Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Jak poinformowała w trakcie dyskusji na temat funkcjonowania szpitali na terenie Powiatu Obornickiego dyrektor szpitala Kardiologiczno - Rehabilitacyjnego w Obornikach Izabela Grzybowiska, nie ma zagrożenia, że zaprzestane zostanie wykonywanie usług na oddziale hemodynamiki po tym jak rozwiązany został kontrakt z profesorem Tomaszem Siminiakiem.

Po konkursie, który został ogłoszony kilka dni po zerwaniu umowy, wyłoniony został zespół na oddział hemodynamiki. Komisja wyłoniła zarówno operatorów, jak i lekarzy. W tej chwili trwa odświeżanie pomieszczeń w pracowni, zakupiony też został sprzęt o wartości około 3 tys. zł, który firma Renimed zabrała ze sobą.
Całość zmian wprowadzanych przez Izabelę Grzybowską pozytywnie ocenia natomiast odpowiedzialna w sejmiku Województwa Wielkopolskiego za służbę zdrowia Krystyna Poślednia. Jak mówiła "szpital w Kowanówku był pod naszą ochroną i inwestowaliśmy w niego. Zainwestowano w niego ok. 10 mln zł z różnych źródeł. Jak na jeden z mniejszych szpitali w Województwie to potężne środki. W 2008 podpisano z Renimedem niekorzystną umowę dla szpitala. Rentowność bowiem pracowni hemodynamiki powinna wynosić ok. 30%, a w szpitalu była 7-8%. Dalej nie szło tego tak prowadzić, stąd kroki, może zbyt późne, ale podjęte ostatecznie. W najbliższym czasie w szpitalu wprowadzony zostanie duży program naprawczy, aby spłacić Renimed. W tej chwili firma ta sprzedaje długi. Szef Renimedu nie zgodził się na zmianę umowy i stąd nastąpiło jej rozwiązanie. To co najgorsze dla Kowanówka już się stało. Zarządzanie tym szpitalem było nienajlepsze."- zakończyła Poślednia.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Bond
Data: 30.04.2010 20:07:02

Ten który ''zarządzał ,, został właśnie dyrektorem w innym szpitalu i oczywiście skrytykował poprzednio zarządzających .Paranoja ? Nie to w Polsce norma.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071