Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W miniony czwartek Liceum Ogólnokształc±ce w Obornikach zaprosiło na cykl wykładów na temat zbrodni katyńskiej przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej Pana Bartosza Ku¶wika. Czwartkowy wykład przygotowany został w ramach projektu Memoramus, który kultywuje pamięć o losach Polaków na Wschodzie w latach II wojny ¶wiatowej. Dzięki programowi uczniowie LO co roku wyjeżdżaj± do Katynia na Marsze Żywej Pamięci.

Zbrodnia Katyńska w Polityce mocarstw to główny temat wykładu. Prowadz±cy wykład Bartosz Ku¶wig, szybko zjednał sobie obecn± na sali młodzież, która z zaciekawieniem słuchała o motywach zbrodni Katyńskiej, pocz±tkach II wojny ¶wiatowej, tworzeniu się armii
generała Andersa, oraz politycznych uwarunkowaniach mocarstw europejskich dotycz±cych mordu Polaków. "Młodzież była zadowolona z wykładu" - mówiła koordynator projektu Memoramus z LO Patrycja Brodzińska. "Cieszę się, że nasza szkoła uczestniczy w tym programie, oraz że możemy w młodzieży wła¶nie za spraw± tego typu wykładów poszerzać wiadomo¶ci nie tylko historyczne, ale także patriotyczne dotycz±ce losów naszego kraju" - dodał dyrektor LO Tomasz Szrama.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Brak komentarzy użytkowników.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071