Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu doszło do pierwszego spotkania władz samorządowych gmin i powiatu w kwestii przyszłości szpitala. Nie od dziś wiadomo, że w szpital trzeba "wpompować" ok. 10-15 mln złotych, aby dostosować go do odpowiednich wymogów. Sam szpital, który nie posiada własnego majątku, w obecnej strukturze prawnej nie może brać kredytów pod takie inwestycje.

Na kolejne zadłużanie nie może sobie pozwolić też powiat szczególnie, że zmianie ma ulec ustawa o finansach publicznych. Jednym z pomysłów na dalszy sprawny rozwój i funkcjonowanie szpitala jest powołanie spółki samorządowej, w skład której wejdą przedstawiciele gmin Oborniki, Rogoźno i Ryczywół oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Obornikach. Wejdą wnosząc oczywiście odpowiedni wkład finansowy, który pozwoli szpitalowi m.in. na dostosowanie obiektu do wymogów rozporządzenia ministra zdrowia oraz na budowę nowego pawilonu. O ile nie znamy oficjalnych informacji z tego spotkania, o tyle cieszy fakt, że w ogóle do niego doszło. Oznacza to bowiem, że wszystkim zależy na tym, aby utrzymać szpital na terenie naszego powiatu.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +0 (+0 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

piv
Data: 02.04.2010 07:47:12

To skąd zna szczegóły Ziemia Obornicka, która potępia w czambuł ten pomysł ? Sitka, któremu się chce jeszcze coś zrobić aby rozwiązać trudny problem normalnego funkcjonowania szpitala szkaluje się i wyśmiewa. A gdyby ten pomysł wysunęła Pani Burmistrz to byłby dobry i godny poparcia ? Wiecej obiektywizmu życzę. Szpital w formie spółki sam będzie mógł generować dodatkowe przychody (czego dzisiaj mu nie jest wolno) aby polepszyc swoje funkcjonowanie poza tym na co dostaje środki z NFZ. Ten faky to wielki argument za zmianą formy zarządzania powiatowym majątkiem. Dodatkowe dofinansowanie przez samorządy, w miarę ich mozliwości jest ważne, ale nie może przesadzić o tym czy szpital będzie zarządzany sprawnie i nowocześnie dla dobra pacjentów, czy tak jak dziś bez wystrczającego finansowania, dla dobra załogi i bodaj pięciu zwiazków zawodowych. Jeśli się ktoś z tym nie zgadza to zapraszam na Oddział Wewnętrzny. Warunki tam panujące, postawa personelu i brak poszanowania podstawowych praw pacjenta to skandal, wielki skandal.


pacjent oddziału wewnętrznego
Data: 05.04.2010 21:02:47

Oddział wewnętrzny to najgorszy z możliwych. Nigdy nie miał i nie ma dziś dobrego ordynatora. Postawa pielęgniarek ich stosunek do pacjentów to skandal. W prywatnej klinice te osoby nie pracowały by ani jednego dnia. Nawet najlepszy sprzęt nie zapewni temu oddziałowi chwały. Tam trzeba wymienić niektóry personel. Są tacy lekarze jak dr Krzysztof Pietrzak, którzy całym sercem są oddani pacjentowi, troszczą się o niego. Mam jednak wrażenie, że to nie za bradzo podoba się innym lekarzom.
Panie doktorze, tak trzymać! Ktoś wreszcie musi to zmienić.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071