Data: , Źródło: Starostwo Powiatowe w Obornikach, Oborniki

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się szkolenie dla sołtysów i członków rady sołeckiej Powiatu Obornickiego. Podczas spotkania można było uzyskać informacje jak skutecznie wykorzystać środki finansowe pochodzące z funduszy sołeckich, instrumentów wyodrębnionych w budżetach gmin, które służą rozwojowi obszarów wiejskich na terenie Polski.

Szkolenie było realizacją projektu Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów pt. "Fundusz Sołecki - nowe możliwości rozwoju wsi".
Uczestnicy spotkania otrzymali materiały informacyjne, książkę "Fundusz sołecki- jak dobrze wydać nasze pieniądze" oraz płytę CD.
W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Chyży, asystent eurodeputowanego Marka Siwca, który ogłosił konkurs dla Powiatu Obornickiego pt. "Sołtys na miarę Europy".
Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów oraz uhonorowanie najlepszego sołtysa, społecznika, który w roku 2009 wykazał się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej wsi i całej społeczności lokalnej, przyczynił się w sposób szczególny do rozwoju i promocji wsi oraz stał się wzorem zaradności, operatywności i gospodarności.
Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa będą dostępne na stronie Starostwa Powiatowego w Obornikach.Źródło: Starostwo Powiatowe w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +1 (+1 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Eugeniusz
Data: 11.04.2010 16:56:28

Coś niesamowitego. Od trzech kadencji jestem członkiem rady sołeckiej w Ludomach, gm Ryczywół ale jeszcze nie słyszałem, że jest szkolenie dla nas.??? O co tu chodzi kochani. Czy był przynajmniej poinformowany mój sołtys Stanisław Mantaj? BO nic o takim szkoleniu nie wspomniał a bardzo chętnie brał by w nim udział.


Kl@ra
Data: 12.04.2010 18:54:08

Jak nie wiadomo o co chodzi , to wiadomo że o pieniądze.Widać nie dla wszystkich ta kasa jest przeznaczona.Jak zawsze i wszędzie


Marian
Data: 13.04.2010 12:27:26

Mnie też nikt o tym spotkaniu nie poinformował, a jestem członkiem Rady Sołeckiej jednej z wsi w gminie Oborniki.


Kl@ra
Data: 13.04.2010 20:21:23

Widocznie spotkanie(szkolenie) było dla wybranych


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071