Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Dzielnicowi nie rzucają się w oczy, ale to nie znaczy, że próżnują! W środę w godzinach popołudniowych dzielnicowy Mieczysław Januchowski wraz z funkcjonariuszem od spraw nieletnich ujęli na gorącym uczynku dwóch nieletnich na paleniu marihuany.

Posiadali narkotyki

Około 18:20 policjanci w Obornikach uzyskali informację, że na terenie tzw. "Łazienek" w Obornikach przebywają dwaj młodzi mężczyźni, którzy prawdopodobnie zażywają narkotyki. Natychmiast na miejsce pojechał dzielnicowy wraz z funkcjonariuszem, który w komendzie zajmuje się problematyką nieletnich. Policjanci obserwowali teren i zachowanie chłopaków. Zauważyli, że rzeczywiście coś palą. Zatrzymali dwóch 16-latków, Mateusza K. oraz Krystiana N. pod zarzutem posiadania środków odurzających.

Obydwaj po przesłuchaniu zostali odebrani z Komendy w Obornikach przez rodziców i ich sprawa rozwiąże się w Sądzie Rodzinnym. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia kryminalnych, jeden z nich może odpowiadać też za udzielanie środków odurzających.

Ta historia obrazuje wciąż aktualny problem narkotykowy wśród nieletnich. Policjanci czuwają i podejmują różnorakie działania mające odciągnąć młodzież od narkotyków i zachęcić do szukania innych sposobów radzenia sobie ze stresem, złym samopoczuciem czy niepokojem. Jednocześnie funkcjonariusze dbają, aby młodzi wiedzieli o konsekwencjach zdrowotnych i prawnych swojego zachowania.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+0 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

sQUART
Data: 20.08.2010 13:00:19

Dlaczego zalegalizować?
Proste:

-Obecnie jesteśmy wraz z Białorusią na szarym końcu Europy, niemal w żadnym cywilizowanym kraju nie ma tak wysokich kar za tak błahą używkę.

-Marihuana jest mniej szkodliwa niż alkohol i tytoń, co potwierdziły badania WHO z 1997 roku, oraz późniejsze badania np. Lanceta.

-Legalizacja zapewni wpływ do budżetu większy niż podniesienie VATu.

-Legalizacja odbierze zaplecze ekonomiczne mafii, obecnie to właśnie z handlu i produkcji tą popularną używką grupy przestępcze czerpią główne zyski.

-Na rynku istnieją i są sprzedawane toksyczne, nigdy nie przebadane, nieznane substancje, które działają silniej niż marihuana, ba nawet silniej niż twarde narkotyki i nikt nic z tym nie jest w stanie zrobić. Dopalacze zabiły już nawet trochę ludzi, przypomnę, że marihuana nie zabiła jeszcze nikogo.

-Na rynku sprzedawany jest obecnie jeden z najtwardszych narkotyków, który jako jedyny podczas odstawiania może wywołać śmierć uzależnionego – alkohol.

-Marihuana ma tysiące zastosowań w medycynie, używana była w tych celach na długo przed wynalezieniem alkoholu. Jej składniki skutecznie hamują rozwój niektórych odmian nowotworów, pomagają chorym na Stwardnienie Rozsiane, AIDS i setki innych…

-Marihuana hamuje agresję, pobudza empatię.

-Nie sposób utrzymywać prawa, którego państwo nie potrafi wyegzekwować.

-Kryminalizacja marihuany to ogromne pieniądze wywalane w błoto, co potwierdziły badania Instytutu Spraw Publicznych z 2009roku.

-Obecnie karani są użytkownicy, a nie producenci, czy handlarze narkotyków, w statystykach policyjnych wyglądają tak samo, lecz łatwiej złapać dzieciaka z 0,06g. niż gangstera z kilogramami i AK47.

-Diler nie zapyta Twojego dziecka o dowód.

Wystarczy?


;p
Data: 20.08.2010 23:20:25

To było we wtorek,w dodatku zeszłego tygodnia...Pisze na innej stronie Obornik.
No i nie traktujcie chłopaków jak najgorszych przestępców,za pierwszym razem tylko ich pouczcie.Może da im to do myślenia;)
Pozdro;D


bobik
Data: 21.08.2010 15:03:23

marichuane spalić,chłopaków do poprawki a rodziców do izolatki jak nie pilnują.


Arek
Data: 21.08.2010 23:41:11

Marihuana jest moze pomocna w medycynie ale jako używka jest szkodliwa i powoduje:wzrost ciśnienia krwi, przyspieszone tętno, wysuszenie śluzówek jamy ustnej, czasami ataki kaszlu, przekrwienie gałek ocznych, niekiedy obrzęk powiek, pocenie się, zwiększenie apetytu, bóle i zawroty głowy, zaburzenia koordynacji ruchowej,zaburzenia pamięci i ogólnie gorszą sprawność psycho-fizyczną.Przy dłuższym jej używaniu prowadzi do uzależnienia.THC odkłada się w tkance nerwowej i tłuszczowej. Osoba, która przerwała palenie, jeszcze przez dłuższy czas powoli wydala tę substancję. Jeżeli wkrótce po zaprzestaniu zażywania uzależniony znów wróci do nałogu - to objawy toksyczne i szybko się nasilą.

Ponieważ THC znajduje się w organizmie dłuższy czas, po nagłym odstawieniu konopi nie pojawiają się wyraźne objawy abstynencji. Natomiast występuje psychiczny głód narkotyku.


Emace
Data: 23.08.2010 12:43:11

nie rozumiem braku konsekwencji w karaniu za spożywanie środków odurzających. Czekam, na dzień w którym, zdelegalizują wszystkie środki odurzającę lub wszystkie zalegalizują.


Jan
Data: 03.10.2010 15:10:16

wywalić to świństwo od dzieciaków,my nie chcemy tu Amerykańskich nawyków i nieszczęść..


up
Data: 03.10.2010 16:46:45

prawdziwy polak w skarpetach i sandalach

a tvn to niemcy ta?


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071