Data: , Źródło: Obornicka Gazeta Powiatowa

Szpilki, sukienki i korale, to nieodzowne atrybuty kobiecości. Nie mogło ich zabraknąć w środę, 10 marca, w Bibliotece Miasta i Gminy Oborniki na wieczorze poetyckim upamiętniającym Dzień Kobiet. Jak stwierdził pan Henryk Wojtysiak spotkanie to zostało przygotowane z myślą o najpiękniejszym zjawisku ze wszystkich cudów świata, jakim jest kobieta. Występ Towarzystwa "Poetycki Wędrowiec" przybrało formę poetycko - kabaretową.

Artyści posługując się wierszem opowiadali o różnych typach kobiet. Według nich mamy ich aż 10. Słodka idiotka, to ona sprawia, że mężczyźni czują się jak herosi. Herod-baba lubuje się w mężczyznach słabszych od siebie, pokazując swoją władzę. Kura domowa zadba o swojego mężczyznę, wypierze skarpetki, uprasuje koszule i ugotuje obiad. Natomiast kobieta Wamp wskazuje mężczyznom gdzie ich miejsce, takimi sprawami jak gotowanie obiadów zajmować się nie będzie, ona została stworzona do wyższych celów. Kobieta Bluszcz nie potrafi funkcjonować bez mężczyzny. Kobieta anioł natomiast przychyli mężczyźnie nieba. Kolejny typ to świetny kumpel. Ona "ma w nosie wszelkie poczucie estetyki". Jej strój na to wskazuje. Bogini ma wielu wielbicieli, osiągnięcia mężczyzn nie robią na niej wrażenia. I intelektualistka - posiada wiedzę, inteligencję i wykształcenie.
Poza recytowaniem wierszy opowiadających o kobietach, artyści przygotowali kilka scenek kabaretowych opowiadających o życiu rodzinnym i zawodowym płci pięknej. Ponadto śpiewano piosenki o tematyce kobiecej. Można było usłyszeć utwór "Baśka" zespołu Wilki czy "Hej baby, baby nad babami" grupy Dwa Plus Jeden.
Środowe spotkanie w bibliotece zostało połączone z promocją najnowszego tomiku poezji pani Hanny Waligórskiej.Źródło:


Gorące tematyDołącz do nas. Oborniki Online na:

Twitter logo Facebook logo


Bogać się, rozwijaj swoje umiejętności, poprawiaj relacje z rodziną i przyjaciółmi korzystając z wiedzy ekspertów.
Kliknij, aby zobaczyć więcej ciekawych pozycji książkowych.

Ocena tego artykułu: -7 (+0 , -7)


|   Polecam   |   Nie polecam   |  

Komentarze:

gregor
Data: 05.09.2010 22:28:49

najwspanialszy cod to te piekne nogi wyeksponowane na pierwszym plania...


gregor
Data: 05.09.2010 22:31:14

mała poprawka, powinno brzmiec " cud "!


Dodaj komentarz

Imię:


Komentarz:


Najnowsze tematy
Gorące tematy
Gorące dyskusje

STATYSTYKI ARTYKUŁÓW

Dzisiaj przeczytano: 1914

Wczoraj: 1113

Ogółem: 13 071