Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

6 lipca Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek zmienił swoją dotychczasową decyzję dotyczącą przydzielenia Obornik do Piły i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców naszego powiatu pacjenci będą wożeni do szpitali specjalistycznych od 1 stycznia 2011 do Poznania.

1 stycznia 2011 roku przyniesie spore zmiany w ratownictwie medycznym. Główna zmiana będzie dotyczyć sposobu zarządzania zespołami ratownictwa medycznego - czyli karetkami, a także dyspozytorniami medycznymi. Dziś każdy powiat z województwa wielkopolskiego ma własną dyspozytornię telefonu 999 i 112 i własne karetki, którymi zarządza na swoim terenie. Po 1 stycznia Wielkopolska, decyzją Wojewody, zostanie podzielona na 5 obszarów. W każdym z nich powstanie jedna dyspozytornia, gdzie będzie odbierany telefon ratunkowy i stamtąd też będzie wysyłana karetka do pacjenta.
Oborniki miały być przydzielone do obszaru pilskiego. Pomysł ten budził wiele kontrowersji i emocji, dlatego tematem od samego początku zajął się nasz jedyny przedstawiciel w sejmiku, radny Tomasz Szrama. Liczne spotkania z Wojewodą, a także z Marszałkami Województwa Wielkopolskiego oraz interpelacje złożone na czerwcowej sesji sejmiku, przyniosły zamierzony efekt. Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek po licznych konsultacjach podjął decyzję o przydzieleniu Obornik do Poznania, a nie do Piły. "Cieszę się bardzo, że po trudnych, ale jak się okazało bardzo skutecznych rozmowach, udało się Oborniki przydzielić do Poznania, a nie do Piły - mówił tuż po ogłoszeniu decyzji przez Wojewodę radny Tomasz Szrama. "Do Piły z naszego terenu mamy czasem nawet ok. 100 km, dlatego logiczne jest to, że pacjenci do specjalistycznych szpitali powinni być wożeni właśnie do Poznania - dodał radny.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+2 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Ktosik
Data: 01.08.2010 12:13:05

Jest super git majonezik :) Szacun dla wojewody.


Michał
Data: 01.08.2010 20:02:08

Mydlenie oczu. Dla potencjalnych pacjentów nie ma znaczenia czy będziemy podlegać pod Piłę czy Poznań bo i tak pogotowie pojedzie do najbliższego szpitala. A w rzeczywistości powiat obornicki od 1 stycznia straci karetkę pogotowia, i to jedną z dwóch które dyżurowały w obornikach. A to moim zdaniem jest niekorzystne dla mieszkańców naszego powiatu.


zosia
Data: 17.08.2010 21:51:45

to co się dzieje w obornikach w pogotowiu to jest wielkie nieporozumienie, człowiek by umierał a oni mają to gdzieś bo jest akurat agrobiznes w tv i nie mogą zająć się pacjętem po 7 godz dopiero trafiliśmy do poznania do szpitala. Nie mam pojęcia po co płacimy zusy jak i tak nie możemy dostać sie do lekarza i uzyskać pomocy, po co remontowali szpital i pogotowie jak nie można z niego korzystać ponieważ żeby ktokolwiek przyjął nas na pogotowiu trzeba udać sie do lekarza rodzinnego który stwierdzi co nam jest i musi wypisać skierowanie na pogotowie. tylko też trzeba uważać żeby lekarz nie wypisał skierowania do szpitala bo inaczej na pogotowiu zanim lekarz z oddziału zjedzie windą to mija co najmniej pół godz ponieważ dzwoni 6 razy i pyta się czy napewno musi przyjść. po prostu to wszystko jest chore co tu się dzieje , nie wiem do jakiej tragedii ma dojść żeby ktoś się tym zainteresował i wszystko doszło do ładu.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071