Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Zaczęło się bardzo miło od wyliczeń sukcesów zarz±du i prezes Marii Pilarskiej, a skończyło na żalach spółdzielców dotycz±cych ogrzewania zim± trawników, malowania klatek schodowych, dziadowskiego placu zabaw przy ulicy Szpitalnej oraz fatalnego stanu budynku przy ulicy 11 Listopada 30.

Przez cały miniony tydzień w Spółdzielni Mieszkaniowej w Obornikach odbywały się walne zebrania członków. Na dzień dzisiejszy Obornicka Spółdzielnia Mieszkaniowa liczy sobie 2916 członków, w tym 2628 zamieszkałych w zasobach spółdzielczych. Na dzień 31 grudnia w spółdzielni zatrudnionych było w większo¶ci w administracji 37 pracowników. Maj±tek spółdzielni wyceniany jest na ponad 67 mln zł. Jak mówiła prezes Maria Pilarska, spółdzielnia za rok 2009 na gospodarce zasobami mieszkaniowymi miała stratę 211 tys. zł, tymczasem z pozostałej działalno¶ci gospodarczej osi±gnęła zysk 669 tys. zł. Spółdzielnia nadal aktywnie buduje bloki oraz ma już gotowy plan zagospodarowania przestrzennego na domki jednorodzinne, które usytuowane będ± w okolicy budowanych bloków. Nadal także kontynuowane jest docieplanie budynków ok. 6 rocznie oraz przeprowadza się remonty dachów poł±czone z wymian± okien na klatkach schodowych i piwnicach.
Po sprawozdaniu zarz±du członkowie spółdzielni bardzo mocno ożywili się w dyskusji. Zarz±dowi spółdzielni zarzucano m.in., że nie negocjuje skutecznie z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej stawek za ogrzewanie, a zim± ogrzewane s± trawniki i ziemia. Inni członkowie zarzucali, że klatka schodowa w bloku, w którym mieszkaj±, malowana była raz przez 30 lat. Kolejni odnosili się do okien, które montowane s± na klatkach schodowych tak, że nie idzie ich otwierać i nie ma jak ich umyć, a panie z administracji myj± je tylko raz - dwa razy do roku. Jeden z mieszkańców ulicy Łazienkowej zarzucał, że na jego osiedlu widzi tylko jedn± pani± sprz±taj±c±, a poza tym pytał kto wymy¶lił plac zabaw na tejże ulicy, bo jak mówił jest to "dziadostwo najgorszego kalibru i tylko dobrze, że w pobliżu jest szpital". Członkowie spółdzielni pytali także o zarobki zarz±du z prezesem i wiceprezesem na czele. Dużo emocji było także w wypowiedziach mieszkańców bloku przy ul. 11 Listopada 30. "Mieszkam w tym bloku 30 lat, a zim± musiałam wyprowadzić się do syna, bowiem dach jest tak dziurawy, że nie szło w moim mieszkaniu z zimna wytrzymać, a o zaciekach nie wspomnę" - mówiła jednak z mieszkanek tego bloku. Kolejni mieszkańcy dołożyli kolejne uwagi jak brak sprawnej wentylacji, która wci±ga do mieszkania ¶mieci i nieczysto¶ci, wal±c± się elewację. "Mieszkam w tym bloku 4 lata i przez ten czas spółdzielnia wymieniła tylko jeden samozamykacz w drzwiach wej¶ciowych, a gdzie reszta naszego funduszu remontowego?" - pytał kolejny z mieszkańców tego bloku. W odpowiedzi zarz±d spółdzielni odpowiadał, że klatki były malowane, przynajmniej tak wynika z dokumentacji, a place zabaw będ± wkrótce remontowane. Wyniki najważniejszych głosowań, czyli absolutorium dla zarz±du i wybory członków rady nadzorczej, poznamy dopiero po wszystkich walnych, a ostatnie z nich odbędzie się w tym tygodniu.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071