Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Pamiętasz Katyń? My pamiętamy. W koszulkach o takich napisach młodzież obornickiego Liceum, w pi±tek można było spotkać w Obornikach. Uczniowie klasy II D wyszli "na ulicę" dowiedzieć się co mieszkańcy naszego miasta wiedz± o Zbrodni Katyńskiej. Sonda, któr± przygotowali zawierała kilka elementarnych pytań dotycz±cych Katynia. Pytano przede wszystkim o ofiary, sprawców, sposób dokonywania zbrodni.

Jak już udało nam się dowiedzieć, wstępne wyniki sondy wskazuj±, iż nie wszyscy potrafimy poprawnie wypowiedzieć się na ten temat. Niektórzy nadal trwaj± w błędnym przekonaniu, iż za bestialskim mordem ponad 21 tysięcy oficerów polskich stoj± Niemcy - mówi Patrycja Brodzińska, inicjator przedsięwzięcia. Przykra to prawda. Niemniej jednak jak podaj± ankieterzy, którzy szczegółowe wyniki swojej sondy opublikuj± na łamach naszej gazety już za tydzień - takich odpowiedzi nie było wiele, w¶ród prawie dwustu uzyskanych w ogóle. Każdy respondent otrzymał też ulotkę, w której zawarto najważniejsze fakty dotycz±ce Katynia.
Sonda jest tylko czę¶ci± przedsięwzięcia, którego celem jest uczczenie pamięci o ofiarach Katynia. Kwiecień i maj to miesi±ce, w których w Ogólniaku dużo będzie mówić się na ten temat. Zaplanowano m. in. lekcje katyńskie, wystawę szkoln±, prezentacje filmów dokumentalnych,
Każda klasa przygotuje także prezentacje multimedialn± i gazetkę. O Katyniu uczniowie mówić będ± także na lekcjach języków obcych, czego efektem stan± się relacje prasowe z odkrycia zbrodni. Wkrótce też, pojawi się przed budynkiem Liceum - symbol, który przypominać będzie to, co wydarzyło się 70 lat temu, w małej wiosce pod Smoleńskiem. Zwieńczeniem wszystkich działań będzie koncert, nad którym już trwaj± prace a przede wszystkim wyprawa delegacji szkolnej na Marsz Pamięci Stacja Gniazdowo - Las Katyński. Już 16 kwietnia wyrusz± wraz z 150 osobow± grup± przedstawicieli poznańskich liceów uczcić pamięć polskich oficerów. Podróż do Rosji i na Białoru¶ jest czę¶ci± realizowanego przez Obornickie Liceum projektu edukacyjnego Trwała Pamięć Pokoleń, realizowanego w ramach dwuletniej już współpracy z poznańskim Stowarzyszeniem Memoramus.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Paweł
Data: 23.04.2010 11:42:53

Pamiętam jak w latach 1984-1988 jak w tym samym Liceum mówiono o Katyniu : To zrobili Niemcy...: dobrze że przy zmianie obcji politycznej i prawda wyszła na jaw!


Ponad 20 letni maturzysta
Data: 25.04.2010 15:27:48

Paweł ma rację, ja dodam, że jako licealista w latach 80-ych zapytałem w liceum o Katyń to szybko zbyto mnie kłamliw± odpowiedzi±. Popatrzcie ludzie na kogo głosujecie i kto nami rz±dzi?


Paweł
Data: 25.04.2010 17:01:32

To prawda, w tamtych czasach, latach 80 obecny zastępca Łukaszewski jako historyk mówił nam zupełnie inne prawdy o Katyniu. Bronił komunistów i kłamał o tej tragedii narodowej. A dzisiaj odcina się od tamtych czasów.


marian
Data: 25.04.2010 21:14:19

mówił, bo musiał...teraz sie nawrócił...i jest prawym obywatelem...a poza tym mógł zapomnieć o tym fakcie...przecież to tak dawno temu...jakby miał jaja to by oywatcie mówił że takie były czasy...nie każdy tak potrafi


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071