Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Mieszkańcy Kowanówka oraz pracownicy i pacjenci Szpitala Kardiologiczno - Rehabilitacyjnego w Kowanówku byli w miniony czwartek świadkami scen niczym z filmu sensacyjnego.  

Jadące na sygnale dwa wozy strażackie wraz ze strażakami w pełnym ekwipunku pojawiły się na terenie szpitala w celu ewakuacji pacjentów i pracowników tej placówki zagrożonej katastrową budowlaną. Dokładnie w budynku "B" znajdującym się naprzeciw budynku głównego szpitala zawaliła się 1/3 ściany wraz z częścią dachu, przygniatając dwie osoby!!!

Pierwsza to pracownik firmy budowlanej, która prowadziła prace remontowe, a druga to pracownica szpitala. Na miejscu zdarzenia szybko powołano sztab kryzysowy, który utworzyli dyrektor szpitala, kierownik techniczny oraz inspektor przeciwpożarowy. Po stwierdzeniu katastrofy budowlanej natychmiast wezwano Państwową Straż Pożarną. Dwa zastępy straży przyjechały w ciągu kilku minut na sygnale na teren szpitala i natychmiast przystąpiono do ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w budynku "B". Dwie poszkodowane osoby zostały przeniesione na zewnątrz budynku w celu udzielenia im pierwszej pomocy, a pozostałych 58 pacjentów strażacy wspólnie z 15 pracownikami szpitala ewakuowali do stołówki znajdującej się w budynku głównym. Cała akcja, jak ocenia straż pożarna, została przeprowadzona bardzo sprawnie.

 

Na koniec dodamy, że na całe szczęście były to tylko ćwiczenia przeprowadzone na terenie szpitala, których inicjatorem była dyrektor Izabela Grzybowiska. To ona zwróciła się do Komendy Państwowej Straży Powiatowej w Obornikach o przeprowadzenie ćwiczeń na terenie szpitala. Po ćwiczeniach strażacy ocenili, że oprócz kilku szczegółów akcja przebiegała bardzo sprawnie. W przyszłym roku planowane są kolejne ćwiczenia, tym razem symulowany będzie dość duży pożar na terenie całego szpitala.     Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -2 (+0 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 14.10.2010 10:51:34

A co o tym myślą PACJĘCI?
Pewnie byli zestresowani - biedni ludzie po ZAWAŁACH inplantach itp


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071