Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jednym z punktów ostatniego posiedzenia Rady Społecznej SP ZOZ w Obornikach była opinia na temat przyznania przez zarząd powiatu nagrody dla dyrektora szpitala Małgorzaty Ludzkowskiej za rok 2009. O wspomnianą nagrodę do rady społecznej wnioskować musiała sama dyrektor Ludzkowska, bowiem tak mówi regulamin.  

Radca prawny starostwa zaopiniował wniosek Ludzkowskiej negatywnie, bowiem jak napisał w uzasadnieniu, nie spełniał on wymogów paragrafu drugiego, który mówi, że jednym z kryteriów jest dodatni wynik finansowy. Niestety takowego za rok 2009 nie było, szpital bowiem zanotował stratę ok. 1,6 mln zł razem z nadróbkami, które częściowo narodowy fundusz spłaca. Nie zmienia to jednak faktu, że strata była. Inny z prawników, także pracujący w starostwie, ale zatrudniony również w szpitalu, który obecny był na posiedzeniu rady mówił, że do przyznania nagrody wystarczy spełnienie pierwszego punktu regulaminu, który nie wspomina o stracie czy dodatnim wyniku finansowym. Sama Ludzkowska na posiedzeniu broniąc swojego wniosku mówiła, że napisała do członków rady społecznej pismo, w którym wyjaśniła wszelkie pozytywy swojego działania w szpitalu. "Czułabym się pokrzywdzona, gdybym nie powiedziała, że to dzięki mnie również szpital się rozwija, czułabym się także lepiej dowartościowana, gdybym otrzymała tę nagrodę" - mówiła dyrektor szpitala. Radca prawny szpitala dodał także, że pozytywny wynik finansowy nie jest konieczny. W obronie Ludzkowskiej murem stanęła także radna Waleria Liczak, która mówiła, że niezrozumiałym dla niej jest wymóg dodatniego bilansu finansowego szpitala przy przyznawaniu nagrody, bo według niej tylko prywatne szpitale osiągają takie wyniki. "Ta dyrektorka zasłużyła na tę nagrodę" - mówiła Liczak.

Głos w dyskusji zabrał także starosta Gustaw Wańkowicz, który przypomniał, że rada społeczna tylko opiniuje wniosek, a decyzję podejmie zarząd powiatu. W głosowaniu nad nagrodą ZA była tylko Waleria Liczak, a pozostali trzej obecni na sali członkowie wstrzymali się od głosu. Tym samym jednym głosem ZA oddanym przez Walerię Liczak, rada społeczna pozytywnie zaopiniowała wniosek o przyznanie nagrody rocznej Małgorzacie Ludzkowskiej.  

Wniosek z takiego postępowania płynie jeden: szpital miał stratę za rok 2009, a każda kolejna strata finansowa stawia go w złym świetle, jeżeli poważnie ktoś chce myśleć o jego przekształceniu w spółkę. Mimo to rada społeczna chce nagrodzić dyrekcję, która przecież za swoją pracę otrzymuje już wynagrodzenie, czyli "operacja się udała, jednak pacjent nie żyje". Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

obserwator
Data: 07.10.2010 13:57:54

to czysta parodia gdy szpital nie ma pieniędzy na leki i środki medyczne a ma być przyznana nagroda i to chyba pieniężna,co na to pacjenci


Pacjent Julian
Data: 08.10.2010 09:33:39

Co by nie powiedzieć to szpital od 2 lat zmienia swoje oblicze,funkcjonują nowe oddziały,zmieniła się elewacja budynku,dach,okna,drzwi.Ktoś to musiał zlecić i koło tego chodzxić .Nie tak dawno gazeta pisała ,że pracownik starostwa otrzymywał bądż jeszcze otrzymuje pewną i tą nie małą kwotę za pomoc w inwestycjach szpitala ciekawe tylko co on robił tak i za mu płacono?Nagroda się należy kwestia tylko w jakiej formie czy dyplomu czy kasy.Wcześniej dyrektorzy dostawali wielkie pieniądze i nie widać było efektów a dzisiaj gazeta czepia się dyrektorki czy to kolejny zastępczy temat przed wyborami?


pracownik zoz-u
Data: 08.10.2010 17:44:47

To skandal. Ta pani nie zasługuje na to żeby odbierać tak wysokie pobory miesięczne a tu jeszcze przyznaje sobie premie.


inny pracownik SpZOZ
Data: 09.10.2010 16:57:06

Ta pani nie przyznaje sobie premii tylko zgodnie z przepisami może złożyć wniosek do rady społecznej,ciekawe dlaczego nie byłeś/aś przeciwna kiedy jej poprzednik dostawał o 50% wyższe od niej wynagrodzenie i przez 6 miesięcy za nic brał kilkadziesiąt tysięcy zł.Skandalem jest taki komentarz jaki ty napisałeś pracowniku zoz-u.Jej pracę w tym szpitalu widać


Kacper
Data: 11.10.2010 14:05:39

Nie denerwuj się, to nie jest jej praca, a wielu szarych pracowników! Jej praca to pokaz żenady i nieudacznictwa. Same porażki i knowania, ukrywanie porażek i zrzucanie odpowiedzialności na innych!. Przerazającą bezczelnością jest jej wniosek o nagrodę.


gg
Data: 11.10.2010 17:37:11

Jak ma się do tej sprawy odnieść załoga szpitala gdy wie jak wygląda szara rzeczywistość tej placówki, to jest mydlenie oczu że tak szpital dobrze wygląda mury to nie wszystko gdy nie ma pieniędzy na podstawowe leki.żenada


zosia
Data: 15.10.2010 17:52:24

to że szpital odnowiła to nie jest żaden wyczyn z jej strony, dla mnie to jest oszustka i materialistka tylko kasa sie dla niej liczy i przekręty, dawniej nie było może ładnie ale mieliśmy gdzie jechać na pogotowie i mielismy opieke a teraz jest ładnie ale brak opieki nad pacjentami.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071