Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Im bliżej wyborów tym weselej będzie na obradach rady powiatu, o czym przekonali nas radni podczas ostatniej sesji. W trakcie dyskusji na temat remontu boiska przy Liceum Ogólnokształc±cym w Obornikach oraz sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. Kutrzeby radni zaczęli zachowywać się jak na wiecu wyborczym. 

Były starosta Antoni Żuromski wytkn±ł staro¶cie, że w dniu sesji zarz±d obradował nad tak ważnymi sprawami jak o¶wiata i zastanawiał się czy wydać 50 zł i 22 grosze to dużo czy mało. Niektórzy rozdzieraj± szaty i załamuj± ręce, po czym nagle przegłosowuje się wniosek pani sołtys na zakup jaki¶ tam statuetek na Turniej Wsi, bo pan Siwiec przyjedzie oraz 30 tys. zł dokłada do remontu boiska, a 500 tys. zł do sali sportowej. Żuromski zupełnie niedopuszczalnym nazwał takie zachowanie, gdy szczędzi się także 500 zł na kolonie letnie dla dzieci, a wywala setki tysięcy na salę i boiska, których wcze¶niej nie było w planie. Radnemu odpowiedział natychmiast wicestarosta Przemysław Gronostaj - "panie randy Antoni Żuromski, były starosto, zlecił pan wykonanie projektu sali przy wspomnianej szkole, na który pan wydał 100 tys. zł - to były pieni±dze wydane w błoto, mógł pan je wtedy przekazać na dzieci. My jeste¶my realistami i nasze kwoty na budowę sali i boiska s± realne." W odpowiedzi Gronostaj usłyszał, że wówczas starano się o ¶rodki unijne i taki projekt był konieczny. Dyskusję zakończył bardzo męskim wyst±pieniem sekretarz Piotr Sitek. "Panowie, to wszystko jest bez sensu, przecież ja tu widzę ewidentnie dowalić komu¶. Po co ta dyskusja? Ta dyskusja jest bezsensowna. Uczestniczyłem w jednym i drugim przedsięwzięciu. To że trzeba dołożyć teraz 30 tys. zł na boisko przy LO to jest skandal według Pana Żuromskiego? -  to zwykła zagrywka, bo ja jestem najm±drzejszy, a reszta to stado idiotów. Można było wsadzić łeb w piach, a tyłek mieć na wierzchu, a boisko się rozpieprzy.  Komu to potrzebne. Wybory za chwilę, poczekajmy jeszcze te dwa miesi±ce."   ¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Jan
Data: 25.09.2010 00:44:51

Po co te sale sportowe,przecież młodzież nasza mogłaby np.zaj±ć się sztuk± graffiti i zaprezentować j± na murach gmachu U.M.,na specjalnie przygotowanej ¶cianie a okoliczna młodzież,we wspaniały sposób pokazałaby swoje umiejętno¶ci tańca ulicznego–breakdance.Można by zorganizować także zawody tj.jazdy na rolkach i deskorolkach na drodze krajowej nr.11;my¶leć panie wicestarosto a wtedy powiat zamiast się zielenić może w końcu się zaczerwieni.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071