Data: , Źródło: , Oborniki

Czy w tym roku jest jeszcze szansa na utworzenie spółki szpital? Spotkania i dyskusje, które odbywają się w tym temacie nie wnoszą właściwie nic do całej sprawy. Wiadomo o tym, że szpital potrzebuje kasy na modernizacje, które musi zakończyć do końca roku 2012, aby spełniać wymogi określone w zarządzeniu ministra zdrowia. Skąd jednak wziąć kasę? To już większy problem.

Szpital zadłużać się nie może zbytnio, a powiatowa kasa świeci raczej pustkami i brak perspektyw nawet na kolejne kredyty, bowiem nowa ustawa o finansach publicznych na to nie pozwoli. Rozwiązaniem może być powołanie spółki samorządowej, jednak to też łatwe nie będzie, bowiem jedni chcą, ale mówią o tym tylko w kuluarach, drudzy nie wiedzą czy chcą, a trzeci udają, że nie wiedzą o co chodzi.

Na ostatnim spotkaniu, jakie odbyło się w szpitalu z inicjatywy radnego Kazimierza Zielińskiego, burmistrz Rogoźna Bogusław Janus pytał dyrektor Małgorzatę Ludzkowską co ze spółką szpital. Odpowiedzi nie było, w zamian za to samorządowcy usłyszeli jak wygląda sytuacja w SP ZOZ w Obornikach.

Za rok 2009 szpital w Obornikach ma 1,6 mln zł długu, lecz jak mówiła Ludzkowska nie jest on spowodowany złym funkcjonowaniem tylko rozliczeniami księgowymi oraz nadróbkami. W roku bieżącym szpital ma opóźnienia dotyczące płatności, które wynoszą ok. 600 tys. zł za same leki. Jest jednak wiadomość optymistyczna, bowiem szpital ma szansę na zwrot kosztów częściowo za nadróbki i nie ma także żadnej sprawy sądowej z wierzycielami.

Burmistrz Rogoźna nie dostał więc konkretnej odpowiedzi, ale ze słów dyrektor Ludzkowskiej wynika, że bez konkretnego planu na dalsze funkcjonowanie szpitala, a w szczególności sfinansowania jego potrzeb, nie będzie łatwo funkcjonować, bowiem inwestować trzeba, fundusz tnie kontrakty, a powiatowa kasa świeci pustkami.Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

krzychu
Data: 30.08.2010 09:19:15

Spółkę szpital trzeba utworzyć i znalezć środki potrzebne na dobre jej funkcjonowanie.Nie uwierzę w to,że zabraknie inwestorów.


bobik
Data: 30.08.2010 18:17:19

Tu sie zgodzę całkowicie.Ratować szpital i szukać lepszych rozwiązań ekonomicznych i merytorycznych.


pela
Data: 01.11.2010 20:15:46

Pani dyrektor nie umie rzadzic i jako piersza powinla odejsc .Lekarzy terz jest za duzo a jak sa potrzebni to ich nie ma .A co do pielegniarek to tylko siedza i kawe pija , nawet kroplowki ne chce sie im zmienic tylko z laska jak by za kare pracowaly . jak by bylo mniej to by bylo inaczej i milsze by byly to sie tyczy lekarzy i pielegniarek


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071