Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Czołg T55 z Lechem Czabanem , zablokowana droga nr 11 na wysokości Restauracji Millenium w Obornikach, uzbrojeni żołnierze i wybuchy niczym w filmie wojennym. To wszystko można było zobaczyć w czwartek około godzin południowych w Obornikach. 

Blokada drogi w Obornikach

Jak się okazało nie był to jednak plan nowego filmu wojennego, ale oficjalny protest przygotowany przez www.jo-pe.com- nowy serwis internetowy dla ludzi posiadających własne pasje i marzenia, takich jak jeden z niewielu posiadaczy prywatnego czołgu w Polsce, oraz takich jak Lech Czaban, którego Oborniczanom nie trzeba przedstawiać. Cała akcja była bardzo spektakularna i widowiskowa. Grupa szturmowa, w skład której wszedł czołg oraz kilku uzbrojonych w broń pasjonatów militariów wysadziła w powietrze, a następnie rozjechała resztki ściany, na której znajdowały się schematyczne hasła dużych serwisów internetowych. Finałem akcji był monolog wygłoszony przez Lecha Czabana:

Niewolniku schematu

Dom Praca Dom

Pamiętaj święta to racja

Życie bez pasji to wegetacja 

W tle akcji ustawieni byli inni ludzie obrazujący nasze społeczeństwo, mężczyzna oglądający na łóżku wyłączone telewizory, mężczyzna łowiący ryby w butlach po winie oraz listonosz wypuszczający gołębie pocztowe. Blokada drogi nr 11 spowodowała gigantyczny korek w całym mieście, dlatego po kilku minutach przyjechała na sygnale policja, która ukarała organizatorów (a dokładnie kierowcę pojazdu, który zablokował drogę) mandatem 300 złotowym.

Nowy portal można zobaczyć już w Internecie. Dla Oborniczan jednak wydarzeniem było pojawienie się samego czołgu T 55, którego właścicielem jest lekarz z Gniezna. Prawdziwy pasjonat, który kilka lat temu był jedną z dwóch osób w Polsce posiadającą sprawny czołg. Ta akcja na długie lata zapadnie w pamięci widzów, których sporo pojawiło się pod Restauracją Millenium.    Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+3 , -3)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Someone
Data: 04.11.2010 20:49:21

Niby nie trzeba przedstawiać Lecha Czabana ale mogę prosić o jego przedstawienie?!

Bo żyję w Obornikach 28 lat i słyszałem o nim tylko wtedy jak nabluzgał przez telefon jakiemuś kolesiowi - tylko wtedy był "znany"?!...

Więc kim jest ten "wielki" Oborniczanin?!


Gość
Data: 04.11.2010 21:07:49

Znowu to samo? Może jakieś ciekawe informacje o Obornikach a nie ciągle albo kryptoreklama albo załatwianie interesów politycznych.


młody
Data: 14.11.2010 20:12:41

Czaban ma pomysły a OOK nie
Pracownicy startują na radnych by zamknąć innym usta
Jak oczywiście się tam dostaną
Jedyna placówka z pomysłąmi to biblioteka


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071