Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Po blisko 15 latach nieobecności na artystycznej scenie, chór Pro Musica znów zachwyca swoim śpiewem. Prowadzony przez profesora Józefa Czypka zespół wznowił swoją działalność we wrześniu ubiegłego roku.

Dzięki niezwykłej przychylności dziekana Józefa Kanzola, proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Obornikach, znalazło się miejsce na próby, czego pierwszym efektem był koncert kolęd, który odbył się w styczniu tego roku.
W niedzielę 23 maja, chór wziął udział w konkursie chórów skupionych w Związku Chórów Kościelnych CAECILIANUM. Rywalizacja odbyła się w Poznaniu w sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Brało w niej udział osiem zespołów z terenu naszej archidiecezji. Jury, w skład której wchodzili między innymi profesorowie Akademii Muzycznej w Poznaniu, podkreślali wysoki poziom wszystkich wykonawców. Doskonale zaprezentował się Chór Pro Musica, który otrzymał specjalne wyróżnienie za doskonałość brzmienia i wyjątkową kulturę muzyczną, czego dowodem jeszcze przed ogłoszeniem wyników były niezwykle długie i gromkie brawa otrzymane od zgromadzonej publiczności. Tym samym zakwalifikował się on do ogólnopolskiego konkursu Chórów Kościelnych, który odbędzie się w październiku tego roku w Warszawie.
Członkowie chóru wraz ze swoim dyrygentem Józefem Czypkiem planują już dalsze koncerty, również w naszym mieście, by cieszyć nimi wszystkich miłośników muzyki.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +8 (+8 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

barmag2009
Data: 14.06.2010 15:15:20

Podpisuję się obiema rękami pod opinią ,iż to był i jest świetny chór prowadzony przez pierwszorzędnego Maestro - Pana Józefa Czypka,który przez wiele lat zdobywał wysokie oceny w kraju i za granicą ,podobnie jak chór "Cantilena'' prowadzony przez tego samego Mistrza.Wielka radość miłośników muzyki z powyższego powodu!Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071