Data: , Źródło: , Oborniki

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej Tomasza Szramy, na ostatniej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego radny Tomasz Szrama złożył pisemną interpelację dotyczącą przebudowy skrzyżowania ulic Armii Poznań i Szamotulskiej, oraz drogi 187.  

Interpelacja w sprawie ronda

"W związku z publiczną informacją, podaną przez zastępcę burmistrza Obornik, jakoby
z mojej winy nie wybudowano ronda w Obornikach na drodze wojewódzkiej nr 187, składam interpelację do Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz do dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich Marka Kmiecika z zapytaniem:

 

  1. Z jakich przyczyn nie wybudowano ronda na skrzyżowaniu ulic Armii Poznań i Szamotulska?
  2. Czy władze Obornik oficjalnie interweniowały w tej sprawie w Zarządzie Województwa Wielkopolskiego ?
  3. Jeśli interwencje takie nastąpiły, to z jakich przyczyn nie zostały one uwzględnione przy projektowaniu i wykonaniu skrzyżowania?

 

Radny odpowiedzi pisemne otrzyma prawdopodobnie na następnej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i jak sam mówi wówczas będzie można wyjaśnić społeczeństwu dlaczego na skrzyżowaniu ulic Armii Poznań z Szamotulską nie wybudowano ronda.  



Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +9 (+11 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

rychu
Data: 09.10.2010 13:13:24

P. Szrama jest spoko a go wladze naszego miasta obwiniaja go za swoje bledy ale na kogos wine zwalic trzeba gdy zblizaja sie wybory tak samo bylo z chodnikiem w uscikowie gdyby nie mieszkancy czesci gdzie nie wybudowano chodnika by go nie bylo a wladze naszej gminy ze to oni zalatwili i nie prawda
mam nadzieje ze wygra


extra legem
Data: 09.10.2010 16:55:21

Właśnie czytałem wywiad z panem Tomaszem Szramą z wczorajszego wydania Głosu, w dodatku Dzień Obornik - odnośnie kampanii wyborczej w Obornikach. Widać, że facet jest poukładany i coś chce się mu robić. Smutne tylko, że główny przeciwnik (przeciwniczka) w wyborach używa wszelkich środków (tylko nie argumentów merytorycznych) - według klasyfikacji księdza Tisznera - półprawd i gównoprawd - w rozmowach prywatnych, na spotkaniach wiejskich i w prasie, aby tylko zdyskwalifikować p. Szramę.


Obserwator
Data: 11.10.2010 07:51:18

Szanowni Państwo. Jeśli Szrama jest taki ok., to proszę wymienić choć JEDNĄ inwestycję załatwioną przez niego. Ludzie!!!! Nie potrzebujemy MISIA PLUSZOWEGO tylko organizatora. Dlaczego gdy miał się wykazać przywracając obwodnicę Obornik nie zrobił nic. Obiecał a inwestycja wyleciała na długi czas. Teraz zajmuje się interpelacjami dot. ronda????? Temat zastępczy do niezałatwionej sprawy? Gratuluję przedmówcą obiektywizmu.


Obserwator 1
Data: 11.10.2010 08:08:12

Zastanawiam się gdzie był Pan Szrama ze swoimi interpelacjami na etapie projektu przebudowy skrzyżowania. Czy nie wtedy był czas na interwencje? Teraz Pan pisze interpelacje i to jeszcze z zapytaniem co było powodem niewybudowania ronda? Pan jako radny sejmiku, inwestycja w Pana mieście a Pan dopiero teraz pyta dlaczego nie wybudowano ronda? Jestem w głębokim szoku!!!!!! Gdzie Pan był wtedy??? Teraz Pan pyta żeby się wybielić? Uważam że jako radny z ziemi obornickiej tą interpelacją się Pan kompromituje. Kto jak nie Pan powinien najlepiej wiedzieć dlaczego nie wybudowano ronda. Od dawna było wiadomo że pomysł z rezygnacji z ronda był niekorzystny dla tego skrzyżowania.


wyborca
Data: 12.10.2010 09:20:50

coś mi się mocno wydaje iż rzeczony "Obserwator" i "Obserwator 1" to ta sama osoba a komentarz wypływa wprost z Urzędu Miejskiego...


observer
Data: 12.10.2010 14:38:49

Do Obserwatora i Obserwatora1 - dlaczego tyle wylanej żółci na głowę jednego z kandydatów na burmistrza? Czyżby strach, że wygra?
A co do interpelacji - jeśli ktoś używa pomówienia i ćwierćprawdy, aby zdyskredytować swego oponenta, to oponent ma prawo "się bronić" i wykazać, że ten ktoś robi wyborców w przysłowiowe jajo.


