Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Miniona niedziela przyniosła niestety kolejną ofiarę śmiertelną na naszych drogach. Tym razem na pewno nie zawiniły warunki pogodowe, zła jakość i geometria dróg Powiatu Obornickiego. Na prostym odcinku drogi życie stracił pięćdziesięciotrzyletni mieszkaniec Czarnkowa.

Tragiczny wypadek

W dniu 15.08.2010 o godzinie 20:55 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach przyjął telefoniczne zgłoszenie od dyżurnej pogotowia ratunkowego o wypadku drogowym mającym miejsce na drodze nr W-178 między miejscowościami Dąbrówka Leśna i Lipa.

Na miejsce skierowano patrol Ruchu Drogowego P.O., Kierownika Referatu Ruchu Drogowego oraz technika kryminalistyki i kontrolnego jednostki. Ponadto poinformowano o zdarzeniu Zastępcę Komendanta KPP Oborniki i Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Obornikach, który udał się na miejsce zdarzenia.

Na miejscu ustalono, że kierujący pojazdem marki SEAT TOLEDO jadąc w kierunku Obornik na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i rozpoczął manewr wyprzedzania samochodu DAEWOO TICO, jadącego również w kierunku Obornik i zderzył się czołowo z jadącym tym pasem z naprzeciwka w kierunku miejscowości Ludomy - ciągnikiem rolniczym marki FENDT z przyczepą. Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Na miejsce przybyła jednostka pogotowia ratunkowego, której lekarz dyżurny na miejscu stwierdził u kierującego Seatem zgon. Natomiast pasażer Seata i kierowca ciągnika rolniczego zostali przewiezieni do Szpitala w Obornikach.

U pasażera Seata po przebadaniu lekarze stwierdzili ogólne potłuczenia ciała i podejrzenie wstrząśnienia mózgu, w związku z tym podjęli decyzję o przewiezieniu go do Szpitala Specjalistycznego - dziecięcego na ul. Krysiewicza do Poznania, gdzie został on hospitalizowany. U kierowcy ciągnika stwierdzono ogólne potłuczenia ciała i został on hospitalizowany w celu obserwacji w obornickim szpitalu. W szpitalu został on poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - analiza wykazała 0,00 mg/l.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono z udziałem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Obornikach oględziny miejsca wypadku drogowego, sporządzono szkic oraz dokumentację fotograficzną. Czynności związane z zabezpieczeniem miejsca wypadku wykonywały dwa zastępy Straży Pożarnej.

Decyzją Prokuratora zwłoki kierującego zostały przewiezione do Prosektorium Szpitala Powiatowego w Obornikach, natomiast pojazdy Seat Toledo i ciągnik rolniczy FENDT wraz z przyczepą zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Marzena
Data: 04.09.2010 15:14:25

Usuńcie z naszych dróg te wstrętne ciągniki.


zosia
Data: 04.09.2010 15:45:33

ci agnik tutaj nie ma żadnej winy to po prostu głupota ludzka, jestem ciekawa jak byś Marzena miała gospodarstwo i musiała dojeżdzać do pola to gdzie byś jechała? drogą? polami? a może jeziorami stawkami czy rzeką? zastanów się co piszesz a później się wypowiadaj.


Darek
Data: 06.09.2010 10:10:02

Zawsze są,były i bedą wypadki na drogach.Ale wolę już widzieć ciągniki niż czołgi amerykanskie czy rosyjskie.


Someone
Data: 06.09.2010 10:39:07

Niestety za kierownicą trzeba myśleć a jak widać niektórych to przerasta!


Staszek
Data: 06.09.2010 13:51:40

Chwilkę uwagi proszę.Który kierowca zdrowo myślący nie potrafi obliczyć odległości i prędkości przy wymijaniu.Poprostu zaryzykował u nie udał się manewr.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071