Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Były dyrektor Szpitala Rehabilitacyjno - Kardiologicznego w Kowanówku, Oborniczanin Michał Manicki został dyrektorem Szpitala w Grodzisku Wlkp. 23 października 2009 r. Zarząd Województwa podjął decyzję o odwołaniu Michała Manickiego z funkcji dyrektora szpitala. Swoją decyzję zarząd argumentował złą kondycją finansową szpitala oraz koniecznością podjęcia natychmiastowych działań naprawczych.

Zarząd już 27 października znalazł następcę Manickiego. Co prawda oficjalnie wówczas nie udało się wręczyć Manickiemu zwolnienia, bowiem się rozchorował, ale jako Pełniącą Obowiązki dyrektora powołano Izabelę Grzybowską. Już w listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy, że jak ćwierkają nieoficjalnie polityczne wróbelki, koledzy Michała Manickiego nie pozwolą mu długo pozostawać na ławce rezerwowych. Tak też się stało, farmaceuta z zawodu ze specjalizacją farmacji klinicznej i ukończonym podyplomowo kierunkiem zarządzania na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu stanął do ogłoszonego przez starostę w Grodzisku Wlkp. Stanisława Hadnkę (Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci) konkursu na dyrektora tamtejszego szpitala i go wygrał. Przed Manickim jednak trudne zadanie, bowiem palącym problemem szpitala oprócz długów jest problem infrastruktury budowlanej. Szpital wymaga remontu, bądź przeniesienia do nowego budynku. Już na dzień dobry były dyrektor szpitala w Kowanówku musiał rozwiązać konflikt, do jakiego doszło na linii były dyrektor a laborantki. Dodatkowo tuż przed swoim odejściem poprzednik Manickiego pogłębił jeszcze złą sytuację szpitala przez podwyżki dla pracowników. Sam Manicki w wywiadzie dla jednej z gazet nie ukrywa, że jest to duży problem. Na dzień dzisiejszy szpital w Grodzisku ma 2,5 mln długu, ale nowy dyrektor ma plan naprawczy dla tej placówki. Zawsze miłemu i sympatycznemu w relacjach z naszą gazetą Michałowi Manickiemu życzymy powodzenia na nowym stanowisku pracy.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+3 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

elka
Data: 17.05.2010 20:33:42

no ladnie , zniszczyl dwa szpitale w Milowodach i Kowanowku, poslali go aby zniszczyl nastepny, ladnie gospodarzymy, brawp rzady Urzedu w Wielkopolsce a Grodzisk juz nie ma szpitala, gratuluje !!!!!!!!!!


gość
Data: 08.06.2010 10:47:41

kolejny spadochroniarz!!!


Kasieńka
Data: 09.06.2010 21:54:44

Elka, masz bardzo złą wiedzę na temat obu szpitali, gdyby nie dyrektor Manicki - szpital w Kowanówku nie miałby takiej renomy jaka cieszy się w obecnej chwili !!!!!!!!! Zanim cokolwiek napiszesz to zastanów nad swoimi wywodami. Bardzo łatwo jest kogoś oceniać, nie mając zielonego pojęcia o czym się pisze i nie znając sprawy do końca. Życzę trochę więcej rozumu - jednemu i drugiemu wypowiadającemu się.


Mieszkaniec O.
Data: 03.10.2010 02:10:01

Popieram Kasieńkę :) Mądre słowa. Niestety chamy i prostaki, którzy chętnie skrytykują, nie mają nawet pojęcia o tym, jak trudnym zadaniem jest zapewne prowadzenie szpitala. Żenujące. Wracajcie do fabryk i mioteł i nie krytykujcie ludzi, którzy starają się czynić Polskę lepszą.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071