Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

MroĽna zima, deszczowa wiosna i upalne lato spowodowały duże spustoszenie w zbiorach owoców i warzyw. Wszystko wskazuje, że będzie ich o wiele mniej porównuj±c z poprzednimi latami, za to ceny będ± znacznie wyższe.

Czwartek to w Obornikach dzień targowy. Tego dnia zjeżdżaj± się tutaj prawdziwe tłumy. W miniony czwartek było inaczej, przynajmniej czę¶ć, na której sprzedaje się wspomniane produkty ¶wieciła pustkami. Potencjalni nabywcy twierdz±, że ceny s± za wysokie, producenci odpieraj± zarzut twierdz±c, że utrzymuj± się one na podobnym poziomie. Ceny wcale nie s± wysokie, ludzie s± omamieni marketami - mówi producentka warzyw sprzedaj±ca na obornickim targowisku. Supermarkety rzeczywi¶cie często oferuj± niższe ceny za warzywa i owoce, jednak produkty zakupione na targu pochodz± prosto o producenta.
Mimo, że ta anomalia pogodowe mamy już za sob±, odbij± się one na nas długim echem. Można to stwierdzić spogl±daj±c na ceny z czwartkowego targu. Za pomidora trzeba było zapłacić 5 złotych, a za ogórka gruntowego 2,50 złotych. Zakup kalafiora to koszt rangi 4,80 zł, a papryki aż 15 złotych. Jednak sprzedawcy i producenci strasz±, że ceny dopiero będ± wyższe.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Kl@r@
Data: 31.07.2010 19:32:50

Przed laty targowisko było miejscem , gdzie mozna było kupić towar wysokiej jako¶ci a niskiej ceny , dzi¶ "targowcy" chc± zarabiać kokosy , a cenowo przewyższaj± wszystkich.Targ jak sama nazwa mówi powinien być do "targowania" czyli możliwo¶ci negocjacji ceny klient -sprzedawca.Chyba wszyscy sprzedawcy o tym zapomnieli więc nie ma się co dziwić ,że i kupuj±cych jak na "lekarstwo"


oborniczanka
Data: 01.08.2010 16:45:28

Nie każdy potrafi docenić pracę w rolnictwie b±dż ogrodnictwie.Jest to ciężka praca bo samo nie ro¶nie i nie podleje.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071