Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Na ostatnim wspólnym posiedzeniu wszystkich komisji tematycznych rady powiatu powrócił temat spółki samorządowej, jaka w niedalekiej przyszłości mogłaby prowadzić szpital. Temat poruszył sekretarz powiatu Piotr Sitek, który przez złośliwych już został mianowany prezesem nowej spółki. Tymczasem jak mówi sam Sitek, jego interesuje tylko przyszłość szpitala, a ta bez konkretnych decyzji może być niepewna.

Zdajemy sobie sprawę, że szpital nie spełnia podstawowych wymogów ministra zdrowia - mówił Sitek. Starostwo przygotowało program funkcjonalno - użytkowy określający dokładnie to, co należy w szpitalu zrobić, aby spełnić określone wymogi. Jak przypomniał Sitek, to Rada Powiatu podjęła w stosownym czasie decyzję o tym, aby zarząd podjął rozmowy w sprawie utworzenia spółki samorządowej. Z inicjatywy przewodniczącego rady i starosty doszło do takich rozmów z burmistrzami i przewodniczącymi rad. Na to spotkanie przybyli: burmistrz Obornik, Rogoźna i wójt Ryczywołu. Spotkanie trwało 1,5 h, przedstawiliśmy ideę utworzenia spółki w takiej a nie innej formie - mówił Sitek. Na spotkaniu wyraźnie powiedziano, że powiat nie jest w stanie doprowadzić szpitala do porządku. Po spotkaniu burmistrz Obornik wychodząc powiedziała "mam nadzieję, że nie rzucicie się do prasy i nie powiecie, że nie chcemy robić takiego szpitala". Nie rzuciliśmy się do prasy, jeden z redaktorów przyszedł do mnie i pytał o to spotkanie, ja powiedziałem, że może napisać, że się odbyło i że jest chęć rozmowy. Niestety kilka dni później ukazał się artykuł w innej gazecie, gdzie napisano, że powiat przyszedł na spotkanie z niczym, że właściwie nie wiedział o co chodzi, że opowiadali dyrdymały, a redaktor z sekretarza zrobił idiotę, który chce sprywatyzować szpital, w którym chce zostać prezesem - dodał sekretarz powiatu. Burmistrz Rogoźna, jak dalej relacjonował Sitek, nie owijał w bawełnę i powiedział - róbcie spółkę, ale beze mnie. Burmistrz Obornik natomiast powiedziała, że jest nie uczciwe, że wyciągacie ręce po pieniądze naszych podatników na szpital - kontynuował dalej sekretarz. "To ja się pytam kto to są nasi podatnicy? To mieszkańcy Obornik czy Marsjanie?" Żeby cokolwiek zrobić w szpitalu trzeba postawić trzeci budynek. "Ja naprawdę was proszę wszystkich zainteresowanych, nie róbmy ze szpitala rozgrywek humorystyczno - politycznych." - skończył swoją wypowiedź Piotr Sitek.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+2 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

zainteresowany
Data: 12.07.2010 08:24:24

Panie Piotrze Sitek,jeżeli Pan posiada dobre motywacje i rozwiązania dla szpitala w celu utworzenia spółki,powinien Pan rozmawiać z właściwymi osobami,również zainteresowanymi dalszym losem szpitala w Obornoikach.
Niestety,to mógł Pan przewidzieć,że Pani burmistrz Rydzewska,nigdy nie
była,nie jest i nie będzie zainteresowana w tej sprawie,ponieważ inne cele przyświetlają jej umysł i jej własne z tego korzyści.Moze Pan liczyc na pomoc,którą otrzymują samorządy, przygotowujące plan restrukturyzacji szpitala, Powołując spółkę kapitałową,wystarczy przedstawić dobry biznesplan oraz propozycję spłaty zobowiązań. Samorządy muszą także uzyskać pozytywne oceny NFZ i BGK oraz akceptację wojewody. Przekazanie pieniędzy na restrukturyzację odbywa się, na podstawie umów zawartych między rządem a samorządem terytorialnym.


oborniczanin
Data: 12.07.2010 10:37:31

Panu Sitkowi i jemu podobnym już się marzą stołki w radzie nadzorczej przyszłej spółki.


Karina
Data: 13.07.2010 00:03:16

Nareszcie ktoś oświecony,który myśli i posiada chęc działania.No brawo panie P.Sitek,jestem pod wrażeniem.Spółka szpitala to jedno z najlepszych rozwiązań w obecnej chwili.Już wolę to,niż wlec się karetkami po Poznaniu czy Rogoznie.


damian
Data: 13.07.2010 07:54:58

strzał w dziesiątkę i tak powinno być (konkretnie,bez obietnic i ściemy) a dla pana Sitka wyrazy uznania.


szpital
Data: 13.07.2010 11:17:07

tak naprawde to szpital zawalily poprzednie kadencje powiatu dzialajac bez ladu i skladu. Promujac znajomych na dyrektorow i z brakiem sensownego planu. Tak co pewien czas wrzucajac pieniadze w celu upodobania sie wyborca. a teraz lamentuja ze jest zle. Wpierw pomyslec a pozniej dzialac...


niedowiarek
Data: 16.07.2010 00:55:06

Nie wierzę że w szpitalu był bałagan,jak leżałem zawsze miałem dobrą opieke i czyste prześcieradła.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071