Daria
Data: 12.10.2010 17:43:07

Kieruję to do WYBORCA - to, że ktoś pracuje w Urzędzie Miejskim w Obornikach nie powoduje, że należy go piętnować. Tutaj w Urzędzie to 75% ludzi popiera Tomasza Szramę, a pozostałe 25% to rodzina pani burmistrz i jej zastępców.


nie wyborca
Data: 13.10.2010 00:03:54

Jeśli zmieni się burmistrz to zmieni się właśnie tylko te 25%. Nowy burmistrz wsadzi swoją rodzinę i znajomych. Dlatego mnie jest tak naprawdę obojętne kto wygra.


młody
Data: 14.10.2010 11:02:48

Czas na zmiany - niech się stanie Wola Nieba
Karierowicze i turkucie podjadki na emerytury.
Dość politykierstwa


observer
Data: 14.10.2010 18:39:34

Mam pytania: a może to jest tak, że projekt przebudowy skrzyżowania Armii Poznań - Szamotulska widział i opiniował zarządca drogi gminnej - Armii Poznań czyli Pani Burmistrz? I może ten zarządca np. nie wpadł na to, że tam powinno być rondo, albo wpadł na to po fakcie i na kogoś musiał zwalić swoje niedopatrzenie? A jeśli Pani Burmistrz nie widziała projektu skrzyżowania, to dlaczego nie interweniowała w zarządzie dróg wojewódzkich że ci robią drogę bez uzgodnienia?


arabeska
Data: 15.10.2010 18:21:40

Jedno jest pewne, tak naprawdę to do tej pory władze naszego miasta nie interesowały się ani ulicą Armii Poznań ani ulicą Szamotulską. Teraz przed wyborami nagle komuś zależy na opinii mieszkańców tych ulic.
To przede wszystkim pani burmistrz powinna być zainteresowana reprezentowaniem interesów mieszkańców tych ulic a nigdy tak nie było i nadal tak nie jest. Rondo to "temat dyżurny" przed wyborami.


Jarek
Data: 18.10.2010 00:26:02

A ja zagłosuje na Szrame bo go lubię, równy chłop. Jak chcecie innego argumentu to go sobie wymyślcie, uważam, iż dwie kadencje dla obecnych władz to i tak za dużo.
W kwestii co kto zrobił a czego nie zrobił, dlaczego inwestycje stają sie kartą przetargowa!!!! jako mieszkaniec gminy po prostu żądam drogi, kanalizy czy oświetlenia a to, że muszę się prosić i na dodatek dodatkowo dorzucać do inwestycji to kpina. Jedni muszą zapłacić za krawężnik inni za chodnik a innym to zrobili drogę bez chodnika to i nie musieli sie dokładać. Tak to i ja potrafił bym rządzić, a te cyrki z odbiorami prac, żenada, gościu zamiast sprawdzić np, czy są spady, poziomy, żeby woda nie stała to szarpie ławki, które i tak wyrwą gówniane, bo Straż Municypalna zamiast pilnować porządku do musi ich obsługiwać zamiast ludzi.


igor
Data: 18.10.2010 10:38:11

gość jest spoko, dla mnie nowy burmistrz, p. Rydzewska sorry ale była u władzy i u tzw. koryta i nic nie zrobiła. Jestem ciekaw co wyjdzie z tej interpelacji, na pewno będzie tak że to własnie obecne władze były za światłami, takie chodzą właśnie słuchy w kuluarach. Co Pani burmistrz i jej vice zrobili fajnego można zobaczyć na ul kwiatowej, która od wiek wieków była "ślepa" p. burmistrz walnęła rondo na końcu tej ulicy. Oczywiście zupełnie przypadkowo mieszka tam rodzina p. vice burmistrza


igor
Data: 18.10.2010 10:41:02

a no i nowe zarządzenie pani burmistrz w naszym magistracie, oczywiście nieoficjalnie, każdy musi przynajmniej raz zagłosować na panią burmistrz... chore chore chore


