Data: , ¬ródło: , Oborniki

W dniach od 6 do 11 czerwca kolejna grupa uczniów z Liceum im. S. Wyspiańskiego w Obornikach była z wizyt± w Lüchow. O swoich wrażeniach z wymiany opowiada Jakub Cie¶lewicz z klasy I B: Nie jechałem w nieznane...

Z moim wymianowym partnerem kontaktowali¶my się już przez Internet, ale gdy zbliżali¶my się do Lüchow odczuwałem lekki niepokój. Jednak gor±ce przywitanie ze strony rodziny niemieckiej dodało mi otuchy. Wkrótce poczułem się jak w domu. Szkoła... Przede wszystkim dużo większa niż u nas. W niemieckim gimnazjum ucz± się przecież młodzi ludzie od 10 do 18 roku życia. W trakcie lekcji na ławkach napoje, a czasem kanapki. Mimo dużej rozpięto¶ci wiekowej nie zauważyłem konfliktów na korytarzach.
Zwiedzanie... Z sze¶ciodniowego pobytu dwa dni po¶więcili¶my na turystykę. Odwiedzali¶my dwa miasta z tradycjami sięgaj±cymi ¶redniowiecza: Magdeburg i Lubekę. Interesuj±ce było tam np. muzeum "Stasi", czyli odpowiednik polskiej komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.
Sport ... to przede wszystkim siatkówka. Co roku rozgrywamy mecz o puchar wymiany, w tym roku odnie¶li¶my druzgoc±ce zwycięstwo pokonuj±c przeciwnika 25:16. Język... bez problemu... Sam dziwiłem się, że niepotrzebny jest mi słownik. Choć czasem musiałem prosić o powtórzenie zdania. Rozrywka... przede wszystkim spotkania w małych grupach, a na końcu Abschlussparty...
Rewizyta... prawdopodobnie dopiero w lutym... na pewno będzie się działo...Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071