Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

O tym że prezes Spółdzielni Mieszkaniowej jest wyjątkowo upartą kobietą wiedzą Ci, którzy weszli jej w drogę. Przekonuje się o tym ostatnio właściciel budynków biurowych i całej bazy przy ulicy Garażowej 7 która wcześniej była zarządzana najprawdopodobniej nielegalnie przez Spółdzielnie Mieszkaniową.  

O zamieszaniu związanym z budynkami biurowymi oraz garażami i całą bazą znajdującą się w Obornikach przy ulicy Garażowej 7 pisaliśmy już kilkakrotnie, a ostatnio w kontekście rozprawy sądowej, bowiem prezes spółdzielni oddała sprawę do sądu. Pierwsza rozprawa odbyła się 12 maja w sądzie w Obornikach.  Niestety mecenas, który reprezentował spółdzielnię (jak udało nam się dowiedzieć) był albo mało doinformowany, albo ktoś przekazał mu błędne informacje, a wyrok zapadł na posiedzeniu 26 maja. Sąd uznał wówczas, że pozew wniesiony przez spółdzielnię jest bezzasadny i sprawę oddalił. Dodatkowo wyraził swoje zdziwienie jak w ogóle można było z czymś takim pójść do sądu. Sprawa nie miała jednak swojego końca, bowiem zarząd spółdzielni wniósł apelację!!! Mimo iż sąd pierwszej instancji uznał pozew za bezzasadny!!! Z pieniędzy spółdzielców wniesiona została apelacja do sądu w Poznaniu. Jak się można było domyślać i tym razem wynik nie był pozytywny dla spółdzielni. Rozprawa do której doszło w miniony wtorek trwała niecałe 20 minut. Ze strony spółdzielni nikt nawet się nie pofatygował na rozprawę. Sąd odczytał apelację spółdzielni, w 3 minuty przesłuchał pozwanego i podobnie jak sąd pierwszej instancji oddalił tym razem apelację. Pytanie tylko czy takie postępowanie nie zakrawa o niegospodarność zarządu? Oprócz środków na apelację, pozwany będzie domagał się od spółdzielni zapłaty za tzw. zastępstwa procesowe i koszty poniesione w związku z rozprawami. Ciekawe tyko jak w tej chwili wytłumaczy się Maria Pilarska i czy nadal będzie twierdzić, że mimo dwóch przegranych spraw sądowych sprawiedliwość jest po jej stronie.  Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Someone
Data: 25.09.2010 21:42:58

Pani Prezes zawsze gdy mówi się coś nie po jej myśli łapie się za głowę i kręci pod nosem - niestety strasznie się afiszuje :)


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071