Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W przeddzień obchodów X Dnia Papieskiego w Zespole Szkół w Objezierzu, podobnie jak w całej Polsce, zorganizowano apel po¶więcony Wielkiemu Polakowi - Janowi Pawłowi II. Tegoroczny już X Dzień Papieski, to docenienie odwagi Papieża okazywanej w każdej sytuacji, miejscu i chwili.  

Zawsze stawał w obronie godno¶ci osoby i praw rodziny. Sił± odwagi była wiara i chęć nauki jak żyć. Wielokrotnie zachęcał wszystkich, a szczególnie młodzież mówi±c "Nie lękajcie się", wymagajcie od siebie.

Apel pozwolił poznać życiorys Papieża, fundację "Dzieło Nowego Tysiaclecia", twórczo¶ć literack± i spotkanie z młodzież± w Poznaniu. Apel prowadzili: Weronika Przeniczna, Emanuela Sawińska i Mateusz Kurzawa, a Weronika Żwawiak od¶piewła ulubion± pie¶ń Papieża - Barkę. Nad wszystkim czuwała nauczycielka Janina Grzechnik.

Ksi±dz Proboszcz Grzegorz Piotrowski w krótkim wyst±pieniu przedstawił zasługi Jana Pawła II dla Polski i ¦wiata. Dyrektor szkoły Roman Ostrowski przypomniał posadzenie platana w parku szkolnym, upamiętniaj±cego odej¶cia Papieża do Domu Ojca 2 kwietnia 2005r.

 

Janina Grzechnik ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071