Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Rozmawiając o szpitalu radni zahaczyli o temat zakupu nowego USG dla oddziału położniczo-ginekologicznego. Skąd w ogóle ten temat pojawił się na sesji? Jak mówił podczas jej trwania radny Kazimierz Zieliński, po jednym z posiedzeń zarządu powiatu dyrektor Małgorzata Ludzkowska zwróciła się do niego z prośbą o pomoc w zorganizowaniu środków na zakup tego sprzętu.

Radny temat podjął, najpierw zorganizował spotkanie w szpitalu, o którym pisaliśmy w minionym tygodniu, a następnie trafił on pod obrady Rady Powiatu.
Nie wszyscy jednak opowiedzieli się za koniecznością nabycia tego sprzętu przez szpital. Radny Antoni Żuromski był przeciwny. Stwierdził, iż w szpitalu jest USG i dobrze działa. Po czym dodał: Wiadomo, że każdy specjalista chce mieć sprzęt wyposażony w aparaturę na europejskim poziomie. Jednak musimy myśleć o możliwości wyasygnowania tych środków. Radnemu odpowiedziała dyrektor Szpitala, informując go, że USG, które jest w szpitalu świetnym nazwać nie można. Na tym USG, które jest w szpitalu, pracuje obecnie pięciu lekarzy, a to, które ma być zakupione, służyć ma wyłącznie jednemu oddziałowi - mówiła dyrektor Szpitala.
W dyskusję wtrącił się również wicestarosta Przemysław Gronostaj, który dostrzega potrzebę zakupu tego sprzętu medycznego. Nie ma wątpliwości co do konieczności zakupu nowego USG. To, które znajduje się obecnie w szpitalu jest tam od wielu lat. Trzeba je wymienić - mówił.
Radni opowiedzieli się na zakupem nowego sprzętu na raty. Dyrektor szpitala ma się zorientować, czy jest taka możliwość. Już teraz na ten cel udało się zorganizować kwotę 35 tysięcy złotych. Urząd Miejski w Obornikach zdeklarował się przekazać na zakup USG 25 tysięcy złoty, a władze Gminy Ryczywół 10 tysięcy. Burmistrz Rogoźna przekazał, że będzie mógł udzielić wsparcia szpitalowi dopiero w przyszłym roku. Dyrektor Szpitala zwróciła się o pomoc również do Gminy Murowana Goślina. Jak twierdzi pani dyrektor, również ten samorząd będzie partycypować w kosztach. Miejmy nadzieje, że w niedługim czasie szpitalowi uda się nabyć ten sprzęt.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Radzio
Data: 19.08.2010 23:23:13

Żal mi tej pani dyrektor bo kobieta się stara jak może żeby wszystko grało.Sama nie jest w stanie niczego zdziałać.A to wszystko przez ten poj...any system w NFZ-cie.


słodki
Data: 20.08.2010 23:06:44

Szkoda Radzio,że nie masz okazji posłuchać tej pani poza oficjalnymi wystąpieniami.Ona przeprowadza bardzo sprytnie prywatyzację szpitala,a że liczy na posadę w prywaciaku ,np.dyr ds. ekonomicznych.to udaje się starającą.Za 13 000 zł i podobno ok.30 tys ngrody też bym COŚ robiła.


Gorzki
Data: 26.08.2010 14:37:12

Głupoty piszesz słodki,nikt nie przeprowadza żadnej prywatyzacji a jeżeli ta pani coś robi to tylko dla dobra nas wszystkich pacjentów.I nie pisz głupot o jej wynagrodzeniu bo możesz sprawdzić jej oświadczenie majatkowe ,które potwierdzi twoją nieznajomość zagadnienia.W szpitalu nie ma żadnych nagród i napewno jej wynagrodzenie jest najniższe z wszystkich dyrektorów szpitali we okolicy a odpowiedzialność ogromna.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071