Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Czy szpital to firma nastawiona na przynoszenie zysków? Oczywi¶cie, że nie, bowiem podstawowym jego zadaniem jest leczenie społeczeństwa, w tym wypadku z terenu naszego powiatu. Jednak szpital nie powinien generować bezsensownych strat, które w ostateczno¶ci mog± go doprowadzić do likwidacji.

Szpital powinien szukać dochodów, oprócz tego, że powinien służyć dobru mieszkańców powiatu - mówił na sesji sekretarz powiatu Piotr Sitek - Dzi¶ nikt nie jest w stanie przewidzieć ile ludzi się zapisze, a wszystko od nich zależy. Małgorzata Ludzkowska słusznie zauważyła, że szpital jest organizacj± non-profit, a więc nie nastawion± na zysk, a tylko i wył±cznie na pomoc potrzebuj±cym. Po czym dodała, że szpital ma przychody i dyrekcja spłaci wszystkie zaci±gane zobowi±zania.
Aktualnie oprócz straty ok. 1,6 mln zł za rok 2009 w roku bież±cym rosn± zobowi±zania szpitala. W tej chwili, jak mówiła dyrektor Ludzkowska, szpital zalega za faktury dotycz±ce zakupów jednorazowych oraz za leki na kwotę ok. 350 tys. zł. Dodatkowo od pocz±tku roku w Obornikach wykonano nadróbek za około 400 tys. zł plus ok. 150 tys. zł na samym oddziale intensywnej opieki medycznej. Jak tłumaczyła dyrektor, strata na intensywnej opiece była większa, jednak czę¶ć ¶rodków zwrócił już NFZ.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071