Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W Obornikach mieszkam od połowy lat 90 - tych, jestem byłym czynnym sportowcem którego przygodę ze sportem przerwała kontuzja. Jednak mimo pracy zawodowej nadal lubię dbać o tężyznę fizyczną, pływalnia, rower, czasem siłowania lub bieganie w wolnych chwilach poprawia nie tylko nastrój ale także samopoczucie człowieka.

Niestety chcę się w tym miejscu pożalić trochę, bowiem zawsze znajomym z Poznania polecałem pływalnię w Obornikach, ostatnio jednak sam przestaję z niej korzystać, bowiem stwierdzam z bólem że źle się na niej dzieje. Nie wiem pod kogo podlega ten obiekt, czy pod miasto czy jakiś OSiR bowiem się tym nie interesuję, ale po tym jak okoliczne miejscowości takie jak Szamotuły, Koziegłowy czy Suchy Las otworzyły swoje obiekty o które naprawdę dbają i poziom których jest wysoki Oborniki zaczynają odstawać. Jeszcze do zeszłego roku mi to nie przeszkadzało, ale to co dzieje się z pływalnią od prawie roku nie napawa optymizmem. W momencie gdy inne okoliczne pływalnie zaskakują nowinkami Oborniki zaczynają odstraszać!!! Nagminny brak ciepłej wody pod prysznicami, od zimy aż do teraz, rozwalone prysznice, brak mydła czy ogólny mało estetyczny wygląd części sanitarnych spowodował, że sam od pewnego czasu wracając z pracy zajeżdżam do Suchego Lasu. Tam nie ma problemu z ciepłą wodą, mydłem czy ogólną estetyką. Cóż widać zarządca obiektu ma inne priorytety, ale szkoda że w ten sposób odstrasza stałych klientów takich jak ja, którzy często zachęcali zamiejscowych do korzystania z tego obiektu. Teraz już nie zachęcam, bo nie chcę się wstydzić za nie swój obiekt, który odbiega od podobnych w regionie. Z rozczarowaniem, czekający na poprawę tegoż stanu do niedawna Stały Bywalec Pływalni.



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +17 (+17 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Edek
Data: 20.07.2010 08:03:04

No co zrobić jak kierownik Pływalni Bukowski Damian zamiast dbać o mienie pływalni i jej funkcjonowanie woli jeździć w godzinach pracy i załatwiać swoje interesy jako prywaciarz.


Jolka
Data: 20.07.2010 08:43:27

Niestety odnoszę takie samo wrażenie:( Odwiedziłam pływalnie pierwszy raz od długiego czasu i się bardzo zawiodłam.... zimna woda pod prysznicem, wiele pryszniców nieczynnych i wszechobecna rdza przy schodach prowadzących do zjeżdżalni...niestety muszę przyznać że to wszystko raczej odstrasza niż zachęca..


basia
Data: 20.07.2010 10:34:43

brud, smród i ubóstwo
taki obrazek tam zastajemy:(
z dziećmi jeżdżę do Suchego Lasu, mimo kosztów paliwa i cen biletów.
Zróbcie coś z tym syfem, bo za chwilę oprócz likwidacji IV ligi zlikwiduje się pływalnię, gdzie mogłyby trenować uzdolnieni pływacy oborniccy! dbajmy o sport w naszym mieście!


BIBI
Data: 20.07.2010 17:38:37

Niestety racja, miasto nic nie zrobiło, aby odnowić i upiększyć pływalnię. Nawet brodzik jest już umiera. Dziecko się już przestało pytać kiedy poleci woda z parasola, bicze nieczynne, łazienki w stanie strasznym, a do tego na pływalni w ogóle nie ma słońca, zieleni - jest ciemno i ponuro... a do tego woda jest chlorowana jak popadnie: dziś trzy łopaty, jutro sześć. Widać inwestycje idą w fontanny, ale na zewnątrz - w mieście. Gwoździem do trumny dla pływalni na pewno będzie AQuapark w Wągrowcu.


Stach
Data: 20.07.2010 19:31:21

Pływalnia podlega teraz pod O B O R N I C K I E CENTRUM SPORTU... Dzięki niegospodarności Pana Tomasza Konitza, dyrektora centrum który się na to stanowisko definitywnie nie naddaje, mamy to co mamy...Z tego co wiem basen jest teraz prowadzony pod drużynę która kieruje ten Pan.
Dziwnym trafem większość jego podopiecznych znalazło pracę na basenie - o ile można to tak nazwać..


