Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Rada Powiatu zastanawiała się nad zasadnością udzielanie poręczenia dla kredytu, który chce zaciągnąć dyrekcja Szpitala Powiatowego w Obornikach. Poręczenie ma być udzielone do kwoty 230 tysięcy złotych. Jest to suma potrzebna szpitalowi na przystosowanie pomieszczeń na Poradnię Opieki Zdrowotnej, czyli krótko mówiąc, gabinety lekarzy rodzinnych, które będzie prowadził szpital.

15 radnych opowiedziało się za przyznaniem poręczenia, natomiast jeden był przeciwny - Antoni Żuromski. W dyskusji uczestniczyła dyrektor SP ZOZ, Małgorzata Ludzkowska, która przekonywała radnych o konieczności zaciągnięcia takiego kredytu. Ludzkowska jeszcze w sierpniu chce rozpocząć negocjacje z bankami i podpisać umowę. Dyskusja nad zasadnością udzielenia poręczenia przerodziła się w dyskusję nad potrzebą otwierania POZ, choć takowa już nie raz toczyła się na sali sesyjnej. Radny Kazimierz Zieliński wyraził obawę, że POZ może okazać się kolejną gałązką, która może być niewypałem. Zastanawiał się co będzie z wyremontowanymi pomieszczeniami w takiej sytuacji i czy można będzie zrobić tam coś innego na wypadek klęski? Głos zabrał również radny Żuromski, który zdaniem pani dyrektor działa na szkodę szpitala. Opowiada się on przeciw powstaniu nowych tworów przy obornickim szpitalu. Jednak jak przypomniał sekretarz starostwa Piotr Sitek decyzja w sprawie zorganizowania poradni już zapadła. W głosowaniu radni z koalicji rządzącej przegłosowali poręczenie dla szpitala.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Leon
Data: 20.08.2010 23:22:54

Brawo i jeszcze raz brawo panie Sitek a Starostwo Powiatowe niech żyje!!!!
Tak ma wyglądać nasza przyszłość-ład,skład i porządek.Zdrowie najważniejsze.


Adam
Data: 21.08.2010 08:19:00

Wreszcie ktoś kompetentny co nie tylko obiecuje ale realizuje.Potrzebny nam taki człowiek jak Piotr Sitek w Starostwie także niezle się zapowiada były wicestarosta Gronostaj bo jest dobrym społecznikiem.To jedyni ludzie którzy niosą prawdziwą pomoc dla społeczeństwa i obietnic swoich dotrzymują a nie bujają w obłokach tak jak wiekszość.Aby dobrze zarabiać-trzeba dobrze pracować tak jak oni.Bierzcie przykład z nich panowie i panie urzędnicy.


bobik
Data: 21.08.2010 15:00:58

Gra warta ryzyka a pacjenci napewno bedą zadowoleni.


Małgosia
Data: 23.08.2010 10:27:57

Zadaje pytanie, który specjalista medycyny rodzinnej zechce pracować w szpitalu? Którego zadłużenie rośnie z dnia na dzień a kompetencje i zachowanie pani dyrektor jest poniżej wszelkich norm.
Mam nadzieję,że wybory samorządowe to zweryfikują.


Aniela
Data: 24.08.2010 09:36:25

A gdzie ma zechcieć pracować specjalista medycyny twoim zdaniem Małgosiu, jeśli wyrzuceni przez urzędasów z gminy nie mają innych możliwości pracy?A może na Rogozno czy Piłę by tobie odpowiadało,jeśli twoim zdaniem, szpital to nie jest dla nich odpowiednie miejsce?


Małgosia
Data: 24.08.2010 17:49:39

Zadałem pytanie który? Gdyż Ci "wyrzuceni" jak piszesz, a nie masz o tym pojęcia są dobrze ustawieni na swoim i nie będą pracować na szpitalnej pensji. A chodzi o to aby stworzyć konkurencje.


Kasia
Data: 25.08.2010 23:44:56

Ja ci odpowiem Małgoś że takich specjalistów mamy pod dostatkiem.Czekają tylko na oferty pracy.Są to ludzie młodzi i wykwalifikowani i niezbyt dobrze ustawieni finansowo.Także konkurencja będzie gwarantowana.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071