Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Argumenty wysuwane przez dyrekcje Obornickiego Szpitala Powiatowego, władze samorządowe i mieszkańców powiatu obornickiego, a także radnego sejmiku Tomasza Szramę w sprawie zmian w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, który ma obowiązywać od 1 stycznia 2011 roku, zostały usłyszane przez wojewodę wielkopolskiego.

7 lipca wojewoda wielkopolski, Piotr Florek przesłał do zatwierdzenia ministrowi zdrowia zmiany w planie działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Istotną zmianą w nowym planie jest przypisanie rejonu operacyjnego Oborniki do dyspozytorni w Poznaniu - mówi Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.
Wzbudzający wiele kontrowersji, Wojewódzki plan działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa wielkopolskiego na lata 2011-2013, został zmieniony. Jest kompromisem wypracowanym podczas długich rozmów prowadzonych pomiędzy województwem a powiatami. Nowy plan zakłada istnienie zamiast powiatowych centrów powiadamiania, tylko pięć dużych centrów w dawnych miastach wojewódzkich. Nie oznacza to jednak, że tymczasowe stacje powiatowe znikną z miast powiatowych. Utrzymane zostanie 31 rejonów operacyjnych, w których będą przeprowadzane konkursy na działanie systemu ratownictwa medycznego - mówi Stube. Te 31 rejonów operacyjnych stracą swoją niezależność i będą podporządkowane dyspozytornią centralnym, znajdującym się w jednym z dawnych miast wojewódzkich. W przypadku Obornik taka dyspozytornia będzie znajdować się w Poznaniu.
Reforma ma usprawnić system. Ma on zostać wyposażony w nową łączność analogowo- cyfrową i wsparcie elektroniczne dyspozytorów. Za pośrednictwem elektronicznych map, dzięki urządzeniom GPS, dyspozytor będzie wiedział w jakim miejscu jest i co w danej chwili robi karetka pogotowia.
Mimo tej dobrej dla Obornik wiadomości dyrektor Szpitala Powiatowego, Małgorzata Ludzkowska, nie chciała komentować sprawy. Chce poczekać na zatwierdzenie zmian w planie. Póki co rozwiązany został problem przyłączenia Obornik do Poznania, jako rejonu operacyjnego, jednak nadal gorącą pozostaje kwestia stacjonowania karetek. Pojawia się pytanie czy jest szansa na podpisanie kontraktu na choć jedną karetkę? Niestety tego dowiedzieć się nie zdołaliśmy, bowiem informacji w szpitalu udzielać może dyrektor Ludzkowska, a na powiedziała, że spotka się z nami dopiero po swoim urlopie. Cóż widać priorytety obowiązują.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+2 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Radek
Data: 23.07.2010 23:00:54

Jasne ! urlop sie należy a gderanie po urlopie.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071