Data: , Źródło: Motoklub Oborniki, Oborniki

Tak więc po perturbacjach pogodowych i oporności niektórych klubów I i II runda Mistrzostw Polski i Pucharu PZM w Rajdach motocyklowych Enduro odbyła się zgodnie...

...z Kalendarzem Imprez Rangi Centralnej 25. i 26. marca 2006 r. na obornickim torze motocrossowym. Niestety miało to ogromny wpływ na frekwencję zawodników w tych zawodach. Tak małej ilości uczestników enduro jeszcze w Obornikach nie było. Głównym czynnikiem mającym na to wpływ była przedłużająca się zima i wielu zawodników wyobrażało sobie, że ten rajd będzie bardzo trudny, obawiali się nabawienia na początku sezonu poważnej kontuzji. Jednak rzeczywistość okazała się całkiem inna. Warunki pogodowe umożliwiały przeprowadzenie rajdu, a o ile chodzi o kontuzje to były dwie (pęknięty obojczyk i zwichnięty bark) i to obie wśród quadowców, którzy nabawili się ich w głupi sposób (robiąc popisy pod publiczkę).

Same zawody organizacyjnie były oceniane na najwyższym poziomie. Od strony medialnej można tu powiedzieć że dotychczas żadne zawody w historii Obornik nie były tak medialnie rozpowszechnione ja te. Były trzy stacje telewizyjne. Zawody były pokazane w TV w programach i czasie największej oglądalności. Ciekawostką jest to, że za pośrednictwem telewizji internetowej bezpośrednia transmisja z tych zawodów była emitowana na całą Europę.

Do zawodów zgłosiło się 116 zawodników z czterech państw tj. Finlandii, Słowacji, Niemiec i Polski. Trasa rajdu przebiegała przez Kowanowo, Kowanówko, Dąbrówkę Ludomską, Drzonek, Ludomy i Lipę z powrotem do Obornik. Jedno okrążenie miało 48 km, na którym znajdowały się trzy testy specjalne i jeden punkt kontroli czasu. Jeden test był na obornickim torze motocrossowym - test motocross i zaraz obok po drugiej stronie drogi test extreme, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Test enduro znajdował się w centrum miejscowości Lipa.

Gwiazdą tej rundy bez wątpienia był zawodnik z Finlandii Mattila Jari (nr 69), który w generalnej klasyfikacji zwyciężył. Z zawodników Motoklubu Oborniki najlepiej się spisali Jacek Grabowski zwyciężając w pięknym stylu swą klasę E2/E3 w Pucharze PZM oraz w Quadach w klasia 2K Jacek Stelmaszyk, który również wygrał swoją klasę.

Następne zawody już tylko na torze motocrossowym, będzie to inauguracja Motocrossowych Mistrzostw Okręgu 3. maja 2006 r. o godz. 13.00 na które już serdecznie wszystkich sympatyków tej dyscypliny serdecznie zapraszamy.

Waldemar IrackiŹródło: Motoklub Oborniki

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071