Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

396 osób w lutym i 328 w marcu zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Obornikach. Jak mówił na sesji dyrektor PUP Leszek Juraszek, w większości są to osoby nie posiadające prawa do zasiłku. Aktualnie od początku roku w urzędzie dziennie rejestruje się ok. 20 osób.

Bardzo radykalnym pomysłem zagospodarowania bezrobotnych, ale już z prawem do zasiłku podzielił się z radnymi Zygmunt Dyczkowski. Według radnego bezrobotni powinni zająć się przymusowym sprzątaniem miasta. Niestety radnemu sprawę wytłumaczyli pozostali samorządowy mówiąc, że takiego przymusu zastosować nie można. Jedyną formą zagospodarowania bezrobotnych są tylko roboty publiczne, które realizowane są we współpracy poszczególnych urzędów miejskich i urzędu pracy.



Źródło:


Gorące tematy



Dołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+3 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

FaUst
Data: 15.04.2010 14:53:48

Widzę, że zyga już ma problemy z oceną rzeczywistości... Ciekawe czy powiedziałby to samo, jakby okazało się, że jego 'prymusi' też muszą sprzatać


Kl@r@
Data: 16.04.2010 10:09:07

Zygusiowi się w głowie przewróciło.Jak On sobie wyobraża wszystkich bezrobotnych na przymusowych robotach?Co to - mamy tutaj wiek niewolników?Ciekawa jestem czy by też miał takie propozycje gdyby sam został bezrobotnym.Mam nadzieję ,że jego wyborcy w końcu przejrzeli na oczy i będą wiedzieli kogo już NIE wybierać .


Morus
Data: 18.04.2010 11:28:52

Do roboty darmozjady,Zygmunt ma rację,gmina tonie w śmieciach,niech sprzątają.Będzie to korzystne dla obu stron.


Kl@r@
Data: 18.04.2010 20:30:21

Morus zacznij płacić za wywóz śmieci , a nie podrzucasz je po rowach i lasach !Będzie porządek


młody
Data: 19.04.2010 17:06:27

Ogrodzenie zniszczone obok św.Józefa do dziś jest nienaprawione a sprawca chyba jest znany?
Praca dla wszystkich to dobry pomysł lecz zmuszanie kogoś to chyba kara?
Jak egzekwować prawo - w szwecji sprzątają za przewinienia nawet VIPy


Bezrobotny Oborniczanin
Data: 21.04.2010 11:23:38

Ale to że MY bezrobotni nie mamy pracy to nie znaczy, że nam się nie chce! Ja jestem na zasiłku dostałem parę propozycji pracy ale po co mam do niej iść jak dostane wypłatę mniejszą niż zasiłek? Przecież to już jest absurd! Mam rodzinę na utrzymaniu 10 lat doświadczenia w jednej firmie i co ? I czopka bo nie ma nigdzie pracy za którą chociażbym opłacił rachunki ... A co do tych robót to Pan D. niech znów wyjedzie sobie zza granicę pracować a nie zawraca nam głowy przymusowymi pracami PANIE DYCZKOWSKI TO NIE AUSCHWITZ !


Tomasz
Data: 23.04.2010 08:53:36

Proste rozwiązanie co do sprawy płacenia zasiłku przez U.P w Obornikach.Skutecznie starał i stara się urzad o to,żeby żaden obywatel bezrobotny z prawem do zasiłku,tego zasiłku nie uzyskał.
Jak nisko mozna upaść,pełniąc funkcje kierownicze U.P.


obserwator miasta
Data: 13.01.2011 14:05:14

bardzo dobry pomysł, warunek wypłata większa o 30 - 40% od zasiłku i już do roboty, a tej nie brakuje. Zyguś - pomysł 1 klasa, serio.