Data: , Źródło: , Oborniki

W dniach od 6 do 11 czerwca kolejna grupa uczniów z Liceum im. S. Wyspiańskiego w Obornikach była z wizytą w Lüchow. O swoich wrażeniach z wymiany opowiada Jakub Cieślewicz z klasy I B: Nie jechałem w nieznane...

Z moim wymianowym partnerem kontaktowaliśmy się już przez Internet, ale gdy zbliżaliśmy się do Lüchow odczuwałem lekki niepokój. Jednak gorące przywitanie ze strony rodziny niemieckiej dodało mi otuchy. Wkrótce poczułem się jak w domu. Szkoła... Przede wszystkim dużo większa niż u nas. W niemieckim gimnazjum uczą się przecież młodzi ludzie od 10 do 18 roku życia. W trakcie lekcji na ławkach napoje, a czasem kanapki. Mimo dużej rozpiętości wiekowej nie zauważyłem konfliktów na korytarzach.
Zwiedzanie... Z sześciodniowego pobytu dwa dni poświęciliśmy na turystykę. Odwiedzaliśmy dwa miasta z tradycjami sięgającymi średniowiecza: Magdeburg i Lubekę. Interesujące było tam np. muzeum "Stasi", czyli odpowiednik polskiej komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.
Sport ... to przede wszystkim siatkówka. Co roku rozgrywamy mecz o puchar wymiany, w tym roku odnieśliśmy druzgocące zwycięstwo pokonując przeciwnika 25:16. Język... bez problemu... Sam dziwiłem się, że niepotrzebny jest mi słownik. Choć czasem musiałem prosić o powtórzenie zdania. Rozrywka... przede wszystkim spotkania w małych grupach, a na końcu Abschlussparty...
Rewizyta... prawdopodobnie dopiero w lutym... na pewno będzie się działo...Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071