Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Od kilku już miesięcy w kuluarach Rady Powiatu toczą się dyskusje na temat budowy hali sportowej przy Zespole Szkół im. T. Kutrzeby w Obornikach. Oczywiście nad celowością wykonania tej inwestycji nikt nie dyskutuje, jednak problem polega na tym, że aby wybudować halę potrzebne są środki, których w budżecie powiatu na dzień dzisiejszy nie ma. Niestety w roku wyborczym zdarzają się cuda i dwóch radnych z SLD, którzy dobrze znają dyrektora wspomnianej szkoły, za punkt honoru obrali sobie temat budowy hali.

Zarazili nim także wicestarostę Przemysława Gronostaja. Najbardziej rozsądny wydawał się pomysł budowy hali ze środków własnych oraz częściowo pozyskanych z budżetu województwa, jednak wówczas budowa sali nie rozpocznie się wcześniej niż w roku 2011, a to przecież po wyborach!!! Wielkie dyskusje zakończyły się zatem przedstawieniem na jednym ze spotkań jakiejś kserówki projektu, czyli tzw. projektu hali wykonanej częściowo ze stali, częściowo z suporeksu, a częściowo z płyty warstwowej!!! Zainteresowani budową w tym roku (oczywiście przed wyborami) radni szacują, że starczy im na tę inwestycję 1,5 mln zł plus coś tam na jej doposażenie. Nie ważne przy tym jest, że oferty innych firm, które budują obiekty sportowe oscylują w kwocie ok. 2-3 mln zł. Specjaliści z Rady Powiatu przecież znają się na budowlance i wiedzą przede wszystkim to, że hala musi zostać wybudowana przed wyborami!!! Na jednej z następnych Sesji Rady Powiatu zostanie zatem radnym pod głosowanie przedstawiony wniosek o emisję obligacji na kwotę 2 mln zł, bowiem hala ma zostać wybudowana tylko ze środków starostwa, a na te nie ma innych możliwości jak tylko z kredyt lub obligacji! Jak nam się nieoficjalnie udało dowiedzieć, propozycja budowy hali została pozytywnie, ale nie jednogłośnie zaakceptowana na koalicyjnym klubie radnych, którzy mają większość w powiecie. Jeżeli więc radni na sesji pozytywnie zaopiniują ten wniosek, to koło szkoły stanie coś w rodzaju "stodoły", w której młodzież będzie miała lekcje wychowania fizycznego. Szkoda, że radni, którzy krytykowali m.in. halę w Objezierzu wybudowaną przez Gminę Oborniki za to, że jest nie w pełni wymiarowa, teraz obiema rękami podpisują się pod budową "stodoły" sportowej. Cóż, widać wizja wyborów potrafi przysłonić realne podejście do tematu.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+1 , -1)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Ruks Władek
Data: 03.04.2010 08:16:28

Nie ważne kto jest dyrektorem tej szkoły, nie obchodzą mnie żadne polityczne układy, nie ważne kto jest kim, ważne, że młodzież będzie miała tę" stodołę" do zajęć z wychowania fizycznego.


s
Data: 06.04.2010 01:27:35

ta a czemu ta stodola idzie pierw dla lo a nie dla zety ;\


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071