Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Gościem ostatniej Sesji Rady Powiatu Obornickiego była wicemarszałek sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krystyna Poślednia. Radni oborniccy wykorzystali przyjazd wicemarszałka i zadali szereg pytań dotyczących m.in. Miłowód. Pamiętamy bowiem, że kilka tygodniu temu z propozycją przejęcia budynku po byłym szpitalu w Miłowodach wystąpiła grupa radnych z PSL.

Radni proponowali, aby przejąć na preferencyjnych warunkach budynek i zrobić w nim Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Zarząd powiatu propozycji tej nie zaakceptował argumentując to m.in. brakiem środków na remont i odpowiednie dostosowanie budynku. Zaproponował za to, że w projektowanym skrzydle, którego budowa planowana jest w szpitalu, zorganizowany zostanie Zakład Opiekuńczo Leczniczy. (ZOL). Ile naprawdę środków potrzeba na remont niszczejącego od dłuższego czasu budynku po byłym szpitalu w Miłowodach, dowiedzieli się radni od Krystyny Pośledniej, wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, która zajmuje się służbą zdrowia. Według Pośledniej remont Miłowód to na dzień dzisiejszy koszt ok. 18 mln zł. Cały obiekt liczy bowiem 5000 m2 i jest nieużytkowany od dłuższego czasu. Niestety, jak mówiła wicemarszałek, Zarząd Województwa nie ma w tej chwili takich środków. "Szukamy także inwestora, który mógłby ten obiekt zamienić na hotel, lub sami utworzymy tam Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Stosowne decyzję będą podjęte w okolicach maja" - mówiła Poślednia.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 19.04.2010 16:33:25

Gratulacje - mam nadzieję, że dziennikarze nadal będą śledzic prace Pani Marszałek i w maju wreszcie coś się dowiemy konkretnego.


elka
Data: 21.04.2010 22:58:08

dobrze , ze ktos mysli o ratowaniu Milowod, szkoda , ze nikt nie dbal kiedy funkcjonowal tam szpital i pozwolono zdemontowac nowoczesna kuchnie i nawet kaloryfery z sal , moze sie ktos tym z wladz zainteresuje kto za to odpowiada ?????? A przeniesiono szpital do tak zle wyremontowanego budynku w tamtym szpitalu !!!!!! Czy my zawsze musimy myslec po popelnieniu tylu blednych decyzjach, moze ktos rozliczy choc sprawcow, byla by to nauczka dla niektorych na przyszlosc !!!!!!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071