Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

W minionym tygodniu pisaliśmy o stanowisku lekarzy rodzinnych spółek Vita i Vita KK, które nadal uważają, że nie mają nic wspólnego z zamieszaniem jakie powstało w wyniku wskazania przez lekarzy z Obornik firmy Obst, która ma swoją przychodnię w Rogoźnie, jako wykonawcy nocnej i świątecznej opieki medycznej dla pacjentów z Obornik.

Pod koniec tygodnia do naszej redakcji swoje stanowisko przesłała trzecia spółka lekarska z Obornik, mianowicie Medix. W piśmie przesłanym do naszej redakcji czytamy, że przychodnia Medix od wielu lat powierzała nocną i świąteczną pomoc dla swoich podopiecznych szpitalowi w Obornikach. Niestety szpital w trakcie obowiązywania umowy wycofał się z usług spółki Medix Henryka Wojciechowskiego, dlatego jego spółka przekazała nocną i świąteczną opiekę medyczną firmie Obst Ambulans. Niestety okazuje się, że Henryk Wojciechowski jest w błędzie lub przekazuje informacje nieprawdziwe. Do pisma przychodni Medix od razu bowiem odniosła się dyrektor Szpitala Powiatowego w Obornikach Małgorzata Ludzkowska. Jak mówiła, szpital podpisał trzyletnią umowę na świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej z Narodowym Funduszem Zdrowia na lata 2008 - 2010. Szpital miał także podpisaną umowę z Medixem z dnia 12 grudnia 2007 r. i 7 lutego 2008 r. Dopiero 2 marca 2010 r. Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował szpital, że pacjenci spółek lekarzy rodzinnych Vity, Vity KK i Medix nie podlegają już szpitalowi w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej, bowiem spółki te złożyły do funduszu oświadczenia o scedowaniu tych świadczeń na firmę Obst Ambulans. Co więcej, jak mówiła Ludzkowska, lekarze rodzinni nie poinformowali o tym szpitala. Według dyrektor szpitala nieprawdziwa jest zatem informacja, jaką oficjalnie głosi przychodnia Medix mówiąca o tym, że to szpital nie chciał przedłużyć umowy.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: +4 (+6 , -2)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

Marek
Data: 31.03.2010 23:47:09

Czy Pani Dyrektor nie widzi co robi jej "wspaniały " zastepca?


BIBI
Data: 01.04.2010 00:16:26

Wspaniały Medix - jakim cudem można się tam leczyć i jeszcze większym cudem wyleczyć...


Monika
Data: 04.04.2010 15:27:43

Przeczytała artykuł "Kolejne kłamstwa..." i nic nierozumiem. Można prosić jaśniej?


maksik
Data: 05.04.2010 16:50:30

Moim zdaniem na nocną pomoc bliżej jest do dr.Kozinskiego najlepiej zlikwidowac szpital poco inwestować chyba ze za jakiś czas ktoś go wykupi z urzedasów


Karol
Data: 06.04.2010 07:18:07

Maksik nie przejmuj się, idziemy z duchem postępu. Firma Obst się rozwija, adoptują na ten cel chlewik w Jaraczu i problem będzie rozwiązany. Nie ważne że tynki lecą na głowę, że obsługa jak za króla ćwieczka, ważne że jest szpan i sakiewka się napełnia. Poniżanie i korupcja? To teksty dla szaraczków. Zobacz kto i w jaki sposób wygrywa przetargi?


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071