Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Czy szpital to firma nastawiona na przynoszenie zysków? Oczywiście, że nie, bowiem podstawowym jego zadaniem jest leczenie społeczeństwa, w tym wypadku z terenu naszego powiatu. Jednak szpital nie powinien generować bezsensownych strat, które w ostateczności mogą go doprowadzić do likwidacji.

Szpital powinien szukać dochodów, oprócz tego, że powinien służyć dobru mieszkańców powiatu - mówił na sesji sekretarz powiatu Piotr Sitek - Dziś nikt nie jest w stanie przewidzieć ile ludzi się zapisze, a wszystko od nich zależy. Małgorzata Ludzkowska słusznie zauważyła, że szpital jest organizacją non-profit, a więc nie nastawioną na zysk, a tylko i wyłącznie na pomoc potrzebującym. Po czym dodała, że szpital ma przychody i dyrekcja spłaci wszystkie zaciągane zobowiązania.
Aktualnie oprócz straty ok. 1,6 mln zł za rok 2009 w roku bieżącym rosną zobowiązania szpitala. W tej chwili, jak mówiła dyrektor Ludzkowska, szpital zalega za faktury dotyczące zakupów jednorazowych oraz za leki na kwotę ok. 350 tys. zł. Dodatkowo od początku roku w Obornikach wykonano nadróbek za około 400 tys. zł plus ok. 150 tys. zł na samym oddziale intensywnej opieki medycznej. Jak tłumaczyła dyrektor, strata na intensywnej opiece była większa, jednak część środków zwrócił już NFZ.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071