Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Mieszkańcy Kowanówka oraz pracownicy i pacjenci Szpitala Kardiologiczno - Rehabilitacyjnego w Kowanówku byli w miniony czwartek ¶wiadkami scen niczym z filmu sensacyjnego.  

Jad±ce na sygnale dwa wozy strażackie wraz ze strażakami w pełnym ekwipunku pojawiły się na terenie szpitala w celu ewakuacji pacjentów i pracowników tej placówki zagrożonej katastrow± budowlan±. Dokładnie w budynku "B" znajduj±cym się naprzeciw budynku głównego szpitala zawaliła się 1/3 ¶ciany wraz z czę¶ci± dachu, przygniataj±c dwie osoby!!!

Pierwsza to pracownik firmy budowlanej, która prowadziła prace remontowe, a druga to pracownica szpitala. Na miejscu zdarzenia szybko powołano sztab kryzysowy, który utworzyli dyrektor szpitala, kierownik techniczny oraz inspektor przeciwpożarowy. Po stwierdzeniu katastrofy budowlanej natychmiast wezwano Państwow± Straż Pożarn±. Dwa zastępy straży przyjechały w ci±gu kilku minut na sygnale na teren szpitala i natychmiast przyst±piono do ewakuacji wszystkich osób znajduj±cych się w budynku "B". Dwie poszkodowane osoby zostały przeniesione na zewn±trz budynku w celu udzielenia im pierwszej pomocy, a pozostałych 58 pacjentów strażacy wspólnie z 15 pracownikami szpitala ewakuowali do stołówki znajduj±cej się w budynku głównym. Cała akcja, jak ocenia straż pożarna, została przeprowadzona bardzo sprawnie.

 

Na koniec dodamy, że na całe szczę¶cie były to tylko ćwiczenia przeprowadzone na terenie szpitala, których inicjatorem była dyrektor Izabela Grzybowiska. To ona zwróciła się do Komendy Państwowej Straży Powiatowej w Obornikach o przeprowadzenie ćwiczeń na terenie szpitala. Po ćwiczeniach strażacy ocenili, że oprócz kilku szczegółów akcja przebiegała bardzo sprawnie. W przyszłym roku planowane s± kolejne ćwiczenia, tym razem symulowany będzie do¶ć duży pożar na terenie całego szpitala.     ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: -2 (+0 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 14.10.2010 10:51:34

A co o tym my¶l± PACJĘCI?
Pewnie byli zestresowani - biedni ludzie po ZAWAŁACH inplantach itp


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071