Data: , Źródło: Urząd Miejski w Obornikach, Oborniki

Gmina Oborniki jako jedna z nielicznych gmin w Polsce, zrezygnowała z pobierania opłaty od posiadania psów uznając, iż pies, jako najwierniejszy - i często jedyny - przyjaciel człowieka, nie powinien powodować dodatkowego obciążenia finansowego, szczególnie dla osób starszych i samotnych.

Jednak mimo kwestii przyjaźni między człowiekiem a psem nie można zapominać, że na mieszkańcach spoczywa przestrzeganie obowiązku sprzątania po swoich pupilach. Wygodnym sposobem rozwiązania tego problemu jest zakup i używanie specjalnego zestawu (łopatka + woreczki), który nabyć można między innymi w sklepach zoologicznych. Wspomniana powinność wynika jednoznacznie z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Oborniki i będzie egzekwowana przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Apelujemy raz jeszcze do wszystkich właścicieli psów o spełnianie tego obowiązku.Źródło: Urząd Miejski w Obornikach

Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +4 (+4 , -0)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

ja
Data: 02.04.2010 14:42:54

dowalajcie mandaty właścicielom brudzących wszędzie psów!!


Keks
Data: 02.04.2010 17:18:25

Sam, wyglądając z okna na Os. Leśnym, widziałem, jak pewien właściciel psa wyszedł z nim "na spacer" (przed blok), zrobił kilka kółek chodnikami, następnie odwrócił wzrok od swej pociechy, żeby ta mogła się spokojnie WYSRAĆ - metr od parkujących samochodów, na trawniku.

Nie zamierzam nikomu zwracać uwagi, bo jeszcze mi ta hołota samochód zniszczy. Masz psa? Sprzątaj jego fekalia!


DA
Data: 06.04.2010 08:29:37

Może najpierw niech władze zadbają o kosze, śmietniki na te odchody. Na ulicy Czarnkowskiej - najdłuzszej w Oborniakach nie ma ani jednego kosze. Zamiast kosza zasadzili trawnik i kwiatki przy drodze który ZASRANY jest na maxa.
Posprzątać ok - ale co z tym potem zrobić? Może zanieść Pani Burmistrz na biurko niech wyniesie ! !!!!


Edzia
Data: 06.04.2010 12:50:57

Dobrze mówisz DA. Posprzątam po psie i co z tego? Mam to nieść do domu w torebce? Faktycznie na Czarnkowskiej nie ma koszy. Jeden jest koło sklepu meblowego i dalej NIC. Dzieciaki idąc ze szkoły rzucają papierki gdzie popadnie nabierając złych nawyków, gdyby były kosze to mieliby gdzie je wyrzucić. Wtedy właściciele posesji nie musieliby tego całego syfu sprzątać sprzed swoich posesji (papierki po chipsach, batonikach, psie kupy itp.)
W Kołobrzegu np. są "psie pakiety" , są to specjalne woreczki na psie kupy i obok stoi kosz żeby wyrzucić.
Może chociaż odpowednie służby pomyślałaby na początek o koszach?
Ale czy ktokolwiek czyta te komentarze? :)


DA
Data: 06.04.2010 13:58:56

Właśnie - dokładnie tak samo uważam "Edzia" - oprócz dzieci nie wspominam już o marszach wieczorno-weekendowych, gdzie wszelakie rzeczy można znaleść pod płotem rzucone i kto.... oczywiście właściciele posesji maja sprzątać za miasto ten SYF.


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071