Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Przyszła wiosna. Stopniały śniegi i odkryły to co pod nimi się kryło. I nie są to zapewne oznaki wiosny, a już na pewno nie takie, których byśmy oczekiwali. Zamiast rozkwitających pączków roślin, polnych kwiatów na łąkach obserwujemy zanieczyszczony krajobraz pięknych zakątków ziemi Obornickiej.

Odkrycia wiosny

Śmieci, tak jednym słowem, można określić to co pozostało po zimie. W przydrożnych rowach "królują" plastikowe i szklane butelki po różnego rodzaju trunkach. Nie brakuje także opakować po słodyczach i fast foodach. W rowach przydrożnych znajdują się zwykłe śmieci komunalne. Osoby podróżujące drogą powiatową prowadzącą z Obornik w stronę Obrzycka zostali uraczeni właśnie takimi widokami.
Kto to uprzątnie? Odpowiedzialnym za utrzymanie porządku na drogach powiatowych jest Zarząd Dróg Powiatowych z siedzibą w Rogoźnie. "To jest problem, którym aktualnie się zajmujemy" - mówi dyrektor ZDP, Bogdan Andrzej Jeran. Obecnie odbywają się prace porządkowe w miejscowości Garbatka. Jak zapewnił nas pan dyrektor prace postępują zgodnie z harmonogramem. Zatem podróżujący wspomnianą drogą powiatową muszą cierpliwie poczekać na swoją kolej.
Nad ładem i porządkiem na terenie gminy Oborniki czuwa Urząd Miejski, który podpisał umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Prace te wykonują także osoby, na które sąd nałożył taki obowiązek. Tylko w ubiegłym tygodniu 3 mężczyzn "z wyrokami" uprzątnęli między innymi ulicę Polną, ulicę Staszica, ulicę Mostową, czy też Park 3 maja.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzają wzmożone kontrole związane z porządkiem. "To na właścicielach posesji spoczywa obowiązek zaprowadzenie porządku na własnym terenie" - przypomina Jacek Klawiter, Komendant Straży Miejskiej. Strażnicy Miejscy sprawdzają także czy mieszkańcy gminy mają podpisane umowy z przedsiębiorstwami zajmującymi się wywozem nieczystości.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

młody
Data: 19.04.2010 16:51:05

A kto posprząta lasy (tereny spacerowe) wokół ławek, kosze do śmieci z obserwacji powinny być sprzątane co dwa dni. W Paryżu jest grafik kiedy są sprzątane dane ulice - pracownik miata sprawdza jakość i terminowość wykonania usługi - a właśnie jak to jest w Obornikach?


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071