Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny. Już za dwa tygodnie do szkół powrócą dzieci. Niektórzy trafią tam po raz wtóry, natomiast będą też tacy, którzy w szkolnych murach zawitają po raz pierwszy. Na terenie Gminy Oborniki w roku szkolnym 2010/2011 do szkół podstawowych i gimnazjów uczęszczać będzie 3150 uczniów.

W nadchodzącym roku szkolnym do szkół podstawowych będzie uczęszczać 2090 uczniów, z kolei do gimnazjum 1060 uczniów. W szkołach podstawowych powstanie 100 oddziałów. Uczniowie klasy pierwszych zostaną przydzieleni do 18 oddziałów, klas drugich do 16, a trzecich do 19. Klas IV SP utworzono 16 oddziałów, podobnie jak w przypadku klas VI. Natomiast w 15 oddziałach będą się kształcić uczniowie klas V.

Nauka w gimnazjum trwa trzy lata i też tyle klas muszą zaliczyć uczniowie, aby stać się jego absolwentami. W rozpoczynającym się za dwa tygodnie roku szkolnym w gimnazjach kształcić się będzie 1060 w 42 oddziałach. Na terenie naszej gminy utworzono 16 oddziałów klas pierwszych, natomiast klas drugich i trzecich po 13 oddziałów.

Na terenie miasta Oborniki funkcjonują cztery przedszkola. Łącznie utworzono w nich 18 oddziałów. W przedszkolu nr 1 powstanie 5 oddziałów, podobnie jak w placówce nr 2. Najwięcej dzieci zostało przyjętych do przedszkola oznaczonego numerem 4, tam utworzono 6 grup. W "piątce" od września dzieci znajdą opiekę w 2 oddziałach. Oddziały przedszkolne są otwierane również przy szkołach podstawowych . We wszystkich tego typu placówkach powstanie 15 oddziałów klas "zerowych" i 6 oddziałów dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Miejsce w przedszkolu znalazły wszystkie dzieci, których rodzice ubiegali się o przyjęcie ich do placówki.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071