Aga
Data: 20.07.2010 21:52:59

Mam wrażenie ,że od czasu kiedy "pieczę" nad pływalnia przejęło Centrum Sportu pan Bukowski jest ograniczony przez dyrekcje CS i nawet jeśli chciałby to niewiele może zrobić ,Jakoś pod innym administratorem mimo tego samego kierownictwa pływalnia funkcjonowała znacznie lepiej . Zgadzam sie że Stachem że jakos dziwnie tworzą se miejsca pracy nikomu nie potrzebne aby jakoś zagospodarować wolny czas podopiecznym pana K . A może tak te pieniadze przeznaczyć na poprawę warunków na basenie ??


guest
Data: 20.07.2010 22:54:44

ostatnio byłem na basenie moje wrażenia są mierne w męskiej szatni rozwalone 2 przebieralnie dosłownie wgniecione gumolit przy wyjściu z pryszniców wystaje można sobie zrobić krzywdę woda w prysznicach zimna udało mi się w jednym znaleźć letnią 1 kran zamknięty całkiem.. w męskiej przebieralni przydało by się zamontować kamerę bo wszystko poniszczone mam nadzieje ze się to zmieni


czytelniczka
Data: 21.07.2010 07:57:20

co do pływalni to zgadzam się o zieleni zapomniano...atrakcjach też,nie mówiąc o tym że w okresie bo tak jest zarządowi wygodnie w wakacje tj w sierpniu ma być podobno nieczynna,nie mówiąc już o karneta czy biletach zniżkowych.Nasz Pani burmistrz uwielbia fontanny ...to niech se zamontuje na swoim podwórku i na swój koszt a nie podatników.Bulwersuje mnie jeszcze sprawa boisk w tzw wielkiej dziurz gdzie obiecane ławeczki....wieczorami jest to miejsce schadzek,pijaństwa i rozpusty młodzieży z osiedla i nie tylko.


Zenka
Data: 21.07.2010 08:10:48

Ciepła woda pod prysznicem to podstawa. Jak dbać o higienę i jak dbać by w basenach była czysta woda skoro nie można wykąpać się przed?
To, że zimna woda pod prysznicami to wiemy już od roku ale czy to można nazwać prysznicem? Woda leci jak z kranu albo wcale nie leci.
Zdarzyło się, że brodziku dla dzieci woda była mętna, ble.
O czystości w pomieszczeniach nie wspomnę bo brakuje słów.
Gdzie jest sanepid?
Pytam, gdzie jest S A N E P I D???


basia
Data: 21.07.2010 08:30:00

czytelniczka ma rację z ławeczkami przy wielkiej dziurze...to co się tam dzieje, to skandal.penery z osiedla (młode szczyle, gimnazjaliści w dużej liczbie, niszczą, hałasują, piją), wsp~ółczuję mieszkającym tam ludziom. a co do basenu, może wezmą się za niego w końcu.mam też takie przypuszczenia, że bilety są za tanie, wiem, że pojawią się głosy oburzenia, ale niekiedy musi być selekcja, nie każdy na ten basen się nadaje, niestety...


Marta
Data: 21.07.2010 20:20:29

Zamiast przeznaczyć pieniądze na modernizacje basenu wywala sie je w błoto budując Fitness...Dla piłkarek! Również słyszałam że Damian Bukowski jest pod względem finansowym w pełni zależny od Tomasza Konita który nie chętnie chce finansować prace naprawcze. Znam tego Pana jako nieuczciwego i nadętego dyrektora, nauczyciela po znajomości, naprawdę współczuje Panu Bukowskiemu takiego szefa.


Ewa
Data: 21.07.2010 22:58:57

Na basenie jest jeszcze sauna..a po saunie należy sięschłodzić...a prysznic wyyysoko i ja go nie dosięgnę leje się z góry na głowę albo po ścianach(a schładzać jak wiadomo należy się od dołu).A karnety dla tych co korzystaja z siłowni, sauny i basenu po prostu nie istnieją..


oborniczanin
Data: 23.07.2010 11:56:50

um oborniki - osir z panem konitzem na czele - pan bukowski - JEDNA BANDA


Zakwas
Data: 25.07.2010 14:53:45

Z naszą obornicką pływalnią jest coraz gorzej, a kierownicy p. Bukowski i p. Konitz nie mają pomysłu, jak temu zaradzić. Ale widać kierownictwo Obornik - pani burmistrz A.Rydzewska i jej zastępcy - p.Bukowski (nazwisko jak kierownik pływalni - czyli zbieżność nazwisk) i p.Łukaszewski (nazwisko jak m.in. kierownik w Urzędzie Miejskim do spraw zamówień publicznych - czyli znów zbieżność nazwisk) nie stawiają na sport i zdrowie Oborniczan, lecz doraźne działania pod publiczkę jak fontanny. A że pływalnię za 5 a może 10 lat szlag trafi, razem ze zdrowiem dzieci, to już nie będzie ich problem - posiedzą sobie wtedy na emeryturach po 6.000 na głowę.