Olek
Data: 18.10.2010 21:23:46

Dlaczego wyrzuca się negatywne komentarze dot.p.Szramy,nikt tu nie odpowiedział co p.Szrama zrobił dla Obornik,skrzyżowanieul.Szamotulskiej z A.Poznań należy do Sejmiku Wielkopolskiego gdzie jako radny Szrama zasiada i bierze sowitą dietę,trudno obwiniać Rydzewską która nie zarządza drogami wojewódzkimi


Majkel
Data: 18.10.2010 23:15:37

Może trochę odbiegam od tematu, ale sprawdźcie sobie na oficjalnych stronach urzędów miejskich trochę większych niż Oborniki (mam na myśli Poznań, Kraków...) miast i porównajcie sobie zarobki prezydentów tych miast, z pensją pani burmistrz Rydzewskiej. Może nie zawsze będzie nad nimi górować, ale wiele wyników naprawdę jest zaskakujące. Do takich informacji naprawdę może dotrzeć każdy, ale niestety czytając jedynie "kiwercową gazetę" już nie do wszystkich trafi. Dla leniwych;) zrobię małe zestawienie i niebawem wrzucę.


OLGA
Data: 19.10.2010 22:15:50

Niech Szrama wyjaśni nam co robił 3 lata jako radny wojewódzki,dlaczego dopiero po wybudowaniu tego skrzyżowania interpeluje,czyżby miał tak spóżniony zapłon?


oktoberfest
Data: 20.10.2010 10:05:21

Jakie wynagrodzenia burmistrzów?
Obudziłem się po imprezce i to bez wypicia kawy - trach... - Majkel, bardzo ciekawie wypada to porównanie wynagrodzeń obornickich burmistrzów z prezydentami Poznania czy Krakowa - w Obornikach mamy aż trzech, a każdy z nich zarabia o wiele więcej niż np. prezydent Grobelny.
Czyli albo jako Gminę stać nas na taką rozrzutność - i to od 8 lat, albo staliśmy się aglomeracją potężną i prężną jak Poznań czy Kraków, czego niestety za oknem jeszcze nie widzę, ale czego nam wszystkim życzę.


oborniczanin
Data: 20.10.2010 21:34:38

Jakie wynagrodzenie pobiera Szrama bierze z kilku żródeł a jeszcze nic dobrego nie zrobił,natomiast burmistrzowie zrobili bardzo,bardzo dużo i im należy się bardzo,bardzo duża kasa!


gerontolog gminny
Data: 21.10.2010 14:38:31

Powtórzenie zalecenia gerontologa gminnego z dnia 21.10.2010 r.:
Nie zalecam artykułu w dzisiejszym Głosie Wielkopolskim, a dokładniej z jego strony 1 i 4. Uwaga, bo po przeczytaniu serce nie rośnie. I też proszę nie wchodzić na stronę internetową Głosu. W ogóle proszę nic nie czytać i nie oglądać. Bo w Urzędzie Miejskim ma być jak jest.


extra legem
Data: 21.10.2010 18:37:21

Coś mi nie pasuje w wypowiedzi pani Burmistrz w dzisiejszym Teleskopie na temat komornika w Gminie. W informacji pokazali nakaz zapłaty i że pani Burmistrz pójdzie do sądu. Przecież żeby zaczął działać komornik nakaz zapłaty musi być prawomocny. A od nakazu zapłaty można wnieść zarzuty - art. 493 i następne kpc. Jeśli wniesie się zarzuty (już nie mówiąc o ich skuteczności) sprawa toczy się na rozprawie (art. 495 kpc) i wydany zostaje wyrok. Zatem konkludując - jeśli jest nakaz zapłaty to Gmina Oborniki nie wniosła zarzutów (albo były one nieskuteczne), a zatem czy czasami ten sądowy nakaz zapłaty nie został po prostu "olany"?


