Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

396 osób w lutym i 328 w marcu zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Obornikach. Jak mówił na sesji dyrektor PUP Leszek Juraszek, w większo¶ci s± to osoby nie posiadaj±ce prawa do zasiłku. Aktualnie od pocz±tku roku w urzędzie dziennie rejestruje się ok. 20 osób.

Bardzo radykalnym pomysłem zagospodarowania bezrobotnych, ale już z prawem do zasiłku podzielił się z radnymi Zygmunt Dyczkowski. Według radnego bezrobotni powinni zaj±ć się przymusowym sprz±taniem miasta. Niestety radnemu sprawę wytłumaczyli pozostali samorz±dowy mówi±c, że takiego przymusu zastosować nie można. Jedyn± form± zagospodarowania bezrobotnych s± tylko roboty publiczne, które realizowane s± we współpracy poszczególnych urzędów miejskich i urzędu pracy.



¬ródło:


Gor±ce tematy



Doł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +2 (+3 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

FaUst
Data: 15.04.2010 14:53:48

Widzę, że zyga już ma problemy z ocen± rzeczywisto¶ci... Ciekawe czy powiedziałby to samo, jakby okazało się, że jego 'prymusi' też musz± sprzatać


Kl@r@
Data: 16.04.2010 10:09:07

Zygusiowi się w głowie przewróciło.Jak On sobie wyobraża wszystkich bezrobotnych na przymusowych robotach?Co to - mamy tutaj wiek niewolników?Ciekawa jestem czy by też miał takie propozycje gdyby sam został bezrobotnym.Mam nadzieję ,że jego wyborcy w końcu przejrzeli na oczy i będ± wiedzieli kogo już NIE wybierać .


Morus
Data: 18.04.2010 11:28:52

Do roboty darmozjady,Zygmunt ma rację,gmina tonie w ¶mieciach,niech sprz±taj±.Będzie to korzystne dla obu stron.


Kl@r@
Data: 18.04.2010 20:30:21

Morus zacznij płacić za wywóz ¶mieci , a nie podrzucasz je po rowach i lasach !Będzie porz±dek


młody
Data: 19.04.2010 17:06:27

Ogrodzenie zniszczone obok ¶w.Józefa do dzi¶ jest nienaprawione a sprawca chyba jest znany?
Praca dla wszystkich to dobry pomysł lecz zmuszanie kogo¶ to chyba kara?
Jak egzekwować prawo - w szwecji sprz±taj± za przewinienia nawet VIPy


Bezrobotny Oborniczanin
Data: 21.04.2010 11:23:38

Ale to że MY bezrobotni nie mamy pracy to nie znaczy, że nam się nie chce! Ja jestem na zasiłku dostałem parę propozycji pracy ale po co mam do niej i¶ć jak dostane wypłatę mniejsz± niż zasiłek? Przecież to już jest absurd! Mam rodzinę na utrzymaniu 10 lat do¶wiadczenia w jednej firmie i co ? I czopka bo nie ma nigdzie pracy za któr± chociażbym opłacił rachunki ... A co do tych robót to Pan D. niech znów wyjedzie sobie zza granicę pracować a nie zawraca nam głowy przymusowymi pracami PANIE DYCZKOWSKI TO NIE AUSCHWITZ !


Tomasz
Data: 23.04.2010 08:53:36

Proste rozwi±zanie co do sprawy płacenia zasiłku przez U.P w Obornikach.Skutecznie starał i stara się urzad o to,żeby żaden obywatel bezrobotny z prawem do zasiłku,tego zasiłku nie uzyskał.
Jak nisko mozna upa¶ć,pełni±c funkcje kierownicze U.P.


obserwator miasta
Data: 13.01.2011 14:05:14

bardzo dobry pomysł, warunek wypłata większa o 30 - 40% od zasiłku i już do roboty, a tej nie brakuje. Zygu¶ - pomysł 1 klasa, serio.