YXZ
Data: 25.07.2010 15:25:42

Zagadka: czy 3=2?


YXZ
Data: 25.07.2010 15:28:42

Odpowiedź: w Obornikach 3=2.
Dowód: 3 burmistrzów w Obornikach = 2 burmistrzów w Szamotułach, Chodzieży czy Wągrowcu.
Czyli albo Oborniki robią więcej niż np. Szamotuły czy Wągrowiec, albo może naszych 3 burmistrzów jest mniej kompetentnych i wydajnych niż tam 2. Nie mówiąc już o większych pieniądzach. A może jesteśmy tak bogaci, że nas już od 8 lat stać na 3 burmistrzów i stać będzie nadal.


sbb28
Data: 25.07.2010 18:16:17

Wracając do sytuacji na naszej pływalni
właściciel jes znany i jeden przecież to PEC
wykonali gruntowny rwmpont niecki ale przy pozostałych remontach zapominaja o użytkownikach zimna woda to pestka - jak ktos bardzo potrzebuje wodnej rehabilitacji ale niemożliwość intymneho przebrania się osób starszych i niepełnosprawnych to skandal
niby są wydzielone przebieralnie z krzesłami ale te plastykowe krzesła to pułapka i możliwa przyczyna nieszczęśliwych wypadków - na nich można tylko położyć rzeczy bo próba siadania kończy się nieszczęśliwym upadkiem z powodu "zapadnięcia się - rozkraszenia" krzesła - nie radzę próbować - te krzesła to pułapka - wiem coś o tym a nie jestem osobą niepałnosprawną; czy dla nich pozostaje tylko publiczne przebieranie się - mówię o szatni damskiej gdzie niejednokrotnie są całkiem dojrzali chłopcy nadopiekuńczych mam??
reszta pływalni jest OK
pozdrawiam


LOL
Data: 25.07.2010 19:39:47

WITAM WIECIE MOŻE KIEDY OTWORZĄ PŁYWALNIE AKTUALNIE JEST ZAMKNIĘTA NIE MA ŻADNEJ KARTKI???


sir.Lucyfer1
Data: 25.07.2010 19:45:59

Co mozna powiedziec? Kilka lat bylem stalem klientem plywalni, i bylo wszystko ok.Ostatnio zauwazylem ze woda jest bardzo zlej jakosci(na szczescie nie mialem zadnych objawow)Wiele osob i w tym dzieci mialy rozne podraznienia skory i to z plywalni.A "pan"Bukowski powinien sie nauczyc co to znaczy szacunek do ludzi a nie tylko jak zrobic szybko pieniadze.Bardzo duzo korzystalo z Obornickiej plywalni i byc moze juz nie bedzie jak "widza" co sie dzieje.


MŁODA
Data: 25.07.2010 21:09:15

Jak byłam mała to bywałam tam z tatą. Cieszył się że dzieci z Obornik będą miały gdzie uczyć się pływać. Potem zakończono prace przy budowie bo to co zrobili społecznie rodzice już nowa władza nie akceptowała. Dalej to kolejna ekipa i budowa. Byłam na pierwszym festynie przed pływalnią i było OK. A dalej to POLITYKA zle wykonana niecka REMONT i PRYWATA BB. Dzisiaj tata jeździ do Szamotuł bo jak zagląda na basen to KOWANÓWKO z sercem murowane!!!


