Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Po blisko 15 latach nieobecno¶ci na artystycznej scenie, chór Pro Musica znów zachwyca swoim ¶piewem. Prowadzony przez profesora Józefa Czypka zespół wznowił swoj± działalno¶ć we wrze¶niu ubiegłego roku.

Dzięki niezwykłej przychylno¶ci dziekana Józefa Kanzola, proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP w Obornikach, znalazło się miejsce na próby, czego pierwszym efektem był koncert kolęd, który odbył się w styczniu tego roku.
W niedzielę 23 maja, chór wzi±ł udział w konkursie chórów skupionych w Zwi±zku Chórów Ko¶cielnych CAECILIANUM. Rywalizacja odbyła się w Poznaniu w sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Brało w niej udział osiem zespołów z terenu naszej archidiecezji. Jury, w skład której wchodzili między innymi profesorowie Akademii Muzycznej w Poznaniu, podkre¶lali wysoki poziom wszystkich wykonawców. Doskonale zaprezentował się Chór Pro Musica, który otrzymał specjalne wyróżnienie za doskonało¶ć brzmienia i wyj±tkow± kulturę muzyczn±, czego dowodem jeszcze przed ogłoszeniem wyników były niezwykle długie i gromkie brawa otrzymane od zgromadzonej publiczno¶ci. Tym samym zakwalifikował się on do ogólnopolskiego konkursu Chórów Ko¶cielnych, który odbędzie się w paĽdzierniku tego roku w Warszawie.
Członkowie chóru wraz ze swoim dyrygentem Józefem Czypkiem planuj± już dalsze koncerty, również w naszym mie¶cie, by cieszyć nimi wszystkich miło¶ników muzyki.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +8 (+8 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

barmag2009
Data: 14.06.2010 15:15:20

Podpisuję się obiema rękami pod opini± ,iż to był i jest ¶wietny chór prowadzony przez pierwszorzędnego Maestro - Pana Józefa Czypka,który przez wiele lat zdobywał wysokie oceny w kraju i za granic± ,podobnie jak chór "Cantilena'' prowadzony przez tego samego Mistrza.Wielka rado¶ć miło¶ników muzyki z powyższego powodu!Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071