Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

6 lipca Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek zmienił swoj± dotychczasow± decyzję dotycz±c± przydzielenia Obornik do Piły i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców naszego powiatu pacjenci będ± wożeni do szpitali specjalistycznych od 1 stycznia 2011 do Poznania.

1 stycznia 2011 roku przyniesie spore zmiany w ratownictwie medycznym. Główna zmiana będzie dotyczyć sposobu zarz±dzania zespołami ratownictwa medycznego - czyli karetkami, a także dyspozytorniami medycznymi. Dzi¶ każdy powiat z województwa wielkopolskiego ma własn± dyspozytornię telefonu 999 i 112 i własne karetki, którymi zarz±dza na swoim terenie. Po 1 stycznia Wielkopolska, decyzj± Wojewody, zostanie podzielona na 5 obszarów. W każdym z nich powstanie jedna dyspozytornia, gdzie będzie odbierany telefon ratunkowy i stamt±d też będzie wysyłana karetka do pacjenta.
Oborniki miały być przydzielone do obszaru pilskiego. Pomysł ten budził wiele kontrowersji i emocji, dlatego tematem od samego pocz±tku zaj±ł się nasz jedyny przedstawiciel w sejmiku, radny Tomasz Szrama. Liczne spotkania z Wojewod±, a także z Marszałkami Województwa Wielkopolskiego oraz interpelacje złożone na czerwcowej sesji sejmiku, przyniosły zamierzony efekt. Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek po licznych konsultacjach podj±ł decyzję o przydzieleniu Obornik do Poznania, a nie do Piły. "Cieszę się bardzo, że po trudnych, ale jak się okazało bardzo skutecznych rozmowach, udało się Oborniki przydzielić do Poznania, a nie do Piły - mówił tuż po ogłoszeniu decyzji przez Wojewodę radny Tomasz Szrama. "Do Piły z naszego terenu mamy czasem nawet ok. 100 km, dlatego logiczne jest to, że pacjenci do specjalistycznych szpitali powinni być wożeni wła¶nie do Poznania - dodał radny.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+2 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Ktosik
Data: 01.08.2010 12:13:05

Jest super git majonezik :) Szacun dla wojewody.


Michał
Data: 01.08.2010 20:02:08

Mydlenie oczu. Dla potencjalnych pacjentów nie ma znaczenia czy będziemy podlegać pod Piłę czy Poznań bo i tak pogotowie pojedzie do najbliższego szpitala. A w rzeczywisto¶ci powiat obornicki od 1 stycznia straci karetkę pogotowia, i to jedn± z dwóch które dyżurowały w obornikach. A to moim zdaniem jest niekorzystne dla mieszkańców naszego powiatu.


zosia
Data: 17.08.2010 21:51:45

to co się dzieje w obornikach w pogotowiu to jest wielkie nieporozumienie, człowiek by umierał a oni maj± to gdzie¶ bo jest akurat agrobiznes w tv i nie mog± zaj±ć się pacjętem po 7 godz dopiero trafili¶my do poznania do szpitala. Nie mam pojęcia po co płacimy zusy jak i tak nie możemy dostać sie do lekarza i uzyskać pomocy, po co remontowali szpital i pogotowie jak nie można z niego korzystać ponieważ żeby ktokolwiek przyj±ł nas na pogotowiu trzeba udać sie do lekarza rodzinnego który stwierdzi co nam jest i musi wypisać skierowanie na pogotowie. tylko też trzeba uważać żeby lekarz nie wypisał skierowania do szpitala bo inaczej na pogotowiu zanim lekarz z oddziału zjedzie wind± to mija co najmniej pół godz ponieważ dzwoni 6 razy i pyta się czy napewno musi przyj¶ć. po prostu to wszystko jest chore co tu się dzieje , nie wiem do jakiej tragedii ma doj¶ć żeby kto¶ się tym zainteresował i wszystko doszło do ładu.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071