Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu w Obornickim O¶rodku Kultury odbyło się spotkanie dzieci klas II Miasta i Gminy Oborniki bior±cych udział w projekcie ogólnopolskim "EtnoLog - zaloguj się na ludowo".

Głównym celem trwaj±cego cały rok projektu było zainteresowanie dzieci kultur± własnego regionu, tradycj± i dawnymi zwyczajami.
Wszystkie klasy przygotowały informacje na temat działań, które podejmowały przez cały rok szkolny i które można obejrzeć na "Interaktywnej mapie Polski". Oczywi¶cie s± tam zamieszczone tylko wycinki z ich pracy, albowiem tak naprawdę klasy II prawie cały rok szkolny "bawi± się" na ludowo. Podczas finału w OOK dzieci prezentowały na scenie krótkie formy artystyczne.
Klasa II C SP 3 przygotowała wiosenn± inscenizację i piosenkę, klasa II SP Sycyn zatańczyła taniec "Nie chcę cię znać", klasa II B SP 3 zamieniła się w złe żaby. Dzieci klas II A, II B i II C zatańczyły "poloneza". Klasa II SP Kiszewo i klasa II B SP Objezierze przypomniały wszystkim "Krakowiaka". Klasa II SP Chrustowo zaprezentowała taniec "Walczyk Lubelski". Klasa II A Objezierze taniec "Szewc", dziewczynki klas II A i II B SP Rożnowo zatańczyły "Oberka", a dzieci kl. II w Maniewie pokazały integracyjny pl±s.
Humory wszystkim dopisywały, a dzieci entuzjastycznie oklaskiwały wszystkich występuj±cych. Słowa uznania należ± się Paniom Wychowawczyniom, które przygotowały dzieci do prezentacji. Po zatańczeniu "na siedz±co" tańca " W murowanej piwnicy", rozdaniu dyplomów i słodkich upominków, pełne wrażeń dzieci wróciły do swych szkół.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071