w temacie...
Data: 25.07.2010 22:40:20

Część z tego co dzieje się z pływalnią czy innymi miejscami należacymi do OCS to także wina ludzi mieszkających w tym mieście.Prawda jest taka że sama góra naszych władz zarabia kosmiczne pieniądze...np. zastępcy burmistrza...w ościennych samorządach niema mowy o dwóch posadach zastępcy burmistrza...ale nasze bogate Oborniki mogą sobie pozwolić na taki luksus ,ale coś kosztem czegoś.Po co inwestować w nieruchomości jak można dać wypłatę zastępcy burmistrza...OCS podlega pod miasto i z tamtąd ma wydzielony budżet...ale skoro budżet OCS-owi się obcina bo trzeba wydawać na jakieś bezsensowne fontanny nieduane chodniki, dziurawne nowe asfalty lub utrzymanie dwóch zastępców to niema się czemuy dziwić.A dlatego pisze że to wina mieszkańców (niewszystkich) ponieważ władze tego miasta wybiareją właśnie oni...i teraz pretensje...od kilku lat popierają ten sam schemat..a kiedy już coś się nie podoba to najlepiej uderzać w podobno "niegospodarność" dyrektora OCS.Jestem osobiście wdzięczny panu Tomkowi chociażby za orliki stadion czy kąpielisko...tam problemów niema.Pływali nikt niechce od wiek wieków...miasto oddaje ją PECowi,PEC przerzuca do OCS.I tak naprawdę ludzie zastanówcie się czego chcecie...To od górnych władz miasta zależy na co i kiedy przeznaczyć sumę. Dyrektor OCS tylko wydaje pieniądze które dostanie od miasta a za drobne jakie miasto przekazuje na sport nie można utrzymać wszystkich obiektów sportowych o ile można cokolwiek utzrymać w 100%...pozdrawiam wyborców pani R. i panów Ł. i B. żałosne.odnoszę wrażenie że nasze władze postępują w myśl zasady "jeśli się nic nie dzieje to nie ma problemu ,więc lepiej żeby się nic nie działo" oborniki sypialne miasto.


oborniczanin
Data: 26.07.2010 09:22:59

na basenie bród i ubutwo ,racja Panie sprzataczki machaja tymi smatami w prawo i lewo -jednym ciagiem przez cały basen,ściany i fugi grzybem zarastaja .Sanepid tego nie widzi dobrze by było gdyby na kantroli popływał w basenie i spojrzały na sciany.Kierownik Bukowski Damian .inne funjcje - Radny-Czlonek Rady Nadzorcze w spółce w Rogożnie ,prywatna inicjatywa to wszystko razem ogarnośc jakieś nieporozumienie jak wykonywać to poprawnie. A własciwi ststus radnego nie pozwala prowdzic dzialalności gosodarczej a tym bardzie byc radnym i szefem spolki gminnej. Jakos nikomu to nie przeszkadza?????????


:(
Data: 27.07.2010 10:14:42

Jak ja to wszystko widzę i słyszę,to tylko Billaden by się przydał żeby wysadzić w kosmos to całe towarzystwo wzajemnej adoracji.Banda nieudaczników,siedzą na wysokich stanowiskach tylko po to,żeby móc załatwiać swoje prywatne sprawy i interesy.


burak
Data: 27.07.2010 10:33:00

Prawda jest taka że "szanowni" burmistrzowie obrali sobie OCS jako instytucję do minimalizowania kosztów. Wpakowali wszystkie obiekty gminne do jednego wora i postawili na stanowisku dyrektora , człowieka , którego mogą kontrolować i który nie podskoczy. Na działalność OCS-u przeznaczają potem ochłapy, żeby środki finansowe szły na to co im jest wygodne. Dlatego też wszystkie obiekty sportowe w naszej gminie będą podupadać.Bo nie chodzi tutaj o to, że buduje się nowe(z dotacji unijnych czy ministerialnych), ale o to że nie ma pieniędzy na utrzymywanie już istniejących. Właśnie tego przykładem jest pływalnia, dalej stadion, dalej kąpielisko i ciągle remontowana po łepkach sala na osiedlu. Myślenie nam "miłościwie panujących" jest takie: brakuje nam na chodniczek - a to zdejmiemy środki z OCS-u, albo obetniemy dotacje dla klubów. Tym sposobem tak jak to określił przedpiszący Oborniki stają się miastem sypialnym. Ludzie do Obornik już na pływalnię przyjeżdżać nie będą, trzeba będzie coraz więcej ten obiekt dotować, aż w końcu zje on srodki przeznaczone na inne obiekty.No ale najważniejsze, że trzech burmistrzów mamy...kasa dla nich leci, a basen...i tak wszystko spadnie na pana Tomasza K.- koziołka ofiarnego. Niestety mamy takich a nie innych wyborców , którzy często są niestety nieświadomi, że wybierając na burmistrza panią R. dają tak naprawdę władzę panom Ł. i B., a ci robią co chcą - także z panem K.


