Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Go¶ciem ostatniej Sesji Rady Powiatu Obornickiego była wicemarszałek sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krystyna Po¶lednia. Radni oborniccy wykorzystali przyjazd wicemarszałka i zadali szereg pytań dotycz±cych m.in. Miłowód. Pamiętamy bowiem, że kilka tygodniu temu z propozycj± przejęcia budynku po byłym szpitalu w Miłowodach wyst±piła grupa radnych z PSL.

Radni proponowali, aby przej±ć na preferencyjnych warunkach budynek i zrobić w nim Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Zarz±d powiatu propozycji tej nie zaakceptował argumentuj±c to m.in. brakiem ¶rodków na remont i odpowiednie dostosowanie budynku. Zaproponował za to, że w projektowanym skrzydle, którego budowa planowana jest w szpitalu, zorganizowany zostanie Zakład Opiekuńczo Leczniczy. (ZOL). Ile naprawdę ¶rodków potrzeba na remont niszczej±cego od dłuższego czasu budynku po byłym szpitalu w Miłowodach, dowiedzieli się radni od Krystyny Po¶ledniej, wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, która zajmuje się służb± zdrowia. Według Po¶ledniej remont Miłowód to na dzień dzisiejszy koszt ok. 18 mln zł. Cały obiekt liczy bowiem 5000 m2 i jest nieużytkowany od dłuższego czasu. Niestety, jak mówiła wicemarszałek, Zarz±d Województwa nie ma w tej chwili takich ¶rodków. "Szukamy także inwestora, który mógłby ten obiekt zamienić na hotel, lub sami utworzymy tam Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Stosowne decyzję będ± podjęte w okolicach maja" - mówiła Po¶lednia.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 19.04.2010 16:33:25

Gratulacje - mam nadzieję, że dziennikarze nadal będ± ¶ledzic prace Pani Marszałek i w maju wreszcie co¶ się dowiemy konkretnego.


elka
Data: 21.04.2010 22:58:08

dobrze , ze ktos mysli o ratowaniu Milowod, szkoda , ze nikt nie dbal kiedy funkcjonowal tam szpital i pozwolono zdemontowac nowoczesna kuchnie i nawet kaloryfery z sal , moze sie ktos tym z wladz zainteresuje kto za to odpowiada ?????? A przeniesiono szpital do tak zle wyremontowanego budynku w tamtym szpitalu !!!!!! Czy my zawsze musimy myslec po popelnieniu tylu blednych decyzjach, moze ktos rozliczy choc sprawcow, byla by to nauczka dla niektorych na przyszlosc !!!!!!!!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071