Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W sobotę, 7 sierpnia, odbył się Festyn Rodzinny połączony z otwarciem wyremontowanej ulicy Armii Poznań. Po realizacji projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez remont mostu, budowę i przebudowę jezdni, chodników, ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu ulicy Armii Poznań w mieście Oborniki" ulica zyskała nowy blask i przede wszystkim poprawione zostało bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Droga oficjalnie otwarta

Podczas sobotniej uroczystości Burmistrz Obornik poinformowała zebranych o kosztach wykonanych prac, przypomniała także, iż wykonany przez gminę projekt, złożony do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, zdobył I miejsce w Wielkopolsce.
W sobotę organizatorzy przygotowali dla wszystkich konkursy powiązane z edukacją na temat bezpieczeństwa drogowego, które przeprowadzili wspólnie Żandarmeria Wojskowa z Poznania oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Na terenie Obornickiego Ośrodka Kultury zainstalowano atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Ponad dwie godziny publiczność w amfiteatrze zabawiała Biesiada Śląska, a wszystko zakończyła zabawa taneczna.



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

i nazwisko
Data: 24.08.2010 20:27:12

o już wiem, że zbliżają się wybory...


BIBI
Data: 24.08.2010 23:52:23

to jeden wielki skandal.... Przed samym otwarciem był poważny wypadek na skrzyżowaniu z Szamotulską, czemu przyglądał się ciekawym wzrokiem wirtuoz otwierania dró i budowy fontann, ale się nawet nie zatrzymał i pospieszył na otwarcie. Znak drogi podporządkowanej n Armii Poznań do dziś wisi na drucie i tańczy jak wiatr powieje. Ale ważne jest "otwarcie". Ogólnie to brak ronda i bezsens świateł. Jakoś tu zabrakło inicjatywy "otwierających"


Antoni
Data: 25.08.2010 09:28:16

A wszystkie drogi już otwarte do poprawek.Ciekawe czy tą będzie inaczej.Chore nawyki wchodzą w nałóg a głupota ludzka nie zna granic.Pani Rydzewska chce za wszelką cenę zaswiecić unijnymi darowiznami.


Czesław
Data: 26.08.2010 19:53:53

W imieniu swoimi chciałbym zaapelować do
wszystkich niezdecydowanych Polaków,dajmy
skuteczny odpór pasożytom, którzy
zabierają nam unijne pieniądze i trwonią na lewo i prawo.Nasza zdolna młodzież ginie,brak im startu w życie gospodarcze,brak motywacji i srodków finansowych.Wszystko im zabrano.


AbrygadeWny
Data: 27.08.2010 13:32:59

Byłem na otwarciu,pan Ratajczak poinformował o zamontowanych inteligentnych światłach na Armii Poznań,mówił,że czerwone światło zapala się gdy kierowca przekroczy 40km/h,wypróbowałem-jednego dnia jechałem poniżej 40km/h-zapaliło się czerwone,drugiego dnia jechałem 30km/h-zapaliło się czerwone,trzeciego dnia już miałem to gdzieś i jechałem sobie 50km/h-paliło się zielone-absurd totalny !!! Te światła są nikomu niepotrzebne bynajmniej mnie,ponieważ i tak na zepsute gó.....no nie zwracam wogóle uwagi,czy się pali czerwone czy zielone dla mnie to bez różnicy-pieniądze wydane w błoto !!!!!!!!


Gosia
Data: 30.08.2010 12:39:46

Jeżdżę przez tę krzyżówkę każdego dnia i stwierdzam że to totalny niewypał ! Gdy światła są wyłączone trudno ominąć zderzenia , zjeżdżając z małego mostu niestety nie widać lewej strony , kto robił projekt tego skrzyżowania ? Dlaczego został zlikwidowany zjazd w prawą stronę ? Lepiej że kawał ziemi będzie leżał ugorem niż ułatwić kierowcom ruch ! Żenada !!!!


AbrygadeWny
Data: 30.08.2010 18:09:22

Zgadzam się z przedmówczynią odnośnie krzyżówki,także jeżdżę przez nią każdego dnia do i z pracy. Ja zauważyłem jeszcze lepszą rzecz,otóż nawet gdy sygnalizacja jest włączona kierowcy jeżdżą na pamięć !!!! Bo zapominają o niej po prostu,sam byłem świadkiem dwóch takich zachowań i żeby nie trzeżwa i szybka reakcja innych kierowców dosłoby do poważnego wypadku!!! Zjeżdżając z małego mostu faktycznie widoczność jest zerowa,trzeba naprawdę wychylić się autem żeby móc zobaczyć czy inny pojazd nie nadjeżdża z lewej strony,jest to bardzo niebezpieczne gdyż może zdarzyć się sytuacja kiedy nadjeżdżający kierowca z lewej strony nie będzie miał miejsca na ominięcie tego wysuniętego i wypadek gotowy. Ta krzyżówka i jej rozwiązanie to totalna głupota projektanta i władz które ten projekt zaakceptowały,bo w żadnym stopniu nie polepszyły się warunki i bezpieczeństwo,wręcz odwrotnie,zostały one zminimalizowane !!! TO JEST CHORE !!! A miało być rondo-idealne rozwiązanie to nie bo zabrakł metr-jeden metr !!! No ale ktoś musiał dać żeby ktoś mógł wziąć i mamy patologię jaką mamy,tylko dlaczego my kierowcy jesteśmy narażani przez kogoś głupote na niebezpieczeństwo a na tej krzyżówce czai się ich bardzo wiele i tylko czekać aż zaczną zbierać swoje żniwo a idzie jesień i zima,dni coraz krótsze. Ludzie zastanówcie się i poprawcie swoje papudradztwo póki jeszcze nie doszło do tragedii !!!!


Dago
Data: 01.09.2010 00:31:09

'Inteligentne światła' - to jakieś nieporozumienie. Nie 'odkryłem jeszcze dopuszczalnej predkości, przy której bedę miał 'zielone'. Najbardziej irytujące jest, że jadąc 50. jestem zatrzymywany przez światła bo kilkadziesiąt metrów za mną inny pojazd przekroczył prędkość.
Co do samej ścieżki rowerowej to popatrzcie an pieknie wyrastające drzewa w samym środku chodnika czyniąc go niedo przejścia bez wchodzenia na drogę dla rowerzystów (ciekaw jestem czy znajdziecie takie miejsca)