawde!
Nie mam nic wiecej do dodania, polemika z kims takim nie ma najmniejszego sensu.
Gdyby Szrama wykorzystywał krzywde ludzka w kampani wzbudzałby we mnie taka sama niechęć.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071