Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Mroźna zima, deszczowa wiosna i upalne lato spowodowały duże spustoszenie w zbiorach owoców i warzyw. Wszystko wskazuje, że będzie ich o wiele mniej porównując z poprzednimi latami, za to ceny będą znacznie wyższe.

Czwartek to w Obornikach dzień targowy. Tego dnia zjeżdżają się tutaj prawdziwe tłumy. W miniony czwartek było inaczej, przynajmniej część, na której sprzedaje się wspomniane produkty świeciła pustkami. Potencjalni nabywcy twierdzą, że ceny są za wysokie, producenci odpierają zarzut twierdząc, że utrzymują się one na podobnym poziomie. Ceny wcale nie są wysokie, ludzie są omamieni marketami - mówi producentka warzyw sprzedająca na obornickim targowisku. Supermarkety rzeczywiście często oferują niższe ceny za warzywa i owoce, jednak produkty zakupione na targu pochodzą prosto o producenta.
Mimo, że ta anomalia pogodowe mamy już za sobą, odbiją się one na nas długim echem. Można to stwierdzić spoglądając na ceny z czwartkowego targu. Za pomidora trzeba było zapłacić 5 złotych, a za ogórka gruntowego 2,50 złotych. Zakup kalafiora to koszt rangi 4,80 zł, a papryki aż 15 złotych. Jednak sprzedawcy i producenci straszą, że ceny dopiero będą wyższe.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Kl@r@
Data: 31.07.2010 19:32:50

Przed laty targowisko było miejscem , gdzie mozna było kupić towar wysokiej jakości a niskiej ceny , dziś "targowcy" chcą zarabiać kokosy , a cenowo przewyższają wszystkich.Targ jak sama nazwa mówi powinien być do "targowania" czyli możliwości negocjacji ceny klient -sprzedawca.Chyba wszyscy sprzedawcy o tym zapomnieli więc nie ma się co dziwić ,że i kupujących jak na "lekarstwo"


oborniczanka
Data: 01.08.2010 16:45:28

Nie każdy potrafi docenić pracę w rolnictwie bądż ogrodnictwie.Jest to ciężka praca bo samo nie rośnie i nie podleje.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071