Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Im bliżej wyborów tym weselej będzie na obradach rady powiatu, o czym przekonali nas radni podczas ostatniej sesji. W trakcie dyskusji na temat remontu boiska przy Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach oraz sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. Kutrzeby radni zaczęli zachowywać się jak na wiecu wyborczym. 

Były starosta Antoni Żuromski wytknął staroście, że w dniu sesji zarząd obradował nad tak ważnymi sprawami jak oświata i zastanawiał się czy wydać 50 zł i 22 grosze to dużo czy mało. Niektórzy rozdzierają szaty i załamują ręce, po czym nagle przegłosowuje się wniosek pani sołtys na zakup jakiś tam statuetek na Turniej Wsi, bo pan Siwiec przyjedzie oraz 30 tys. zł dokłada do remontu boiska, a 500 tys. zł do sali sportowej. Żuromski zupełnie niedopuszczalnym nazwał takie zachowanie, gdy szczędzi się także 500 zł na kolonie letnie dla dzieci, a wywala setki tysięcy na salę i boiska, których wcześniej nie było w planie. Radnemu odpowiedział natychmiast wicestarosta Przemysław Gronostaj - "panie randy Antoni Żuromski, były starosto, zlecił pan wykonanie projektu sali przy wspomnianej szkole, na który pan wydał 100 tys. zł - to były pieniądze wydane w błoto, mógł pan je wtedy przekazać na dzieci. My jesteśmy realistami i nasze kwoty na budowę sali i boiska są realne." W odpowiedzi Gronostaj usłyszał, że wówczas starano się o środki unijne i taki projekt był konieczny. Dyskusję zakończył bardzo męskim wystąpieniem sekretarz Piotr Sitek. "Panowie, to wszystko jest bez sensu, przecież ja tu widzę ewidentnie dowalić komuś. Po co ta dyskusja? Ta dyskusja jest bezsensowna. Uczestniczyłem w jednym i drugim przedsięwzięciu. To że trzeba dołożyć teraz 30 tys. zł na boisko przy LO to jest skandal według Pana Żuromskiego? -  to zwykła zagrywka, bo ja jestem najmądrzejszy, a reszta to stado idiotów. Można było wsadzić łeb w piach, a tyłek mieć na wierzchu, a boisko się rozpieprzy.  Komu to potrzebne. Wybory za chwilę, poczekajmy jeszcze te dwa miesiące."   Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Jan
Data: 25.09.2010 00:44:51

Po co te sale sportowe,przecież młodzież nasza mogłaby np.zająć się sztuką graffiti i zaprezentować ją na murach gmachu U.M.,na specjalnie przygotowanej ścianie a okoliczna młodzież,we wspaniały sposób pokazałaby swoje umiejętności tańca ulicznego–breakdance.Można by zorganizować także zawody tj.jazdy na rolkach i deskorolkach na drodze krajowej nr.11;myśleć panie wicestarosto a wtedy powiat zamiast się zielenić może w końcu się zaczerwieni.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071