Majkel
Data: 21.10.2010 20:48:31

Dane podaje w przybliżeniu;
Prezydent Krakowa - 12 tys zł
Prezydent Poznania - 13 tys zł
Prezydent Szczecina - 11 tys zł

A co ciekawe w porównywalnej gminie do naszej;

Nowy Tomyśl - 6.5 tys zł

No i Oborniki;

Anna Rydzewska 13.5 tys zł

Co do wiceburmistrzów, to nie można tego inaczej nazwać jak pomylenie z poplątaniem. Jak można na tak wysokim stanowisku urzędniczym trzymać dwóch gości, którzy na każdych listach podobnych do tej Wildsteina odgrywają bardzo ciekawe role. Oborniki mówi się, że zawsze były "czerwone", ale wybierając Rydzewską chciano przełamać ten stereotyp. Do tego Rydzewska, która korzenie zapuściła w ZSL-u (jedynej partii oprócz PZPR-u, która swobodnie działała w poprzedniej epoce) i teraz udaje wielką reformatorkę. Jeśli dalej ludzie uważają, że spec od propagandy oraz donosiciel i pierwszy inżynier obornickiego ruchu drogowego (o którym każdy jest w stanie powiedzieć, że wygląda gorzej niż źle - w końcu jako instruktor elki, przejeździł tu wiele kilometrów, na ale nie był na tyle bystry że rondo i pare świateł nie rozwiążą problemu) to na pewno nam się będzie żyło dobrze. Potrafią wiele zarzucić Kurowskiemu ale jestem ciekaw czy nie zdążyli go pobić kilkukrotnie, bo mieli na to o jedną kadencję więcej od niego. Warta uświadamiać ludzi jak jest naprawdę, a w tym przypadku jest to wręcz konieczne!!!


Obserwator i obserwator 1
Data: 22.10.2010 05:54:55

Drodzy wielbiciele Pana Szramy. Na zadane moje pytanie dotyczące sukcesu owego Pana podczas kadencji sejmiku żaden z was, powtarzam ŻADEN nie odpowiedział. Cała rzesza staje w obronie Pana Szramy, oczerniając Rydzewską, ba nawet gość pt. Igor - urwany jakoby z choinki - wtrąca że Rydzewska była u władzy (koryta) i nic nie zrobiła, swoją drogą kolega troszkę się zagalopował, bo to co zrobiła widać gołym okiem przy lekko rozgarniętym umyśle, a ranking burmistrzów i 8 MIEJSCE W KRAJU A 1 W WIELKOPOLSCE mówi samo za siebie. Ale nieważne. Ponawiam pytanie Szanowni przedmówcy: CO PAN SZRAMA JAKO RADNY SEJMIKU ZROBIŁ DLA MIASTA OBORNIKI???? I już proszę swoje komentarze o Rydzewskiej zostawić dla siebie. Nie o nią pytam.


Kleopatra
Data: 22.10.2010 14:30:56

Nie obchodzi mnie, co Pan Szrama zrobił w Sejmiku. Szanuję go za to, co zrobił w Liceum. Uczynił z tej szkoły obiekt przyjazny uczniowi, do którego chodzi się bez przykrości i nie jest znowu taki słaby, jak o nim mówią. Sporo młodzieży dostaje się na studia dzienne.
Liczę, że Pan Szrama wygra wybory i przegoni za długo rządzącą ekipę, zbyt już pewną siebie.
Liczę, że skończy z panoszącym się nepotyzmem, bo nie jest tajemnicą fakt
zatrudniania wszelkich możliwych krewnych i powinowatych przez jednego z wiceburmistrzów.
Liczę, że wprowadzi kulturę osobistą w odnoszeniu się do pracowników i petentów.
I wreszcie liczę, że swoje zdolności organizatorskie, które pokazał jako dyrektor szkoły, przeniesie do UM.
Liczę, że otoczy się fachowcami, dość mam już bowiem historyków na stanowiskach, na każdym poziomie rządzenia w naszym Kraju.
Cała moja rodzina będzie głosowała na Tomasza Szramę.


