Data: , Źródło: , Oborniki

Po ostatnim posiedzeniu wspólnym wszystkich komisji Rady Powiatu Obornickiego, oraz czwartkowym posiedzeniu komisji finansów, śmiało można stwierdzić że dyrekcji Szpitala Powiatowego w Obornikach Małgorzacie Ludzkowskiej chyba puszczają nerwy.

Nerwowa dyrektor Szpitala Powiatowego w Obornikach

Może to być wynik ciężkiej pracy, walki o kontrakty, oraz troską o dalsze losy szpitala. O tym iż radny Żuromski często atakuje Ludzkowską pisaliśmy już nie raz, ale na czwartkowym posiedzeniu komisji finansów, gdy omawiano stan finansów szpitala, oraz zastanawiano się gdzie szukać oszczędności, na pytanie przewodniczącego komisji Adama Olejnika o wskazanie możliwych cięć w kosztach szczególnie dotyczących usług zewnętrznych takich jak kontrakty lekarzy, wyżywienie, pranie i usługi diagnostyczne, Małgorzata Ludzkowska zareagowała bardzo emocjonalnie. "Czy pan chce się znęcać tak jak Żuormski?" - pytała Ludzkowska. "Nie chcę się nad panią znęcać jak Żuromski"- odpowiedział Olejnki, "tylko pytam jako przewodniczący komisji finansów zaniepokojony finansami szpitala". - dodał. W końcu Olejnik doczekał się odpowiedzi, Ludzkowska powiedziała, że nowy zastępca przyjrzy się ilości zatrudnionych lekarzy szczególnie w godzinach przedpołudniowych, po za tym koszty wyżywienia już zostały zmniejszone po nowym przetargu, a pozostałych oszczędności szpital usilnie będzie szukał.Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -1 (+1 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Iwona
Data: 11.07.2010 00:57:35

Znając pana Żuromskiego oraz pana Olejnika,napewno postarają się rozwiązać ten problem razem z panią Ludzowską będąc świadomi powagi sprawy z nadzieją na lepsze rozwiązania finansowe.Proszę jednak o to,aby nie zamorzyć pacjentów głodem bo to jest nie humanitarne podejscie dla zdrowia i lepszego samopoczucia.I proszę pamiętać,że wszyscy odpowiadamy za dalsze losy szpitala a nie tylko jedna osoba.


Marian
Data: 12.07.2010 09:41:44

typowy bełkot i demagogia ...


Grażyna
Data: 12.07.2010 10:22:14

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze mówi stare przysłowie traktowanie pacjentów w obornickim szpitalu -masakra


pacjentak
Data: 12.07.2010 16:00:20

Nerwowość pani dyrektor nie wynika bynajmniej z troski o losy szpitala ale tylko i wyłącznie z jej charakteru -daje to się odczuć na każdym kroku.Jej apodyktyczność i krzyki słychać na co dzień.


Małgosia
Data: 12.07.2010 17:42:38

Zupełny brak merytorycznego przygotowania do zarządzania szpitalem Pani Dyrektor,jest przykrywany "niekonwencjonalnym" zachowaniem i szukaniem winnych niepowodzeń w pracownikach i politykach często w ludziach, którzy od wielu lat pracują i przejmują się szczerze szpitalem.
Jedynym celem tej pani jest doczekać dyrektorskiej emerytury.


leon
Data: 12.07.2010 22:03:50

Żuromski to mądry człowiek a lidzowska to nieudacznik,zadłuża
szpital ,lidzowska musi odejść koniec i kropka.


Karina
Data: 13.07.2010 00:16:15

Pani Ludzowska to bardzo miła i szlachetna kobieta.I proszę o niej się tak nie wyrażać.A nerwowa jest przez ten ciągły bełkot i nagonkę osób prywatnie nieuznających jej osobę,gdyż nie pozwala na byle jakie traktowanie pacjentów i zależy jej na przyszłości szpitala.Nie ją trzeba winic za stan finansowy szpitala tylko chore prawo,które nieudacznymi przepisami krępowało jej ręce.


nc
Data: 13.07.2010 11:11:35

Niektorym osoba sie udaje poprawiac stan finansowy szpitali. Ale czy to wina pani L. to nie wiem. Swoja droga trzeba kombinowac jak oszczedzac,a jakwynikownie bedzie to lepiej moze kogos innego na jej funkcje. Tak z ciekawosci na jakiej podstawie zostala dyrektorem szpitala,jakis konkurs?


P.Ż
Data: 13.07.2010 21:53:30

Miejmy nadzieję ,że wyborcy wreszcie w Obornikach wybiorą reprezentatywną władzę i zapomnimy o przewałach i obsadzaniu dyrektorów bez konkursów!!! Nowa władza w powiecie , nowy dyrektor w szpitalu! Tego sobie i Wam życzę.


Antoni
Data: 15.07.2010 07:13:07

Urząd Gminy już od dłuższego czasu prowadzi nieudolną politykę społeczną gdyż brakuje niektórym z nich kompetencji i odpowiedzialności a marnotrastwo dóbr nabytych i ich niewłaściwe ich wydatkowanie nie zna granic zdrowego rozsądku.Koniecznie należy temu zapobiec aby plagę komunistów i złodzieji polskich raz na zawsze pożegnać.


