Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu w Obornickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie dzieci klas II Miasta i Gminy Oborniki biorących udział w projekcie ogólnopolskim "EtnoLog - zaloguj się na ludowo".

Głównym celem trwającego cały rok projektu było zainteresowanie dzieci kulturą własnego regionu, tradycją i dawnymi zwyczajami.
Wszystkie klasy przygotowały informacje na temat działań, które podejmowały przez cały rok szkolny i które można obejrzeć na "Interaktywnej mapie Polski". Oczywiście są tam zamieszczone tylko wycinki z ich pracy, albowiem tak naprawdę klasy II prawie cały rok szkolny "bawią się" na ludowo. Podczas finału w OOK dzieci prezentowały na scenie krótkie formy artystyczne.
Klasa II C SP 3 przygotowała wiosenną inscenizację i piosenkę, klasa II SP Sycyn zatańczyła taniec "Nie chcę cię znać", klasa II B SP 3 zamieniła się w złe żaby. Dzieci klas II A, II B i II C zatańczyły "poloneza". Klasa II SP Kiszewo i klasa II B SP Objezierze przypomniały wszystkim "Krakowiaka". Klasa II SP Chrustowo zaprezentowała taniec "Walczyk Lubelski". Klasa II A Objezierze taniec "Szewc", dziewczynki klas II A i II B SP Rożnowo zatańczyły "Oberka", a dzieci kl. II w Maniewie pokazały integracyjny pląs.
Humory wszystkim dopisywały, a dzieci entuzjastycznie oklaskiwały wszystkich występujących. Słowa uznania należą się Paniom Wychowawczyniom, które przygotowały dzieci do prezentacji. Po zatańczeniu "na siedząco" tańca " W murowanej piwnicy", rozdaniu dyplomów i słodkich upominków, pełne wrażeń dzieci wróciły do swych szkół.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071