Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W przeddzień obchodów X Dnia Papieskiego w Zespole Szkół w Objezierzu, podobnie jak w całej Polsce, zorganizowano apel poświęcony Wielkiemu Polakowi - Janowi Pawłowi II. Tegoroczny już X Dzień Papieski, to docenienie odwagi Papieża okazywanej w każdej sytuacji, miejscu i chwili.  

Zawsze stawał w obronie godności osoby i praw rodziny. Siłą odwagi była wiara i chęć nauki jak żyć. Wielokrotnie zachęcał wszystkich, a szczególnie młodzież mówiąc "Nie lękajcie się", wymagajcie od siebie.

Apel pozwolił poznać życiorys Papieża, fundację "Dzieło Nowego Tysiaclecia", twórczość literacką i spotkanie z młodzieżą w Poznaniu. Apel prowadzili: Weronika Przeniczna, Emanuela Sawińska i Mateusz Kurzawa, a Weronika Żwawiak odśpiewła ulubioną pieśń Papieża - Barkę. Nad wszystkim czuwała nauczycielka Janina Grzechnik.

Ksiądz Proboszcz Grzegorz Piotrowski w krótkim wystąpieniu przedstawił zasługi Jana Pawła II dla Polski i Świata. Dyrektor szkoły Roman Ostrowski przypomniał posadzenie platana w parku szkolnym, upamiętniającego odejścia Papieża do Domu Ojca 2 kwietnia 2005r.

 

Janina Grzechnik Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071