Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu pisali¶my o stanowisku lekarzy rodzinnych spółek Vita i Vita KK, które nadal uważaj±, że nie maj± nic wspólnego z zamieszaniem jakie powstało w wyniku wskazania przez lekarzy z Obornik firmy Obst, która ma swoj± przychodnię w RogoĽnie, jako wykonawcy nocnej i ¶wi±tecznej opieki medycznej dla pacjentów z Obornik.

Pod koniec tygodnia do naszej redakcji swoje stanowisko przesłała trzecia spółka lekarska z Obornik, mianowicie Medix. W pi¶mie przesłanym do naszej redakcji czytamy, że przychodnia Medix od wielu lat powierzała nocn± i ¶wi±teczn± pomoc dla swoich podopiecznych szpitalowi w Obornikach. Niestety szpital w trakcie obowi±zywania umowy wycofał się z usług spółki Medix Henryka Wojciechowskiego, dlatego jego spółka przekazała nocn± i ¶wi±teczn± opiekę medyczn± firmie Obst Ambulans. Niestety okazuje się, że Henryk Wojciechowski jest w błędzie lub przekazuje informacje nieprawdziwe. Do pisma przychodni Medix od razu bowiem odniosła się dyrektor Szpitala Powiatowego w Obornikach Małgorzata Ludzkowska. Jak mówiła, szpital podpisał trzyletni± umowę na ¶wiadczenia w zakresie nocnej i ¶wi±tecznej opieki medycznej z Narodowym Funduszem Zdrowia na lata 2008 - 2010. Szpital miał także podpisan± umowę z Medixem z dnia 12 grudnia 2007 r. i 7 lutego 2008 r. Dopiero 2 marca 2010 r. Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował szpital, że pacjenci spółek lekarzy rodzinnych Vity, Vity KK i Medix nie podlegaj± już szpitalowi w ramach nocnej i ¶wi±tecznej opieki medycznej, bowiem spółki te złożyły do funduszu o¶wiadczenia o scedowaniu tych ¶wiadczeń na firmę Obst Ambulans. Co więcej, jak mówiła Ludzkowska, lekarze rodzinni nie poinformowali o tym szpitala. Według dyrektor szpitala nieprawdziwa jest zatem informacja, jak± oficjalnie głosi przychodnia Medix mówi±ca o tym, że to szpital nie chciał przedłużyć umowy.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: +4 (+6 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Marek
Data: 31.03.2010 23:47:09

Czy Pani Dyrektor nie widzi co robi jej "wspaniały " zastepca?


BIBI
Data: 01.04.2010 00:16:26

Wspaniały Medix - jakim cudem można się tam leczyć i jeszcze większym cudem wyleczyć...


Monika
Data: 04.04.2010 15:27:43

Przeczytała artykuł "Kolejne kłamstwa..." i nic nierozumiem. Można prosić ja¶niej?


maksik
Data: 05.04.2010 16:50:30

Moim zdaniem na nocn± pomoc bliżej jest do dr.Kozinskiego najlepiej zlikwidowac szpital poco inwestować chyba ze za jaki¶ czas kto¶ go wykupi z urzedasów


Karol
Data: 06.04.2010 07:18:07

Maksik nie przejmuj się, idziemy z duchem postępu. Firma Obst się rozwija, adoptuj± na ten cel chlewik w Jaraczu i problem będzie rozwi±zany. Nie ważne że tynki lec± na głowę, że obsługa jak za króla ćwieczka, ważne że jest szpan i sakiewka się napełnia. Poniżanie i korupcja? To teksty dla szaraczków. Zobacz kto i w jaki sposób wygrywa przetargi?


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071