Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W miniony piątek poznaliśmy wszystkich kandydatów z terenu Gminy Oborniki ubiegających się o mandaty Radnych Powiatowych. W sumie zarejestrowano 9 komitetów wyborczych: Inicjatywa Samorządowo Obywatelska, Stowarzyszeni i Gospodarni, Platforma Obywatelska,  Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Prawo i Sprawiedliwość, Obywatelski Komitet Samorządowy, Nasza Gmina - Nasz Powiat, Sport i Bezpieczeństwo, oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. 

Jak widać po samych listach, komitety często szukały ludzi na tzw. "sztukę" byle tylko zapełnić listę. Jeżeli bliżej przyjrzeć się  kandydatom, to zauważymy, że miedzy wiekiem co niektórych są prawie cztery dekady różnicy. Najmłodsi kandydaci na listach mają po 20 lat i są to: Malwina Sobór z Łukowa - SIS, Szymon Solarski z Kowalewka Nasz Gmina - Nasz Powiat, Joanna Mazur z Rożnowa - Sport i Bezpieczeństwo. Najstarsi kandydaci na radnych to Klemens Śliwiński z Obornik (88 lat) - lista PiS i Józef Andruszczyszyn (76 lat) - lista SiS.

Kolejną ciekawostką jest tegoroczna lista, z której startuje dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Obornikach - Zygmunt Dyczkowski. Tym razem jest to PSL. Dyczkowski kandydował już do Rady Powiatu z list SLD i PO, z których wypisywał się tuż po wyborach. Ciekawe jak długo teraz pobawi w towarzystwie czterolistnych koniczynek.  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+3 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 14.11.2010 19:45:02

Tak tak - karierowicze
ci starsi może niech zapiszą się do uniwersytetu trzeciego wieku?
A DZ na emeryturkę by się wybrał i zwolnił etat i inni podobni chciwi!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071