Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

We wtorek 2 czerwca 2010 roku został zorganizowany przez uczniów Zespołu Szkół w Objezierzu uczestniczących w projekcie ''Nauka i biznes'' Kongres Ekologiczny pod hasłem ''Wiek XXI wiekiem przywracania świata ludziom i ludzi światu''. Wraz z kongresem nastąpiło uroczyste zakończenie działalności Gimnazjalnego Instytutu Ekologii, który funkcjonował w drugim roku realizacji projektu ''Fascynacje zaklęte w nauce i biznesie''.

Kongres NiB Objezierze czerwiec 2010

Do udziału w Kongresie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie klas gimnazjalnych, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Kongres został otwarty przez dyrektor Iwonę Zając oraz koordynatora projektu w szkole, Elżbietę Czechowską.
Kongres to ostatnie zadanie zamykające roczną pracę zespołów. Główny temat kongresu został zrealizowany w dwóch formach: przemówienia przygotowanego przez Julię Kołodziej oraz przeprowadzenia finału konkursu ''Ekologia w moim środowisku''.
Podsumowania dorobku obu grup dokonali uczniowie uczestniczący w projekcie, którzy omówili wykonywane przez siebie zadania na spotkaniach z przedsiębiorczości oraz z nauk matematyczno - przyrodniczych.
Nauczyciel koordynator Elżbieta Czechowska i nauczyciel wspomagający Wiesława Filipowiak przedstawiły syntetyczne ujęcie wyników działalności grup na zajęciach. Nibowicze przygotowali dla kolegów wystawę pomocy naukowych, które otrzymaliśmy w ramach projektu, pokazali doświadczenia, które dzięki nim przeprowadzali na zajęciach. Uczestniczący w kongresie uczniowie mogli sami wykonać niektóre z nich.
Wszystkim uczestnikom kongresu zostały przedstawione trzy prezentacje multimedialne: były to przegląd zdjęć z zajęć, które zostały do tej pory przeprowadzone, multimedialne sprawozdanie z obozu letniego po pierwszym roku projektu oraz prezentacja zdjęć z majowej wycieczki Nibowiczów do Poczdamu, Berlina i Drezna.
Został również rozstrzygnięty konkurs na plakat ''Ekologia w moim środowisku". Pani dyrektor wręczyła nagrody za I, II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia.
Praca Nibowiczów zrobiła duże wrażenie na ich kolegach i koleżankach, również pozytywnie została oceniona przez dyrekcję i grono pedagogiczne.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071