Ela
Data: 17.07.2010 14:40:25

Bo jak komuś zależy na dobrej przyszłości szpitala to napewno nerwy dadzą o sobie znać jak jest zle i widać że martwi się.Szkoda że guminie nerwy nie puszczają jak widzi swych wyborców w niedoli tylko spokojnie załatwia własne sprawy.


P.Ż
Data: 19.07.2010 18:03:42

Ela co ty możesz wiedzieć jej praca w Urzędzie Skarbowym to żenada i afery, teraz polityczne nadanie z PO bez konkursu na dyrektora szpitala i ślizganie się na grzbietach pracowników, nie mówiąc już o podstawowych zasadach zarządzania. Żadnych swoich inicjastyw , tylko zapożyczone slogany. Same intrygi i kłutnite oraz nie spełnione obietnice. To są rządy Ludzkowskiej. Zobacz jakim towarzystwem się otoczyła; karierowicze z Grodziska , którzy doprowadzili tamtejszy szpital do ruiny!


Zbigniew
Data: 20.07.2010 07:05:53

Niestety, w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej! Szpitale dostaną aż o dwa miliardy złotych mniej niż obecnie. - Będzie jeszcze większa bieda niż obecnie. Szpitale będą tonąć w jeszcze większych długach. Minister zdrowia nie może już obiecywać pacjentom, że wystarczy na leczenie dla wszystkich - ocenia Andrzej Sośnierz (58 l., PiS), były szef NFZ. Wtóruje mu dr Bartosz Arłukowicz (38 l., SLD). - Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz próbuje nam chyba wmówić, że za mniejsze pieniądze można leczyć lepiej i szybciej - mówi.

W środowisku lekarskim zawrzało! Szpitale z Podkarpacia, Lubelszczyzny i Świętokrzyskiego, do których dotarły informacje o oszczędnościach na pacjentach, zapowiadają na czwartek blokadę siedzib NFZ. - Liczymy na to, że pani minister Ewa Kopacz (53 l.) nie zgodzi się na taki plan - grzmi Karol Stpiczyński, lider Porozumienia na rzecz Obrony Szpitali Polski Południowo-Wschodniej. - Jeśli go przyklepie przygotujemy wielką akcję protestacyjną - zapowiada Stpiczyński.

Urzędasy dostaną jeszcze więcej

"SE" dotarł do planu finansowego NFZ na 2010 rok. Jest szokujący. Zapisano w nim, że tylko na pensje dla 4,5 tysiąca pracowników Funduszu ma pójść aż 300 milionów złotych. To o 8 mln zł więcej niż w tym roku! A urzędasy wcale mało nie zarabiają. Średnia pensja w centrali NFZ wynosi ok. 7 tysięcy zł brutto. Tylko prezes Paszkiewicz zgarnia miesięcznie ponad 19 tysięcy zł!

W 2010 roku wzrosnąć mają też koszty administracyjne NFZ, czyli więcej środków ma być przeznaczonych na zszywacze, paliwo, prąd. I to prawie o 17 mln zł! Dlaczego NFZ w dobie kryzysu tak szasta publicznymi pieniędzmi? Jego rzeczniczka, Edyta Grabowska-Woźniak nie udzieliła nam odpowiedzi.

Pacjenci nie kryją oburzenia. - To skandaliczne! Kolejny raz chorzy mogą się przekonać, że nie są najważniejsi - żali się Kinga Klonowska (26 l.) z Oświęcima, cierpiąca na nieuleczalną chorobę, porfirię. Kobietę chwytają często straszne bóle całego ciała. W szpitalach nie chcą jej podawać leków, bo... NFZ nie zwraca za nie pieniędzy. Tylko Instytut Hematologii w Warszawie przyjmuje chorych. - Niestety, nikt się nie przejmuje tym, że muszę jeździć po kilkaset kilometrów w tę i z powrotem. Teraz też ważniejsze są pensje urzędników. I zawsze można zrzucić winę na kryzys - mówi zbulwersowana Kinga Klonowska


Zbigniew
Data: 20.07.2010 07:11:53

P/w.cytat (Warszawa-Fakty)


zosia
Data: 23.08.2010 21:30:26

zgadzam sie z P.Ż. pracuje w urzędzie skarbowym i byłam wtedy gdy ona pracowała i gdy została wyrzucona ze skarbówki ta kobieta chce tylko swojego dobra materialnego oczywiście, nie dba o ludzi (wiadomo że dba tylko o swoich) wszędzie gdzie sie ona pojawia są afery jakieś , ta kobieta doprowadzi tylko do upadku szpitala lub prywatyzacji. dziwie sie tylko dlaczego została tym dyrektorem jak nic nie potrafi dobrze zrobic.


obywatel
Data: 24.10.2011 13:34:27

Ludzkowska to karierowicz,ktory zastrasza wszystkich przy pomocy pracy w urzedzie skarbowym.Ta pani zapomina ile ma za uszamiRozwala szpital w obornikach od srodka.Kompletny brak kompetencji zastepuje niewyparzona geba.Panie starosto czas podjac meska decyzje i podziekowac jej,bo niebawem okaze sie ze bedzie sama leczyla w Obornikach.Oborniczanie mowia NIE dla tej pani.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071