IRENA
Data: 27.07.2010 11:31:00

Obecne władze chwalą się swoimi osiągnięciami-czytam coroczny biuletyn Pani Burmistrz. Plany inwestycji itd. Jak to będzie pięknie - asfalty, kanalizacja, fontanny, chodniki, boiska itd. TYLKO, ŻE NIKT NIE NAPISAŁ ŻE ŚRODKI POCHODZĄ GŁÓWNIE Z UNII EUROPEJSKIEJ I OBORNIKI NIE SĄ ŻADNYM WYJĄTKIEM-PRAKTYCZNIE W KAŻDYM MIEŚCIE PROWADZONE SĄ TAKIE SAME INWESTYCJE. MOŻE WARTO ŻEBY NASZE WŁADZE I CZĘŚĆ ICH WYBORCÓW WYJACHAŁY POZA OBORNIKI I NIE CZAROWAŁY SPOŁECZEŃSTWA "ŻE TYLKO U NAS COŚ SIĘ DZIEJE".
Jak już wyżej ktoś napisał nie potrzeba też dwóch zastępców lecz jeden dobry manager umiejący pisać dobre projekty unijne (to daje ok 16.000 zł na remont basenu miesięcznie). Boiska też przecież to nie zasługa gminy, a ogólnopolskiego projetu. WARTO TEŻ POMYŚLEĆ, że w przyszłości na utrzymanie tych inwestycji potrzebne będą ogromne kwoty w budżecie gminy i oby nie powtórzyła się historia z basenem, na który już nie ma kasy. Poza tym jestem zaniepokojony losem sportu w Obornikach-z tego co czytam i słyszę: pływalnia pada, piłka ręczna pada, ping-pong, motocros, piłka nożna też ledwo zipie, zawodnicy i trenerzy znikają w innych klubach. Kto będzie nas reprezentował poza miastem we wszystkich dyscyplinach sportu - też "WIELKA TRÓJKA"? To już któraś tam kadencja obecnych władz i przyszedł chyba czas, aby dać szanse innym - nie powiedziane że nie można więcej, lepiej.


Bibi
Data: 27.07.2010 16:53:17

Mamy teraz w Obornikach menadżera z doświadczeniem wieloletnim w dowodzeniu wózkami widłowymi, więc efekty mamy jakie mamy...


L
Data: 29.07.2010 10:19:03

Oborniczanie zmienić musimy tych ludzi, jesli nie my to kto?
Jeśli tego nie zrobimy to następne cztery lata ,czeka nas katasrofa!!


wybory
Data: 29.07.2010 13:59:45

Będą wybory samorządowe, będziemy mieli szansę na zmianę tego towarzystwa.
Co do pływalni to faktycznie stan jest krytyczny! W basenie piasek co świadczy o tym jak często zmieniają wodę!? Prysznice są tragiczne, zimna woda. Brak słów.
Droższe bilety? Niedługo za darmo nikt nie będzie chciał tam się kąpać.


Kaja
Data: 30.07.2010 21:17:23

Dziwi mnie stanowisko władzy obornickiej, iż tolerują nieudolność dyrektora Konitza. Z nauczyciela gimnastyki stał się dyrektorem. Chyba to władzy odpowiada. Mają racje moi poprzednicy że taki ktoś nieudolny im nie "podskoczy".


ja
Data: 31.07.2010 20:00:12

zmieńmy tą władzę, jestem za
tylko jest godny kontrkandydat????


Ktosik
Data: 01.08.2010 12:10:59

IRENA ma rację że władza gminy przypisuje sobie osiągnięcia ale nie z własnych środków to robi tylko z unijnych.Czarują i czarują.


tomcio paluch
Data: 13.08.2010 16:43:44

basen to miejsce zatrudnienia dla piłkarek ręcznych!!!a te całes śmieszne remonty to szkoda słów...6miesięcy remont fitnesu. a tak na marginesie to pan Konic nie ma pojęcia o zarządzaniu Ocs-em


magda
Data: 02.09.2010 14:33:17

BYŁAM DZIŚ POPŁYWAĆ Z KOLEŻANKĄ.wasze wpisy są nieaktualne - Pływalnia w Obornikach przeszła gruntowny remont-szatnie,prysznice są nie do poznania :).woda w natryskach przyjemnie ciepła.
SAMI SPRAWDŹCIE !!! NA PEWNO BĘDZIECIE ZASKOCZENI !