Ramzes
Data: 22.10.2010 15:30:52

Pan Szrama będzie zatrudniał swoich krewnych i powinowatych już ty się nie martw, wyrzuci większość obecnych i wsadzi swoich na ich miejsce. Mnie tam nie zależy, może wygrać, ale jeśli ktoś myśli, że on będzie święty na stanowisku burmistrza to sam zobaczy po jakimś czasie.


rodzic
Data: 22.10.2010 20:52:44

Pan Szrama doprowadził LO do jednego z najgorszych w okolicy pod wzgl. wyników coraz więcej rodziców wysyła swoje dzieci poza Oborniki nawet LO Rogożno jest wyżej w rankingach a miało być lepiej


extra legem
Data: 23.10.2010 15:01:53

Może ktoś wie, gdzie można nabyć „Kodeks etyczny urzędnika samorządowego zatrudnionego w Urzędzie Miejskim w Obornikach”?
A może jest na stronie internetowej Gminy, bo funkcjonuje on w Urzędzie Miejskim od kilku ładnych lat, a dysponuję tylko fragmentami.
Zgodnie z tym Kodeksem etycznym pracownik Urzędu Miejskiego w Obornikach:
- Postępuje niedyskryminacyjnie w każdej sprawie, w oparciu o przyjęte zasady i sprawiedliwość. W prowadzonych sprawach równo traktuje wszystkich uczestników, nie ulega żadnym naciskom, nie przyjmuje żadnych zobowiązań wynikających z pokrewieństwa lub znajomości (§ 4 pkt 3 Kodeksu)
- Pełniąc obowiązki kieruje się interesem wspólnoty samorządowej i nie czerpie korzyści materialnych ani osobistych z tytułu sprawowanego urzędu, nie działa też w prywatnym interesie osób lub grupy osób (§ 3 pkt 7)
- Ujawnia odpowiednim instytucjom lub organom próby marnotrawstwa, defraudacji środków publicznych, nadużywania władzy lub korupcji (§ 6 pkt 6)
- Nie postępuje w sposób, który przez pozostałych urzędników lub interesantów postrzegany jest jako nieprofesjonalny lub niehonorowy (§ 3 pkt 3)
- Sprzeciwia się każdej formie patologii życia społecznego (§ 7 pkt 6)
- Nie szkodzi ludziom, ich stanowi posiadania, reputacji oraz karierze zawodowej (§ 7 pkt 5)


Obserwator (1)
Data: 29.10.2010 19:17:14

Gratuluję Państwu. Ani jedno zdanie na temat dokonań Pana Szramy jako radnego sejmiku. Odpowiem za Państwa. OTÓŻ PAN SZRAMA NIE KIWNĄŁ W ŻADNEJ SPRAWIE A DOT. OBORNIK NAWET PALCEM!!!! Potrfi wspaniale kleić się na zdjęciach do liderów PO. Jest marionetką w rękach innych. Żadnej siły przebicia, żadnej inicjatywy. Ot taki słodki cukiereczek. Panie Szrama, nie neguję Pana jako człowieka, jest Pan z pewnością uczciwym i niekontrowersyjnym człowiekiem, ale na pewnym szczeblu samorządowym potrzebni są zdecydowani działacze a nie waty cukrowe. Pan nie potrafił nawet w ostrych słowach skrytykować niepochlebne Panu opinie a dot. tytułowego ronda. Osobiście Pana lubię jako człowieka, ale mam ogromne pretensję za uległość i bezradność na szczeblu wojewódzkim.


Wiśnia
Data: 14.11.2010 21:16:15

Szrama na burmistrza !!!
Oborniczanie proszę o mobilizacje, chyba nie chcecie Rydzewskiej 3 kadencji ?!


znawca tematu od zaplecza
Data: 18.11.2010 12:29:20

Na tym skrzyżowaniu nie wybudowano ronda z bardzo prostej przyczyny - po prostu by się nie zmieściło bez wykupu gruntów. A miasto nie chciało wykupić potrzebnych gruntów więc pracownia, która projektowała skrzyżowanie nawet nie dostała dyspozycji aby przedstawić koncepcję ronda. Od samego początku była mowa o zwykłym skrzyżowaniu.


Krystian
Data: 19.11.2010 08:20:04

Panie Tomaszu,bez obaw wygra Pan te wybory,. My już nie chcemy wałkarzy i darmozjadów , głupich usmieszków i 3 kadencji. Bleeee precz z wyzyskiwaczami!!!!!!!!