Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W miniony czwartek Liceum Ogólnokształcące w Obornikach zaprosiło na cykl wykładów na temat zbrodni katyńskiej przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej Pana Bartosza Kuświka. Czwartkowy wykład przygotowany został w ramach projektu Memoramus, który kultywuje pamięć o losach Polaków na Wschodzie w latach II wojny światowej. Dzięki programowi uczniowie LO co roku wyjeżdżają do Katynia na Marsze Żywej Pamięci.

Zbrodnia Katyńska w Polityce mocarstw to główny temat wykładu. Prowadzący wykład Bartosz Kuświg, szybko zjednał sobie obecną na sali młodzież, która z zaciekawieniem słuchała o motywach zbrodni Katyńskiej, początkach II wojny światowej, tworzeniu się armii
generała Andersa, oraz politycznych uwarunkowaniach mocarstw europejskich dotyczących mordu Polaków. "Młodzież była zadowolona z wykładu" - mówiła koordynator projektu Memoramus z LO Patrycja Brodzińska. "Cieszę się, że nasza szkoła uczestniczy w tym programie, oraz że możemy w młodzieży właśnie za sprawą tego typu wykładów poszerzać wiadomości nie tylko historyczne, ale także patriotyczne dotyczące losów naszego kraju" - dodał dyrektor LO Tomasz Szrama.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071