Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Cała Polska czyta dzieciom, od Helu aż do Tatr. Cała Polska czyta dzieciom, a może cały świat - to refren piosenki promującej ogólnopolską kampanię zorganizowaną przez fundację ABCXXI. Celem fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego, psychicznego, umysłowego oraz moralnego dzieci i młodzieży.

Obornicka Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy również włączyła się do akcji. Kampanie prowadzoną w Obornikach zatytułowano "Świerszczykowe czytanie". Dwutygodnik dla dzieci "Świerszczyk" obchodzi swoje 65 urodziny. Inspirujące wiersze, zabawne opowiadania i ciekawe zagadki, ukazujące się na jego łamach zainspirowały organizatorów. Chcąc dzieciom przybliżyć "Świerszczyka", żeby go na nowo rozpowszechnić, zdecydowaliśmy odwołać się do niego w tegorocznej akcji. - przyznaje Marta Józefczyk, prowadząca obornicką akcję "Cała Polska czyta dzieciom" - Ostatnimi czasy ta gazeta dla dzieci została zapomniana.
Spotkania prowadziły pani Barbara Zielińska i pani Marta Józefczyk. Czytając wiersze i opowiadania, zaprezentowały dzieciom, że czytanie książek może być świetną zabawą. Michał, uczestnik akcji, przyznaje, że lubi czytać książki i odwiedzać bibliotekę. Przyprowadzają go tutaj rodzice i dziadkowie. To właśnie z domu dzieci wynoszą nawyk czytania, dlatego codzienne podróże po stronnicach kartek są tak ważne. Zaledwie 20 minut dziennie z książką rozwija wyobraźnię i słownictwo dziecka, uczy myślenia i poprawia koncentrację.
Na spotkanie z książką przybyły dzieci z Przedszkoli: "Bajka" , "Kolorowe Nutki" i numer 2 z Obornik, a także uczniowie Szkół Podstawowych: nr 2 w Obornikach, w Sycynie i w Kowanówku. Organizatorzy obornickiej kampanii promującej czytanie książek młodemu pokoleniu, zaprosili do akcji gości. Dzieciom czytali: harcerze z 89 WDH "Na szlaku", Jolanta Staniszewska - poetka, Paulina Kłosowka - pracownik Urzędu Miejskiego, Urszula Piechowiak i Zofia Pytel-Król - śpiewaczki chóru "Cantilena", Grażyna Przymusińska i Ewa Sundman-Stroińska - emerytowane nauczycielki oraz Czesław Karolczak - członek Towarzystwa "Poetycki Wędrowiec".Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Dorota
Data: 23.06.2010 13:34:35

Moim dzieciom przydałyby się warunki mieszkaniowe do nauki i czytania.Mam ich czworo,chorujących,znerwicowanych przez zycie.
Moje dzieci postępów w szkole nie mają ani żadnych przywileji jak inne,choć nie pochodzą z patplogii.nikt im nie chce dać szansy do normalnego rozwoju i edukacji.Urząd Miasta i Gminy wydał dziś decuzję o wysiedleniu nas na Górkę,gdzie brak warunków do życia (12 osób na metraż 50m kwadratowych.


on
Data: 24.06.2010 19:31:10

Dostaje za darmo mieszkanie i wszędzie robi larum. Też jestem zły że daje wam wogóle mieszkanie. Do roboty a nie dzieciaki robić!!!!!


Barbara
Data: 17.07.2010 09:13:59

Ta rodzina zawsze sprawiała problemy a jakby nie pili to by sobie mieszkanie załatwili.Niech ktoś z Oświaty się za nich wezmie.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071