Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jednym z punktów ostatniego posiedzenia Rady Społecznej SP ZOZ w Obornikach była opinia na temat przyznania przez zarz±d powiatu nagrody dla dyrektora szpitala Małgorzaty Ludzkowskiej za rok 2009. O wspomnian± nagrodę do rady społecznej wnioskować musiała sama dyrektor Ludzkowska, bowiem tak mówi regulamin.  

Radca prawny starostwa zaopiniował wniosek Ludzkowskiej negatywnie, bowiem jak napisał w uzasadnieniu, nie spełniał on wymogów paragrafu drugiego, który mówi, że jednym z kryteriów jest dodatni wynik finansowy. Niestety takowego za rok 2009 nie było, szpital bowiem zanotował stratę ok. 1,6 mln zł razem z nadróbkami, które czę¶ciowo narodowy fundusz spłaca. Nie zmienia to jednak faktu, że strata była. Inny z prawników, także pracuj±cy w starostwie, ale zatrudniony również w szpitalu, który obecny był na posiedzeniu rady mówił, że do przyznania nagrody wystarczy spełnienie pierwszego punktu regulaminu, który nie wspomina o stracie czy dodatnim wyniku finansowym. Sama Ludzkowska na posiedzeniu broni±c swojego wniosku mówiła, że napisała do członków rady społecznej pismo, w którym wyja¶niła wszelkie pozytywy swojego działania w szpitalu. "Czułabym się pokrzywdzona, gdybym nie powiedziała, że to dzięki mnie również szpital się rozwija, czułabym się także lepiej dowarto¶ciowana, gdybym otrzymała tę nagrodę" - mówiła dyrektor szpitala. Radca prawny szpitala dodał także, że pozytywny wynik finansowy nie jest konieczny. W obronie Ludzkowskiej murem stanęła także radna Waleria Liczak, która mówiła, że niezrozumiałym dla niej jest wymóg dodatniego bilansu finansowego szpitala przy przyznawaniu nagrody, bo według niej tylko prywatne szpitale osi±gaj± takie wyniki. "Ta dyrektorka zasłużyła na tę nagrodę" - mówiła Liczak.

Głos w dyskusji zabrał także starosta Gustaw Wańkowicz, który przypomniał, że rada społeczna tylko opiniuje wniosek, a decyzję podejmie zarz±d powiatu. W głosowaniu nad nagrod± ZA była tylko Waleria Liczak, a pozostali trzej obecni na sali członkowie wstrzymali się od głosu. Tym samym jednym głosem ZA oddanym przez Walerię Liczak, rada społeczna pozytywnie zaopiniowała wniosek o przyznanie nagrody rocznej Małgorzacie Ludzkowskiej.  

Wniosek z takiego postępowania płynie jeden: szpital miał stratę za rok 2009, a każda kolejna strata finansowa stawia go w złym ¶wietle, jeżeli poważnie kto¶ chce my¶leć o jego przekształceniu w spółkę. Mimo to rada społeczna chce nagrodzić dyrekcję, która przecież za swoj± pracę otrzymuje już wynagrodzenie, czyli "operacja się udała, jednak pacjent nie żyje". ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

obserwator
Data: 07.10.2010 13:57:54

to czysta parodia gdy szpital nie ma pieniędzy na leki i ¶rodki medyczne a ma być przyznana nagroda i to chyba pieniężna,co na to pacjenci


Pacjent Julian
Data: 08.10.2010 09:33:39

Co by nie powiedzieć to szpital od 2 lat zmienia swoje oblicze,funkcjonuj± nowe oddziały,zmieniła się elewacja budynku,dach,okna,drzwi.Kto¶ to musiał zlecić i koło tego chodzxić .Nie tak dawno gazeta pisała ,że pracownik starostwa otrzymywał b±dż jeszcze otrzymuje pewn± i t± nie mał± kwotę za pomoc w inwestycjach szpitala ciekawe tylko co on robił tak i za mu płacono?Nagroda się należy kwestia tylko w jakiej formie czy dyplomu czy kasy.Wcze¶niej dyrektorzy dostawali wielkie pieni±dze i nie widać było efektów a dzisiaj gazeta czepia się dyrektorki czy to kolejny zastępczy temat przed wyborami?


pracownik zoz-u
Data: 08.10.2010 17:44:47

To skandal. Ta pani nie zasługuje na to żeby odbierać tak wysokie pobory miesięczne a tu jeszcze przyznaje sobie premie.


inny pracownik SpZOZ
Data: 09.10.2010 16:57:06

Ta pani nie przyznaje sobie premii tylko zgodnie z przepisami może złożyć wniosek do rady społecznej,ciekawe dlaczego nie byłe¶/a¶ przeciwna kiedy jej poprzednik dostawał o 50% wyższe od niej wynagrodzenie i przez 6 miesięcy za nic brał kilkadziesi±t tysięcy zł.Skandalem jest taki komentarz jaki ty napisałe¶ pracowniku zoz-u.Jej pracę w tym szpitalu widać


Kacper
Data: 11.10.2010 14:05:39

Nie denerwuj się, to nie jest jej praca, a wielu szarych pracowników! Jej praca to pokaz żenady i nieudacznictwa. Same porażki i knowania, ukrywanie porażek i zrzucanie odpowiedzialno¶ci na innych!. Przerazaj±c± bezczelno¶ci± jest jej wniosek o nagrodę.


gg
Data: 11.10.2010 17:37:11

Jak ma się do tej sprawy odnie¶ć załoga szpitala gdy wie jak wygl±da szara rzeczywisto¶ć tej placówki, to jest mydlenie oczu że tak szpital dobrze wygl±da mury to nie wszystko gdy nie ma pieniędzy na podstawowe leki.żenada


zosia
Data: 15.10.2010 17:52:24

to że szpital odnowiła to nie jest żaden wyczyn z jej strony, dla mnie to jest oszustka i materialistka tylko kasa sie dla niej liczy i przekręty, dawniej nie było może ładnie ale mieli¶my gdzie jechać na pogotowie i mielismy opieke a teraz jest ładnie ale brak opieki nad pacjentami.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071