Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

O zamieszaniu związanym z budynkami biurowymi oraz garażami i całą bazą znajdującą się w Obornikach przy ulicy Garażowej 7 pisaliśmy już kilkakrotnie. Ostatnio tematem zajmowaliśmy się gdy na sesji Rady Miejskiej w Obornikach pojawiła się prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Obornikach Maria Pilarska.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy własności wspomnianej nieruchomości o którą spór toczy się od roku 2006. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej od 2006 r. twierdzi że teren ten należy do spółdzielni. Co więcej spółdzielnia w 2007 r. wynajęła teren bazy jednej z obornickich firm. Konflikt trwał aż do wyroku sądowego w którym okazało się że teren przy ulicy Garażowej 7 należy do Gminy Oborniki. Widząc że coś jest na rzeczy Spółdzielnia Mieszkaniowa w kwietniu 2009 r. wypowiedziała podpisaną na pięć lat dwa lata wcześniej umowę dzierżawy, dokładnie w momencie rozpoczęcia sporów z Gminą Oborniki. Kolejne wypowiedzenie umowy nastąpiło rok później, a spółdzielnia zażądała w nim opuszczenia terenu i zrzeczenia się go na jej rzecz. Oczywiście właściciel firmy, który już od 2009 r. był w kontakcie z Gminą Oborniki Terenu nie opuścił, a w momencie ustalenia przez sąd właściciela nieruchomości przy ulicy Garażowej 7 podpisał umowę z Gminą. Prezes Spółdzielni Maria Pilarska nie dała jednak za wygraną i wniosła sprawę do sądu w której domagała się opuszczenia przez wspomnianą firmę terenu. Rozprawa odbyła się 12 maja w sądzie w Obornikach, a mecenas który reprezentował spółdzielnię jak udało nam się dowiedzieć był albo mało doinformowany, albo ktoś przekazał mu błędne informacje. Prawnik spółdzielni nie miał bowiem przy sobie aktów notarialnych, a nawet nie znał numerów działek które spółdzielnia kazała opuścić firmie. Jak usłyszeliśmy prawnik nawet do końca nie znał adresu wspomnianej nieruchomości podając zamiast Garażową 7, Garażową 9. Ostatecznie sąd wyrok w tej sprawie ogłosi 26 maja, jednak jego wynik raczej jest przesądzony, bowiem jak Spółdzielnia Mieszkaniowa może sobie rościć prawa do nieruchomości która jest własnością. Aktualnie sąd zapozna się z pełną dokumentacją dotyczącą tej sprawy.
Kij ma jednak dwa końce i w związku z oddaniem sprawy do sądu przez spółdzielnię, również właściciel firmy budowlanej z Obornik nie próżnował i podjął stosowne kroki prawne.
Jak mówił w rozmowie z nami, skoro ktoś jego uważa za osobę naruszającą prawo i pozywa do sądu, również on postanowił sprawdzić czy zarząd spółdzielni działał zgodnie z prawem podpisując oświadczenie o posiadaniu prawa do wynajmowanej przez niego nieruchomości. W kwietniu 2010 właściciel firmy zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Obornikach zawiadomienie o poświadczeniu nieprawdy przez trzy osobowy zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Obornikach. Jak wyjaśniał w 2007 r. gdy podpisywał umowę dzierżawy ze Spółdzielnią Mieszkaniową, zarząd spółdzielni w osobie pani prezes, wiceprezesa oraz głównego księgowego podpisał się pod oświadczeniem w którym stwierdzał, że jest właścicielem budynku i działki na ulicy Garażowej 7. Umowa zawarta została na okres 5 lat. Jak wiemy umowa ta już nie obowiązuje, bowiem właścicielem wspomnianej działki jest gmina. Co więcej 13 maja pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej próbowali wejść na teren wspomnianej bazy aby zabrać swój sprzęt jednak najemca posiadający umowę z Gminą Oborniki zmienił kłódki i zamki. Wcześniej najemca poprosił spółdzielnię o zabranie z bazy swojego sprzętu, ta jednak tego nie uczyniła. Gdy więc pracownicy usiłowali wejść na teren bazy na miejsce wezwano policję, straż miejską i dopiero w ich asyście można było wejść na teren bazy. Najemca dał spółdzielni jeden dzień na zabranie swojego sprzętu i rozważa także, czy nie obciążyć spółdzielni kosztami dzierżawy terenu do którego nie ma żadnych praw.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +4 (+4 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Mieszkaniec
Data: 31.05.2010 07:25:32

jak długo zarząd da sobie wciskać ciemnote i będzie cierpliwie patrzył na wybryki swojej Królowej Kabaretu !!!!!!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071