Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W miniony pi±tek poznali¶my wszystkich kandydatów z terenu Gminy Oborniki ubiegaj±cych się o mandaty Radnych Powiatowych. W sumie zarejestrowano 9 komitetów wyborczych: Inicjatywa Samorz±dowo Obywatelska, Stowarzyszeni i Gospodarni, Platforma Obywatelska,  Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, Prawo i Sprawiedliwo¶ć, Obywatelski Komitet Samorz±dowy, Nasza Gmina - Nasz Powiat, Sport i Bezpieczeństwo, oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. 

Jak widać po samych listach, komitety często szukały ludzi na tzw. "sztukę" byle tylko zapełnić listę. Jeżeli bliżej przyjrzeć się  kandydatom, to zauważymy, że miedzy wiekiem co niektórych s± prawie cztery dekady różnicy. Najmłodsi kandydaci na listach maj± po 20 lat i s± to: Malwina Sobór z Łukowa - SIS, Szymon Solarski z Kowalewka Nasz Gmina - Nasz Powiat, Joanna Mazur z Rożnowa - Sport i Bezpieczeństwo. Najstarsi kandydaci na radnych to Klemens ¦liwiński z Obornik (88 lat) - lista PiS i Józef Andruszczyszyn (76 lat) - lista SiS.

Kolejn± ciekawostk± jest tegoroczna lista, z której startuje dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Obornikach - Zygmunt Dyczkowski. Tym razem jest to PSL. Dyczkowski kandydował już do Rady Powiatu z list SLD i PO, z których wypisywał się tuż po wyborach. Ciekawe jak długo teraz pobawi w towarzystwie czterolistnych koniczynek.  ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+3 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 14.11.2010 19:45:02

Tak tak - karierowicze
ci starsi może niech zapisz± się do uniwersytetu trzeciego wieku?
A DZ na emeryturkę by się wybrał i zwolnił etat i inni podobni chciwi!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071