Data: , ¬ródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Szpilki, sukienki i korale, to nieodzowne atrybuty kobieco¶ci. Nie mogło ich zabrakn±ć w ¶rodę, 10 marca, w Bibliotece Miasta i Gminy Oborniki na wieczorze poetyckim upamiętniaj±cym Dzień Kobiet. Jak stwierdził pan Henryk Wojtysiak spotkanie to zostało przygotowane z my¶l± o najpiękniejszym zjawisku ze wszystkich cudów ¶wiata, jakim jest kobieta. Występ Towarzystwa "Poetycki Wędrowiec" przybrało formę poetycko - kabaretow±.

Arty¶ci posługuj±c się wierszem opowiadali o różnych typach kobiet. Według nich mamy ich aż 10. Słodka idiotka, to ona sprawia, że mężczyĽni czuj± się jak herosi. Herod-baba lubuje się w mężczyznach słabszych od siebie, pokazuj±c swoj± władzę. Kura domowa zadba o swojego mężczyznę, wypierze skarpetki, uprasuje koszule i ugotuje obiad. Natomiast kobieta Wamp wskazuje mężczyznom gdzie ich miejsce, takimi sprawami jak gotowanie obiadów zajmować się nie będzie, ona została stworzona do wyższych celów. Kobieta Bluszcz nie potrafi funkcjonować bez mężczyzny. Kobieta anioł natomiast przychyli mężczyĽnie nieba. Kolejny typ to ¶wietny kumpel. Ona "ma w nosie wszelkie poczucie estetyki". Jej strój na to wskazuje. Bogini ma wielu wielbicieli, osi±gnięcia mężczyzn nie robi± na niej wrażenia. I intelektualistka - posiada wiedzę, inteligencję i wykształcenie.
Poza recytowaniem wierszy opowiadaj±cych o kobietach, arty¶ci przygotowali kilka scenek kabaretowych opowiadaj±cych o życiu rodzinnym i zawodowym płci pięknej. Ponadto ¶piewano piosenki o tematyce kobiecej. Można było usłyszeć utwór "Ba¶ka" zespołu Wilki czy "Hej baby, baby nad babami" grupy Dwa Plus Jeden.
¦rodowe spotkanie w bibliotece zostało poł±czone z promocj± najnowszego tomiku poezji pani Hanny Waligórskiej.¬ródło:


Gor±ce tematyDoł±cz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętno¶ci, poprawiaj relacje z rodzin± i przyjaciółmi korzystaj±c z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji ksi±żkowych.

Ocena tego artykułu: -7 (+0 , -7)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

gregor
Data: 05.09.2010 22:28:49

najwspanialszy cod to te piekne nogi wyeksponowane na pierwszym plania...


gregor
Data: 05.09.2010 22:31:14

mała poprawka, powinno brzmiec " cud "!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gor±ce tematy
Gor±ce dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071